neviem ako to presne bolo ale ked prisiel ktebe zozadu(ze ty si ho predtym neobehol) tak si myslim ze vinu ma cyklista (on ta nema co z pravej strany obiehat)
02.10.2012 - 10:35:03
00
pol pozor jedine cyklista moze obiehat po pravej strane. myslim ze to je teraz cerstve v zakone ak sa nemylim.
02.10.2012 - 10:40:32
00
tak to som nevedel :$
02.10.2012 - 10:50:39
00
http://auto.sme.sk/c/5797526/odbocujete-vlavo-aby-vam-nevosiel-do-cesty-cyklista.html
02.10.2012 - 10:57:09
00
takze podla toho smie obiehat auta iduce rovnakym smerom...takze ked mas hodenu smerovku doprava tak by ta obiehat nemal...
02.10.2012 - 11:19:10
00
Táto téma by sa mala premenovať na "Skúsenosti s polovodičmi". Aktuálny, ešte teplý zážitok, síce som nesedel na bicykli ale v aute. Miesto: Bratislava, Ferienčíkova ulica (to je tá kde je Mamut či ako sa to teraz volá), jednosmerná v smere od ul. Lazaretskej na ul. 29. augusta. Vojdem do nej z Lazaretskej a už vidím ako sa z jej konca valí v protismere Audi, za volantom čiernovlasá cica s mobilom pri uchu, veľavravné evidenčné číslo GA-MBLER (čo v tej Guatemale nevymyslia... :lol: ). Tak som zastal a čakal čo bude, cica ani bohovi cúvať, ja teda dupľom nie. Robotníci tam nakladali staré trámy na náklaďák a ona naznačuje že nech ju pustím za nich, nejdem reku, aj tak by si tam nevošla lebo im trámy trčia z korby dobré 3 metre. Dohováral jej už aj robotník a ona nič, telefonovala ďalej, tak som vystúpil a vravím mu nech jej pripomenie, že je v jednosmerke, na to ona dala mobil od ucha a dorazila ma: "No a čo?!" Tak som sadol späť a pomaličky ju začal vytláčať. To už vybehol akýsi chlapík z domu v oblečku, na mňa sa ani nepozrel a len jej povedal a ukázal kam to má zasunúť a rýchlo zase zmizol...ale musela cúvať, ťapa guatemalská.
02.10.2012 - 11:54:23
00
pol pozor jedine cyklista moze obiehat po pravej strane. myslim ze to je teraz cerstve v zakone ak sa nemylim.

ja osobne to vyuzivat nebudem, nerad by som plnil vysielaci cas bulvarnych sprav...
02.10.2012 - 11:58:18
00
astro co si ju neodfotil :) dali by sme do vysnivana zenska :D
02.10.2012 - 12:05:42
00
Skôr "vysnívaná sliepka".
02.10.2012 - 12:11:52
00
podla mna to nema ani tolko pismen :lol:
02.10.2012 - 12:16:57
00
pol pozor jedine cyklista moze obiehat po pravej strane. myslim ze to je teraz cerstve v zakone ak sa nemylim.


Je to zakon z roku 2009.Ale ak budem obiehat radu aut stojacich v kolone sprava,isto nepojdem rychlo.Najdu sa taki trubirohovia,ktori vedla seba na pravej strane nechavaju velmi malo miesta....a nerad by som skoncil v priekope.
02.10.2012 - 12:33:32
00
ohladom toho sundania cyklistu....cyklista ma prednost len v pripade ze je sa na uroven auta dostane predtym ako auto vyhodi blinker ( alebo ak auto dobehne cyklistu...) ak ale si ty uz blikal ze odbocujes...a on len prichadzal na tvoju uroven tak prednost mat ty....a on musi pockat a spomalit...takze to ze padol bola jeho chyba ;-)
02.10.2012 - 12:58:29
00
K tej jazde cyklistu obiehajúceho autá po pravej strane. Ako sa píše v zákone je to dovolené, ale cyklista musí ísť obozretne a tiež predvídať pri takomto manévri. Otázne je ako je to s tým právom prednostnej jazdy pokiaľ ide cyklista rovno a auto odbočujúce do prava mu križuje dráhu. Ja osobne si myslím, že logicky pokiaľ takéto auto dobehnem a vidím, že má zapnutú pravú smerovku, pred odbočením, tak radšej spomalím a počkám, alebo ak to okolnosti dovoľujú obehnem ho z ľavej strany. Iné je, keď napr. idem rovno a dohrmí sa auto tesne predo mňa a začne odbočovať, toto je hrubé porušenie dopravných predpisov a takýmto by som najradšej urval tie spätné zrkadlá.

EDIT: misopetrovic to teda zhrnul stručnejšie. ;)
02.10.2012 - 13:05:59
00
nemáš smerovku aj na boku auta na blatníku? a vlastne ak narazil dozadu tak aj zadnú musel vidieť..

Ano mam, ale ako som pisal pred sebou som ho nevidel a v spetaku tiez nie, takze som dedukoval, ze bol na urovni zadnych dveri a tie spetak uz nevidi. Kazdopadne ma to mrzelo ale skoncilo to dobre. O vine nechcem polemizovat, aj ked som ju zobral na seba, ale predvidavost vodicov ale hlavne cyklistov je viac ako na mieste, pretoze cyklista pri kolizii taha vzdy za kratsi koniec pomyselneho stastia. Takze dotycny si uz urcite bude davat vecsi pozor a mne tu neprijemnost bude pripominat 4 cm šram na laku :-)
02.10.2012 - 13:32:01
00
Je to zakon z roku 2009.Ale ak budem obiehat radu aut stojacich v kolone sprava,isto nepojdem rychlo.Najdu sa taki trubirohovia,ktori vedla seba na pravej strane nechavaju velmi malo miesta....a nerad by som skoncil v priekope.



Cyklista smie predbiehať pomaly idúcu kolónu aj sprava. ALE veľa vodičov pritom auto drbne až na krajnicu, čo vlastne nesmie. Preto sa ani na bicykli v takomto prípade ísť rýchlo nedá... Málokto sleduje aj pravý späťák. Občas ak kolóna zastaví (v teplom počasí), zrazu sa aj otvoria dvere, čo je tiež veľmi super. :wasntme:
02.10.2012 - 17:31:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up