som si aj myslel ze budete odpovedat tymto stylom lebo tu ked clovek neminie 500 za kavovar alebo 3000 za bike tak je hned luzer.


Z teho si nerob mocnú hlavu, na dobrú kávu - nápoj potrebuješ dobrú kávu - zrno, dobrý mlynček (trebárs aj ručný po babke) a postačí horúca voda. Stroj ešte dobrú kávu sám o sebe neurobí a proces kým sa amatér dopracuje k výrobe toho čo sa dá naozaj nazvať "espresso" tak je to cesta jak bajkom na Mt Blanc.
A tá "ujovská" rada ušetrené minúť v kaviarni ... daj si to do kalkulačky a zistíš, že za ani nevieš akú priemyslovku v množstve cca 5g platíš 1-1,5 evri ... to si rovno možeš kupovať tú bobkovú z cibetkových hovienok jak chlapci Ja a Ty. Nenahaj sa zlákať reklamú.
12.11.2012 - 08:43:34
01
Ja furt tvrdím že najlepšia je káva Štandard, zaliatá v šálke z Ikea... To by sa tu ale 80 % fóristov zgrcalo :-)


Naposledy upravil tadeas dňa 12.11.2012 - 09:08:58, celkovo upravené 1 krát.

12.11.2012 - 08:55:47
01
bo nevedia, čo je dobré ;)
12.11.2012 - 09:05:49
00
... aky kavovar by ste mi odporucili tak do 100 eur ? nepotrebujem drahy kavovar ale zase ani nejaky s tesca.



Majiteľky kabeliek značky Louis Vuitton a tí, ktorí uprednostňujú rituálne pitie kávy, nech ďalej radšej nečítajú.

Henry33, v práci máme dobré skúsenosti s týmto pákovým 15-barovým kávovarom (mám ho aj doma). Dobrú skúsenosť mám aj s týmto mlynčekom. A netreba sa báť ani zrnkovej kávy z Lidlu (Espresso Crema 100% Arabica).
12.11.2012 - 09:23:55
00
cau
aky kavovar by ste mi odporucili tak do 100 eur ? nepotrebujem drahy kavovar ale zase ani nejaky s tesca.
dik
kup nejaky zakladny model, ktory ma aspon napisane tlak 15 bar, necakaj ziadne pridavne funkcie respektive vybavu,mechanicke prevedenie tiez nebude na vysokej urovni, ale ide hlavne o techniku pripravy (para pod tlakom prechadza cez kavu), konkretny ti nenapisem, nepoznam tie zakladne, len tak na rychlo som pozrel sem, co sa asi da kupit do 100eur http://www.mall.sk/pakove-espressa?sort=_price
12.11.2012 - 09:27:03
00
Z teho si nerob mocnú hlavu, na dobrú kávu - nápoj potrebuješ dobrú kávu - zrno, dobrý mlynček (trebárs aj ručný po babke) a postačí horúca voda. Stroj ešte dobrú kávu sám o sebe neurobí a proces kým sa amatér dopracuje k výrobe toho čo sa dá naozaj nazvať "espresso" tak je to cesta jak bajkom na Mt Blanc.
.

to co pises je ale uplne ina kava aka je zo stroja, praveze ten proces pripravy cez "masinu" je dolezity, para pod vysokym tlakom prechadza v relativne kratkom case cez "idealne" pomletu kavu a z kavy sa do vody dostavaju len tie "dobre" latky...
12.11.2012 - 09:40:39
00
Nie para, ale horúca voda pod tlakom.
12.11.2012 - 10:17:35
00
dik za odpovede.
pozrel som ten link a tento sa mi celkom pozdava
http://www.mall.sk/pakove-espressa/guzzanti-gz-23
na moje kavickovanie az az myslim :D
12.11.2012 - 11:16:24
00
Čím sa vlastne líšia tieto lacnejšie prístroje od tých drahších? Mne sa napr. pozdáva (dizajnom, skúsenosti nemám žiadne) tento Electrolux EEA 250.
12.11.2012 - 11:25:24
00
dik za odpovede.
pozrel som ten link a tento sa mi celkom pozdava
http://www.mall.sk/pakove-espressa/guzzanti-gz-23
na moje kavickovanie az az myslim :D

