Poslednou dobou mi čosi pri jazde jemne hrkotalo na biku. Nakoniec som došiel na to, že sa úplne uvoľnila špica v zadnom kolese (asi po nejakom náraze). Napodiv sa to pri jazde veľmi neprejavovalo, osmička síce vznikla, ale bola mierna. Kolesá sú Mavic Crossride UB, teda 20 špicový výplet s profilovanými "aero" špicami. Problém je v tom, že dotiahnuť tá špica nešla, lebo pri akom-takom dotiahnutí (aby nehrkala), vznikla oveľa väčšia osmička, ktorá navyše nešla veľmi vyrovnať, keďže špice na druhej strane boli už dosť napnuté (podľa zvuku ;)). Takže som radšej povolil celý výplet a bajočko pocentroval ručne (podľa oka a podľa ucha). Ostali síce nejaké nerovnosti vo vertikálnom smere (zatiaľ sa mi nechcelo veľmi s tým baviť, bola to len taká rýchlovka priamo na biku), ale v horizontálnom je koleso viacmenej rovné a špice sú ponapínané rovnomerne (konečne nič nehrkoce :)). No a teraz sa konečne dostávam k mojej otázke - ako sa centrujú aero špice? Mne sa pri doťahovaní rôzne ponatáčali, takže už aero funkciu veľmi neplnia, aj keď na jazde to nie je poznať. Skúšal som pri doťahovaní niplov držať špicu kombinačkami v správnom smere, ale to je na pos*anie také centrovanie. Je na to nejaký fígeľ/udelátko? Alebo sa na to vybodnúť?
18.11.2012 - 11:15:36
00
Napr. http://www.superbiketool.com/prod4.asp?menu=3&cid=11&pid=124
18.11.2012 - 16:35:18
00
dík, to by šlo. Furt to asi bude otrava, ale určite menšia, ako s kombinačkami. :)
18.11.2012 - 16:40:33
00
keyboard_arrow_up