Caute, mate niekto skusenosti s tymito kolesami? Boli mi ponuknute za vyhodnu cenu (nove) a chcel by som vediet, aky mate nazor popripade konkretne skusenosti.

http://remerx.cz/magic-7337/

http://remerx.cz/viking-rmx-7335/

diki
05.11.2010 - 13:12:50
00
Prečítaj si názory na bikefore. Je tam toho o týchto kolesách veľa popísané. :lol:
05.11.2010 - 17:28:38
00
Prečítaj si názory na bikefore. Je tam toho o týchto kolesách veľa popísané. :lol:



to ano, tam som o tom cital,ale su tam aj take aj take nazory,tak tazko povedat, a po zmene tych lozisk to uz chodi lepsie zevraj..a tie magic su novsie ako viking,tak by snad uz mali co to vychytane. na SK asi ako kukam nema nikto skusenosti :(
05.11.2010 - 17:48:40
00
Ložiská až taký problém nie sú. Tie vymeníš za pár korún. Horšie je povolovanie výpletu a pukanie špíc. Čo sa týka tých Magic-ov, tak pokiaľ viem, jediný rozdiel medzi nimi a Vikingami je v ráfiku. U Magic-ov je použitý ľahší ráf (preto sú celkovo o 80g ľahšie).
Ak sa napokon pre niektoré z nich rozhodneš, jediné čo ti môžem je zaželať veľa šťastia (myslím si, že ho budeš potrebovať pri kúpe týchto kolies). ;)
05.11.2010 - 18:33:26
00
Ložiská až taký problém nie sú. Tie vymeníš za pár korún. Horšie je povolovanie výpletu a pukanie špíc. Čo sa týka tých Magic-ov, tak pokiaľ viem, jediný rozdiel medzi nimi a Vikingami je v ráfiku. U Magic-ov je použitý ľahší ráf (preto sú celkovo o 80g ľahšie).
Ak sa napokon pre niektoré z nich rozhodneš, jediné čo ti môžem je zaželať veľa šťastia (myslím si, že ho budeš potrebovať pri kúpe týchto kolies). ;)



no to viem, cital som bike forum a bolo tam toho dost popisane,ale tak tie magic su nove,lahsie,a snad uz tie spice vychytali nejak a nepukaju tolko..ked to bude stacit raz dotiahnut a bude to slapat,tak pohoda..a zase ide o to,ze za MAVIC nechcem dat tolko penazi,to by bolo vela na mna a tieto Magic viem ziskat za celkom peknu cenu (nove so zarukou)
05.11.2010 - 19:49:29
00
Nemám to z vlastnej skúsenosti, no kamoš má cca pol roka kolesá Remerx Allcross a zadný náboj mu nič nevydržal. Na tuhosť výpletu alebo pukanie sa nesťažoval. No neviem, či sú náboje na všetkých týchto kolesách totožné, na stránke som presné špecifikácie nevidel...
05.11.2010 - 21:07:43
00
Nemám to z vlastnej skúsenosti, no kamoš má cca pol roka kolesá Remerx Allcross a zadný náboj mu nič nevydržal. Na tuhosť výpletu alebo pukanie sa nesťažoval. No neviem, či sú náboje na všetkých týchto kolesách totožné, na stránke som presné špecifikácie nevidel...



a ako to riesil? vyreklamoval to,alebo to mal prekupene uz...nevies nahodou?
05.11.2010 - 21:56:31
00
Nič nereklamoval, na reklamáciu to nebolo. Jednoducho asi "titerná" konštrukcia ložísk, tak šli rýchlo do preč... Ja zastávam názor, že náboje by mali byť bezúdržbové a vydržať takmer všetko. Pokiaľ na to nemáš samozrejme... Z toto dôvodu by som radšej volil niečo osvedčené, mne sa pozdáva Metal 5.
05.11.2010 - 22:00:43
00
Nič nereklamoval, na reklamáciu to nebolo. Jednoducho asi "titerná" konštrukcia ložísk, tak šli rýchlo do preč... Ja zastávam názor, že náboje by mali byť bezúdržbové a vydržať takmer všetko. Pokiaľ na to nemáš samozrejme... Z toto dôvodu by som radšej volil niečo osvedčené, mne sa pozdáva Metal 5.