hej, myslim, ze dobra volba, ma aj celkom dost recenzii...da sa najst aj kusok lacnejsi a ostane ti aj na nejaku dobru kavu, respektive mlyncek na kavu ak budes chciet si kavu namlet sam... http://www.obchodny-dom.sk/espresso-guzzanti-gz-23-nerez/z147083/#utm_source=heureka_sk&utm_medium=srovnavac
12.11.2012 - 11:32:51
00
dik za odpovede.
pozrel som ten link a tento sa mi celkom pozdava
http://www.mall.sk/pakove-espressa/guzzanti-gz-23
na moje kavickovanie az az myslim :D


Radšej dobru kávu (zrno) ako na..... stroj. Neviem prečo Ta nehavajú v tom presvedčení, že tento stroj bude vyrábať z kávy niečo čo sa dá nazvať espresso. Ak už aj na reklamnej foto k stroju je niečo s penou farby tela na patológii, s konzistenciou jak našťľahané nescafé tak to si radšej kúp ručný mlynček hario s keramickými mlecymi kamenmi, ručný aeropress, čerstvo praženú zrnkovú kávu za 7-10 evri/250 gr a budeš na tom lepšie ako 95% lovenských kaviarní. Vodu hádam už ohreješ na nejakých 92-95 st.C. A to len pripomeniem fakt, že nemusíš skladovať opachu, ktorá sa časom zanese vodným kameňom. Dobré espresso je vážna a náročná tvorivosť.
12.11.2012 - 12:55:58
00
dostal :y:
12.11.2012 - 12:59:10
00
dostal a neskusil by si jeden technicky argument, preco by uvedeny stroj nemohol(nevedel) zohriat vodu a pretlacit ju cez kavu, bez toho, aby sa nedodrzali podmienky vyroby espressa? nemyslim si, ze ten, kto si kupi aj taku lacnu "sunku" si nie je vedomi, ze nevlastni top pristroj, ale technicky ide o velmi jednoduchu technologiu pripravy, nemyslis?
12.11.2012 - 13:17:31
00
Čím sa vlastne líšia tieto lacnejšie prístroje od tých drahších? Mne sa napr. pozdáva (dizajnom, skúsenosti nemám žiadne) tento Electrolux EEA 250.

lisia sa hlavne prevedenim(pouzite materialy,zivotnostou) a funkciami, lacnejsie nie su stavane na castu prevadzku (napr.do kancelarii, kde sa pripravuje 5 a viac kav) a komfortom obsluhy (pri lacnejsich musis si kavu sam natlacit a samozrejme bud pomlet v extra mlynceku alebo kupit namletu), no a ako u kazdom spotrebnom produkte platis aj za znacku..podobna analogia ma napada ako pri motorovych pilach, technicky jednoduchy pristroj, mozes si kupit lacne nieco z Baumaxu Alco pilu za 100eur, alebo kupis profi pilu od Stihlu, ale na tvoje pouzivanie ( pilenie obcas) ti posluzi aj ta lacnejsia a pri rovnakom vykone motora tie pily rezu rovnaku(viac zalezi od kvality retaze-kavovar=kvalita kavy)
12.11.2012 - 13:45:43
00
milvon: ja v podstate rozlišujem dva typy výrobkov - kde sa oplatí priplatiť za značku (napr. Camelbak vs "supermarket bag" - vyzerá to podobne, ale v kvalite je veľký rozdiel) a kde nie (handry z Lidlu vs "značkové" - podobné materiály, funguje to rovnako, u tých značkových sa platí vlastne ani neviem za čo). Čiže ak som Ťa dobre pochopil, toto má bližšie k tomu druhému? Alebo inak povedané, ak použijem kvalitné suroviny (káva, voda(!)), vylezie mi z lacnejšieho prístroja niečo veľmi podobné tomu, čo z drahého? Otázku životnosti a pohodlia teraz neberiem do úvahy, je jasné, že keď je niečo vyrobené z kvalitnejších materiálov (a/alebo ponúka viac funkcií) tak to bude stáť viac.
12.11.2012 - 15:39:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up