aj ja som ho mal v zelenoms al blatnikmi ktore hned praskli :D
10.10.2012 - 13:38:43
00
Som rád,že som na tomto fore trošku rozvíril debatu,stale tvrdím,že za Socializmu sme sa viac hybali,za malo peňazi bolo viac muziky,teraz mame facebookové deti,rodičia športujú a deti sedia doma pri počítači a priberajú,je smutné,že mamka má lepšiu figúru,ako jej 17 ročná dcéra

1.a preco ste sa viacej hybali?vsak si pozri ake boli filmy z tych dob a zbadas,ze kazdy obezny z tych filmov :D o zdravej vyzive ani chyru ani slychu,tak preto,mne sa to nezda zeby sme sa viacej hybali
2.za malo penazi velka muziky? a v com preboha? :D :D aj teraz mam za malo penazi vela muziky,z tej ciny co som objednal tie svetla za par dolarikov ma takisto tesia :D tiez za malo prachov KAPELA
10.10.2012 - 13:42:47
00
na ZS nam daval bezne telocvikar 1500m. dnes to nezabehne 90% triedy ako som sa dozvedel od syna a vcetne neho :headbang:

presne ako hovoríš... na ZS nás v triede bolo 30 a iba jeden mal nejakú diagnozu, pre ktoru na väčšine hodín telesnej presedel, teraz je to takmer naopak :-)
Som sa bavil s jedným telocvikárom, že ako behávajú 12 min. a pod. disciplíny ôsmaci, tak ma vysmial - vraj dá deckám prebehnúť 1 koliečko na dráhe, tak z tých čo vybehnú 1/3 vydrží bežať po prvú zákrutu, 2/3 po koniec zákruty a 1/3 dobehne (dokluše) do cieľa a keby im meria čas, tak nikto ani nejde bežať... :-(
10.10.2012 - 13:45:22
00
Tohto hajzla som mal namiesto BMXky. Aj som mu utrhol predný vidlicu keďže som chcel na ňom robiť to čo na BMXke. hehe Aj som na ňom ťahal do BA do školy a naspäť cez Bernolákovo lebo sme išli omrknúť výpredaj starého vojenského oblečenia. hehe

Prílohy:

kolo-eska-2.jpg
kolo-eska-2.jpg 1.01 MiB thumb_up0thumb_down

10.10.2012 - 13:45:23
00
1.a preco ste sa viacej hybali?vsak si pozri ake boli filmy z tych dob a zbadas,ze kazdy obezny z tych filmov :D o zdravej vyzive ani chyru ani slychu,tak preto,mne sa to nezda zeby sme sa viacej hybali

netvrdím, že za to mohol socializmus, ale v každom prípade oveľa viac detí hralo vonku hokej, futbal, bicyklovalo sa, hralo sa na indiánov, lozilo po stavbách, ako je tomu teraz...

Turbi: tak už sa ti nečudujem, hento by aj mňa nasralo, ja som bol jedným zo šťastlivcov, ktorí mali favorit za 1350,- Kčs, ešte ho mám...:-)
10.10.2012 - 13:54:52
00
..ale v každom prípade oveľa viac detí hralo vonku hokej, futbal, bicyklovalo sa, hralo sa na indiánov, lozilo po stavbách, ako je tomu teraz...

nebolo aj deti celkovo viac? preto ich bolo vsade vidiet :D
jednoducho sa zilo inak, ale kto chce sportovat moze, kto nechce hlada vyhovorky
10.10.2012 - 14:00:40
00
Tak porovnani s tymto tu bola moja BMX s grcnou farbou luxus :-)
dotm: a ako pises, stale sme sa hravali vonku. Ihriska fullka, niekedy futbalove zapasy na cakacku. Teraz ked tak pozeram, zivaju prazdnotou...

edit: som z generacie Husakovych deti, t.j populacne silnej
10.10.2012 - 14:02:08
00
Tak porovnani s tymto tu bola moja BMX s grcnou farbou luxus :-)
dotm: a ako pises, stale sme sa hravali vonku. Ihriska fullka, niekedy futbalove zapasy na cakacku. Teraz ked tak pozeram, zivaju prazdnotou...

edit: som z generacie Husakovych deti, t.j populacne silnej

tak ale zas aj chápem dnešné deti - my keby sme mali na výber toľko parádnych počítačových hier, filmov, videí asi by sme tiež sedeli doma :-) tieto všetky veci sú vyrobené na to, aby pritiahli a upútali pozornosť detí a tak už to zostáva len na rodičoch, aby s nimi išli von a športovali, lebo vidíme kam to smeruje :puke:
10.10.2012 - 14:07:30
00
mozno to v mestach nie je az tak viditelne - tam su skoly pomerne plne (akurat sa priebezne znizuje ich pocet), ale na dedinach vidim ten rozdiel (mali sme A,B po 20+ deti, teraz po jednej triede do 15 deti)
a ja teda stretavam deti dost, mozno to nie je az tak organizovane, ale urcite nesedia vsetky doma, zeby za to mohlo pomale pripojenie k netu :rofl:
10.10.2012 - 14:12:54
00
detí je menej, to je jasné, ale aj tie, čo sú, sa hrajú inak, ako sme sa my hrali kedysi...
10.10.2012 - 14:25:38
00
tak ako sa nasi rodicia tiez hrali inak....
10.10.2012 - 14:31:13
00
na mamičku a otecka .. a na doktora :)
10.10.2012 - 14:33:39
00
a nase deti sa budu hrat len virtualne, pretoze pomaly vsetky detske ihriska skoncia v nenasytnych rukach developerov...

Palo: tak tuto hru mam rad :-P
10.10.2012 - 14:34:49
00
no tak ja mám skôr pocit, aspoň tu v Žiline, že tých detských ihrísk celkom pribudlo...nie je to už len pieskovisko a preliezky...ale už sme úplne odbočili od témy...
10.10.2012 - 14:46:06
00
naši rodičia trávili vonku ešte viac času ako my...čítal som nejakú štúdiu, čo robili lekári, že deti u nás dnes v priemere trávia asi 5 a pol hodiny zo svojho voľného času sedavou činnosťou...
10.10.2012 - 14:49:08
00
keyboard_arrow_up