...loziska co som cital,tak s tymi nemeckymi to uz drzalo dobre...a tie magic sa mi pacia,len to ze tie negat. nazory :((
05.11.2010 - 22:35:23
00
Ono ako si aj sám písal, názory sú dvojaké. Preto ak sa ti pozdávajú, tak ich zober a vyskúšaš. Mne sa ani dizajnovo nepáčia, takže ja by som problém nemal.

PS: A namiesto "citovať" je lepšie "poslať odpoveď", lebo posledný príspevok sa necituje. ;)
06.11.2010 - 07:40:59
00
ok sefe :) ale kus to setri oci, ked posledny text vidis pri citani odpovede hned pri tom :D :D :D

..co sa tyka dizajnu, tak zase brutal narocny nie som,a podla mna,az tak zle nevyzeraju,len mi ide o to,ze na nejake lepsie MAVIC moc rozhadzovat nechcem, a tak snad to az take zle nebude, ved 2r zaruka este stale plati snad :) :) ..uvidime no
06.11.2010 - 11:48:23
00
Toto je môj postreh ku kolesák Remerx Wiking disc. Kúpil som si ich pred necelým rokom. Veľmi sa mi páčili a neprečítal som si poznatky na fórach. CHYBA. Na kolesách mám najazdených 1800km. Na zadnom som menil už 3 dráty. Každý utrhlo presne nad nyplom. Nálepky na kolesách už tiež nie sú v najlepšej kondícii. Náhradné dráty, ktoré som si od nich objednal som si musel pilníkom upraviť aby vôbec vošli do diery v náboji. Tieto kolesá sú predávané ako "závodné" Môj štýl jazdy je vyslovene turistický a tiež spĺňam aj výrobcom odporučené zaťaženie, t.j do 95kg. Ďalšie negatívum týchto kolies, ktoré som 1x pocítil až na týchto kolesách je, že pri bočnom vetre to pekne zacítite v kolesách. Ak mám objektívne porovňať REMERX WIKING (cca 230 EUR) a kolesá, ktoré som mal predtým (MAVIC CROSSRIDE za 110 euro) tak MAVIC je o 3 triedy lepší. Skúšal som sa nakontaktovať aj priamo na výrobcu a podelil sa s ním o moje skúsenosti, ale vôbec neprejavili záujem. Z môjho pohľadu firmu REMERX úplne zavrhujem a môj prvý kontakt s nimi je zároveň aj posledný.
13.11.2012 - 21:17:13
00
Aj na bike-forum.cz to môžeš hodiť, ak si to tam ešte nedal, napr. http://www.bike-forum.cz/forum/remerx-viking-dlouhodoby-test/2068911/forum.html / http://www.bike-forum.cz/forum/zapletena-kola-remerx-viking.html ...
13.11.2012 - 21:19:55
00
Ja mám Remerxy síce na cesťáku ale špice na zadnom aj ja trhám zodpovedne ako iní na MTB.
14.11.2012 - 00:19:41
00
Moje skúsenosti som už písal inde viewtopic.php?f=2&t=28214&view=unread#unread
Neviem či ja mám šťastie, alebo vy neviete jazdiť :), ale ja som špicu netrhol ani vtedy o-hocicom/pady-na-biku-t11513-2025.html
zdeformoval som 8 špicí tak, že ráfik išiel dovidopo, ale nezlomila sa ani jedna. Mailová komunikácia promptná, najneskôr do 2 hodín počas prac. doby. Problém s novými špicami som mal aj ja /pilník/.
Potom som sa dozvedel,že pri objednávaní špicí ja potrebné uviesť rok výroby. Čerešničkou na torte bolo, keď sa zaujímali, či zásielka s ráfikom a špicami došla v poriadku.
14.11.2012 - 14:38:39
00
keyboard_arrow_up