cyklozdar.

mam takyto problem. pri jazde, ani nie ked taham na 100% (a podla moznosti kruhovo) ale ked len tak pomenej sa koncentrujem na splapanie, tak sa mi ozyvaju nehorazne zvuky z bajku. By ocko je to stred. Tak som si ten stred dal vymenit (mam 4-hran, ten novy stred je shimano, neviem aky presne), pocas nasledujuceho vyjazdu som ale skoro dostal infarkt, zase pukanie, praskanie atd. Tentokrat trosku insie, ale stale pri tej istej frekvencii a sile slapania.

Tak som zacal skumat pedale, su to horeuvedene authory, pozeral som aj na kufre na vsetko, vypada to ok, ale ma to nejaku volu, cely pedal jak drzi na oske.

Nema s nimi niekto skusenost, ci mu nieco podobne robili??

Maju najazdene cca 500 km, co sa mi zda naozaj malo aby si to mohli dovolit.
25.08.2005 - 21:41:55
00
ozyva sa to pukanie aj ked tocis pedalmi dozadu ????

moze to byt aj slabo dotiahnuty novy stred...
25.08.2005 - 21:47:32
00
ake mas kluky ergo stred? pises,ze mas stvorhran - tak ten obcas praska-treba ho lubrikovat vazelinou (spoje medzi pilou a loziskom)
taktiez to moze byt aj uvolnenymi prevodnikmi.skotroluj vestky skrutky,ci su ciste a dotiahnute.

samotne pedale by nemali praskat-akurat tak kufre -ak su suche. treba ich tiez pomastit :-) pouzi hustejsiu vazelinu ci kvapku oleja-ale moc to neprehanaj,staci naozaj iba trosku .

moj typ je ,ze by to mohla byt aj sedlovka.zdroj hluku je tazko rozpoznatelny,lebo je vsade kov,a ten sa siri vsade...
ak je medzi sedlovkou a ramom AL vlozka,treba to vsetko vycistit a lahko premazat.zamedzi to skripaniu a tiez sa to potom lahsie rozobera a cisti.
26.08.2005 - 04:12:33
00
keyboard_arrow_up