Objavil som velmi zaujimave vektorove mapy pre Oruxmaps a Locus na Androide:

http://www.openandromaps.org/

Mozno uz poznate podobne mapy, ktore su vytvorene pomocou projektu Mapforge z OpenStreetMaps.
Aj ja som si nejake stiahol ale nebol som z nich velmi nadseny, pretoze neboli velmi podrobne.

Tento projekt rakusana Christiana Kernbeisa ma vsak zaujal viac.
Zapracoval tam totiz cyklisticke trasy.

ukazka:

www.openandromaps.org


V aplikacii Oruxmaps su dokonca aj vrstevnice, v Locuse mi ich nezobrazilo, neviem preco.

Bohuzial mapa SLovenska nieje moc podrobna, tych znackovanych tras je pomenej, chcelo by to dopracovat turisticke znacky.

Zato mapa Rakuska mi pride dost slusna.

Vyhoda map je mala velkost a to ze su vektorove, daju sa velmi pekne zvacsovat.
05.10.2012 - 08:50:59
00
Aktualizacia:

Dnes Christian Uploadol niekolko map s
turistickymi znackami, je medzi nimi aj Slovensko
07.10.2012 - 19:07:02
00
Je tam vidieť pokrok, ale mne viac vyhovuje farebné značenie, tak ako je to zaužívané u nás. Chcelo by sa trošku pohrať s definičným XML súborom, bo ani jedna vektorová mapa nevyzerá bohvieako. Človek sa síce nestratí, ale...

Prílohy:

Komentár súboru: OpenAndroMaps
openandromaps.jpg
openandromaps.jpg 288.59 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Freemap Slovakia
slovakia-topo-osm.jpg
slovakia-topo-osm.jpg 288 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: SHOCart (pre ilustráciu)
cstopo.jpg
cstopo.jpg 357.29 KiB thumb_up0thumb_down

07.10.2012 - 20:43:48
00
Ano, default tie OpenAndroMaps vyzeraju nepekne a neprehladne, da sa vsak stiahnut tento pozmeneny XML subor:

http://www.openandromaps.org/files/themes/volatile_hike.zip

rozbalit ho a prepisat ten xml subor co je k mape, mapa potom vyzera takto:

www.openandromaps.org




Prosim Ta a ktora verzia Freemap slovakia je vektorova pre Orux (Locus)?

Da sa stiahnut offline verzia pre cele Slovensko niekde tu: ?

http://www.freemap.sk/index.php?c=core.download&filename=/
09.10.2012 - 09:58:11
00
Hlavne o tú prehľadnosť mi ide. Ako vravím, treba sa pohrať s definičným súborom. Osobne sa mi zatiaľ najviac páči "Classic Map" (dá sa stiahnuť priamo cez Locus Shop), len potrebujem ešte zvýrazniť turistické značky a vrstevnice... stay tuned :)

Čo sa týka Freemap Slovakia, sťahoval som to tam, ale tiež to už nejako neviem nájsť. Ešte ma napadlo, že som možno len nainštaloval Freemap.sk addon for Locus a ono už všetko potrebné zariadilo samo.

Prílohy:

Komentár súboru: Classic Map
classic_map.jpg
classic_map.jpg 153.42 KiB thumb_up0thumb_down

09.10.2012 - 10:54:45
00
No ale podla toho co pises, tak je to len online mapa alebo stiahnuta cez locus shop?
09.10.2012 - 13:24:51
00
Kerú teraz myslíš? Freemap? Tá je vektorová (offline). Skúšal si ten addon? Ak nie, skús, myslím, že tá vektorová mapa ide stiahnuť práve z neho, aj s ich štýlom. Ja som ju zmazal, lebo mi viac vyhovuje OpenAndroMaps.

A "Classic Map" je len štýl pre zobrazenie vektorových dát.
09.10.2012 - 13:46:28
00
Ano, myslel som freepamp, aha tak, ako addon do Locusu

OpenAndroMaps sa Ti zda lepsie? V com? Skor ma zaujima ako je to s detailami - hlavne popisy, nazvy

Mne nevykresluje v Locuse vrstevnice, mam nieco zle? Mozno mi chyba ten styl pre Locus?
09.10.2012 - 19:54:33
00
Ten Addon sa dá po inštalácii mapy zmazať, ak nepotrebuješ/nechceš routovanie. OpenAndroMaps majú hlavne globálne pokrytie, a keďže názvy (niektorých) entít sú - zdá sa - odlišné od Freemap Slovakia, budem sa radšej venovať im, obsah vyzerá byť na prvý pohľad totožný. Vrstevnice sú tiež plne v réžii štýlu, tak ako všetko ostatné, samotná mapa obsahuje údaje, ale už nie informácie, ako ich zobraziť, to je práve úlohou štýlu (XML klasika).
09.10.2012 - 20:16:52
00
Tak som trošku upravil štýl na zobrazovanie OSM dát a zatiaľ to vyzerá nasledovne:
- na Slovensku ostávam u dát z freemap.sk, keďže vyzerá, že je tam predsa len toho viac ako v OpenAndroMaps. Mapové dáta sa sťahujú cez Freemap.sk addon for Locus
- téma funguje s mapami z freemap.sk (vrátane cyklo/turistických značiek) aj OpenAndroMaps (zatiaľ bez značiek)
- značky by mali farebne sedieť s TZT + cyklotrasy sú značené fialovými bodkami
- zobrazovanie je optimalizované na zoom 14 a 15 (ako na priložených obrázkoch)
- stačí rozbaliť do /Locus/mapsVector/_themes a vybrať v nastaveniach

Dobré by bolo, keby ste ten štýl vyskúšali na čím viac zariadeniach (hlavne ma zaujíma, ako to vyzerá na displejoch s iným rozlíšením ako 800x480) a napísali sem svoje postrehy. Vďaka.

Prílohy:

Komentár súboru: Jahodná (zoom level 14)
Jahodná 800.png
Jahodná 800.png 143.34 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Jahodná (zoom level 15)
Jahodná 400.png
Jahodná 400.png 138.05 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Jahodná (zoom level 15 - freemap.sk téma)
freemap.png
freemap.png 163.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Poráč (zoom level 15)
Poráč.png
Poráč.png 164.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: nastavenie
bedo classic.png
bedo classic.png 64.47 KiB thumb_up0thumb_down

bedo classic.zip [103.99 KiB]

30.10.2012 - 18:07:58
00
Dobrá práca, bedo. :y:

Vyzerá to oveľa lepšie ako v origináli Freemap.
30.10.2012 - 18:57:27
00
super! skusim to
31.10.2012 - 14:17:29
00
Nazdar obraciam sa tu na vas lebo by som potreboval zistit kde stiahnut freemap turistickú mapu Slovenska takú ako je tu : http://www.freemap.sk/#m=T,p=48.90353|18.17397|14|T
Diki za pomoc. Skusal som ju vytvorit cez Mobac ale vytvorilo mi strasne velky 8,5GB súbor.
24.05.2014 - 18:53:29
00
keyboard_arrow_up