Ak ty možem poradit tak pozri po tejto značke takýto bike s takouto výbavou nezoženieš nikde za tu cenu je to nemecká značka : tento za 800€ : http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Team-6-0_id_18364_.htm

A tot je uplna šupa za tu cenu : http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race-6-0_id_18383_.htm Fox, Sram


kebych nemal toho svojeho archaického HT tak by som tu šupu hnedkaj objednavau ... dobrý tip :*:
05.10.2012 - 14:54:48
00
patooo, martin1711 - ťukol som narýchlo google a na jednom českom fóre som sa dočítal, že sa nepredávajú u náš Radon-y, vyššie už bolo spomenuté, že je najlepšie vyskúšať, do Nemecka momentálne nemám cestu :-/

aha, už aj MilanM to spomínal
05.10.2012 - 14:57:02
00
skúsim ešte takúto otázku: Na čo si mám pri týchto bicykloch dávať pozor pri kúpe, teda myslím súčiastky, parametre a pod. (nemám namysli veľkosť rámu, čo je podmienené mojou postavou).
05.10.2012 - 15:01:33
00
Rohy Myslím, že nejde o terén, ale o spôsob jazdy. Ak niekto celú jazdu sedí, tak tie rohy chytí alebo z nudy, alebo aby zmenil trochu polohu a ruky nedreveneli. Ak ale niekto šliape zo sedla, tak už to môže mať zmysel. Ale stále je to otázka chuti. Ja osobne ich použijem pri krátkych prudkých stúpaniach keď idem zo sedla. Je mi také natočenie rúk prirodzenejšie.
Kedy kupovať Ja osobne som kúpil v septembri (nie tento rok) model z predchádzajúceho roku za 60% pôvodnej ceny. Značku zámerne neuvediem.


áno, dáva mi zmysel, čo si napísal. otázku mám týmto vyriešenú, predsa majú svoje opodstatnenie.
takže kúpiť, keď sa rozhodnem a uznám, že je to výhodné, neexistuje nejaká paušalizovateľná doba v roku, správne?
05.10.2012 - 15:04:25
00
Alebo sa popozeraj na stránku canyon pár ludi ho tu ma tiež dobrá značka nemecká ale maju svojho dílera pre SR ak sa nemýlim a bicykel máš doma za 7dni ak je na sklade tu máš nejaký tip:
Určite sa oplatí priplatit tá vidla je luxus :) http://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=2540
05.10.2012 - 15:08:14
00
Mimo ramu - ten sme "poriesili", ze väcsinou vsetko Taiwan, je dôlezita vidla, naboje, kluky, kolesa, brzdy...
Ostatne ako to tu vystizne nazvali je bizuteria...
Zalezi na tom, co chces konkretne a ako vela jazdit.
Najrozumnejsie asi bude - ak mas cas - sadnut sa na dlhsie k pc a "prelustrovat" toto forum.
Je tu toho hrozne vela ako o bicykloch, tak aj o jednotlivych komponentoch.
Len citat a citat a citat - ako Lenin povedal - "Ucit sa, ucit sa, ucit sa"...
Ci to bol iny "paprda" ? :lol:
05.10.2012 - 15:10:32
00
Mimo ramu - ten sme "poriesili", ze väcsinou vsetko Taiwan, je dôlezita vidla, naboje, kluky, kolesa, brzdy...
Ostatne ako to tu vystizne nazvali je bizuteria...
Zalezi na tom, co chces konkretne a ako vela jazdit.
Najrozumnejsie asi bude - ak mas cas - sadnut sa na dlhsie k pc a "prelustrovat" toto forum.
Je tu toho hrozne vela ako o bicykloch, tak aj o jednotlivych komponentoch.
Len citat a citat a citat - ako Lenin povedal - "Ucit sa, ucit sa, ucit sa"...
Ci to bol iny "paprda" ? :lol:


Jasné, to čítanie mám samozrejme v pláne, preto som sa prioritne pýtal na značku. Ktorá je obľubená medzi vami, čo pravidelne jazdíte, ktorá má nejakú tradíciu, je spoľahlivá, atď. atď. Kúpa ma nejako netlačí, používať ho začnem aj tak asi až na jar, a či mi bude naň sadať prach v pivnici 3 mesiace, alebo 5, to mi je srdečne jedno. Páprdu si tuším trafil :nod:
05.10.2012 - 15:19:34
00
A ked uz budes "rozcitany" - môzes skusit aj bike-forum...
05.10.2012 - 15:30:31
00
A ked uz budes "rozcitany" - môzes skusit aj bike-forum...


to je nejaké iné fórum ešte? :whew:
05.10.2012 - 15:38:43
00
Jasné, to čítanie mám samozrejme v pláne, preto som sa prioritne pýtal na značku. Ktorá je obľubená medzi vami, čo pravidelne jazdíte, ktorá má nejakú tradíciu, je spoľahlivá, atď. atď.

Značka nemá takmer nič so spoľahlivosťou (keď si odmyslíme praskanie rámov a pod.), lebo komponenty vyrábajú stále tí istí výrobcovia. Najobľúbenejšia je Merida, niektorí sa však zbláznili do Haibike.
05.10.2012 - 15:51:22
00
Najobľúbenejšia je Merida


Možno tak u teba doma :rofl:
05.10.2012 - 16:10:05
00
tmax pochopil som, že Haibike sú tiež Nemci, správne? Čo sa značky ako takej týka, ja neviem, či má niečo so spoľahlivosťou, preto sa možno debilne pýtam. Teším sa každému novému názoru. Keď mám dať 1000 EUR za niečo, čo nekupujem 1. každý rok (sú určite aj taký), 2. má vydržať niekoľko ďalších rokov používania, 3. malo by vydržať aj drsnejšie zaobchádzanie (nemyslím, že sa o bike nebudem starať a hádzať ho o zem). A dobrá značka, ktorá ma históriu a je známa tiež poteší, v BB sa nájde veľa závistlivých ľudí :lol:
05.10.2012 - 16:21:47
00
Možno tak u teba doma :rofl:


osobne, Meridu som ani nezvažoval, podobne tak Author.
05.10.2012 - 16:23:42
00
Značka je pôvodom nemecká. Na tvojom mieste by som začal najprv otázkou 26" vs. 29". Si totiž sumou vo vodách, kde sa dá splašiť aj tátoš s veľkými kolesami a nebude to úplné ťažítko. Full by som osobne v tejto cene neriešil. Potom je celkom dôležité, či chceš bicykel kupovať v blízkosti bydliska kvôli servisu alebo ti nevadí "bike na dobierku" (to by som mrkol napr. nemecký Canyon, Radon). Vo všeobecnosti so žiadnou značkou bicyklov (okrem tých hypermarketových) nespravíš chybu.
05.10.2012 - 16:32:12
00
Upozorním ale na iný aspekt tohto výberu. Treba pozrieť, aké značky majú spolujazdci a či sa radi dohadujú, aká značka je zlá a aká značka je dobrá. Ak rád diskutuješ do nekonečna, kúp si iný ako majú oni. Ak to nemáš rád, tak si kúp taký, ako majú oni. :-)

:y: :)
05.10.2012 - 16:49:47
00
keyboard_arrow_up