Bonito: ziadny problem a pre oci asi idealne riesenie, pouzivat sosovky len na sport a na bezne nosenie okuliare. Oci aspon nie su tak namahane.

Volodaj: tusim mame rovnake skusenosti :-D
20.11.2012 - 19:14:33
00
no super diky za tie bionicy..uz dlhsiu dobu sa chystam na toricke sosovky,ale vsetci ma z okolia odhovaraju na to...uvidime
ako mam tozumiet tomuto?
http://www.sosovky-kontaktne.sk/biofinity-toric-6-sosoviek
http://www.sosovky-kontaktne.sk/frequency-55-aspheric-6-sosoviek
ked ich tam je 6,akym sposobom to mam nosit? tie 2 sosovky vydrzia mesiac,dalsie atd.cize balenie je na 3 mesiace?
20.11.2012 - 19:25:12
00
su to sosovky na konkretnu dioptriu na mesacne nosenie. Ak mas na jednom oku tuto dioptriu, tak ti vydrzia 6xjeden mesiac=6mesiacov. Ak mas na oboch ociach rovnaku dioptriu (malo pravdepodobne), tak ti vydrzia pre obe oci 3mesiace.
20.11.2012 - 19:30:56
00
no fasa,uz som to pochopil :D,to bude krasna suma,drbnuty astigmatizmus, i ked teraz je akcia na 4 oci za cenu 3 v BB,ci neist na operaciu radsej :(,lebo mi to lezie na kardan tie moje krive okale :( ,radsej by som prijal dioptriu na oci,ako torickost ach,jaj
20.11.2012 - 19:34:49
00
Ja mam na jednom oku tiez slaby cylinder, ale nosim normalne sosovky na oboch ociach. Kedze pouzivam obidve oci, tak to nie je az take vyrazne. Uvedomujem si to len pri pozerani len tym postihnutym okom.
20.11.2012 - 19:43:51
00
tak teraz ste dali aj mne chrobaka do hlavy, len neviem ci by to bol velky rozdiel ked mam len tristvrtky okuliare (myslim) ale mam aj nejaky cylinder ci co (vobec sa v tom nevyznam)
20.11.2012 - 19:50:57
00
romanx: Parametre šošovky mi určila očná doktorka. Kupujem si len tie. Ako hovorím, problém nastane, keď mi začne oko slziť. Slza šošovku vyplaví, žmurnutím sa zachytí o horné viečko, ktoré ju vytiahne z oka. Ono to nie je okamih. Ja keď cítim, že šošovka sa hýbe, zavriem to oko. Ale nadarmo, lebo po otvorené letí preč. Našťastie sa šošovka väčšinou zachytí na sklách okuliarov, no veľká výhra to nie je, stále ju opätovne nasadzovať.

Podľa mňa je problém nadmerné slzenie oka vplyvom vetra. Vietor vysuší oko, nastúpi nepríjemný pocit, človek žmurká, čím sa vylučuje väčšie množstvo sĺz, ktoré šošovku vyplavia. V zime na lyžiach toto pociťujem často (ale jazdím v dioptrických okuliaroch, bez lyžiarskych). Nemôže ísť o toto? Ako sa dá slzeniu zabrániť?
20.11.2012 - 19:55:57
00
Sosovky s cylindrom /astigmatizmus su podstatne drahsie a sortiment je poskromnejsi.
20.11.2012 - 19:58:07
00
Proti slzeniu snad len "slnecne" okuliare, ktore pokryju cele oko. Ale ako vravim, s vyplavovanim sosovky slzami som sa este nestretol a to nosim sosovky cely den.
20.11.2012 - 20:02:08
00
jedine co o tom viem je ze mi doktor povedal ze ked budem okuliare nosievat tak sa mi ten cylinder moze napravit
20.11.2012 - 20:02:38
00
tak zase vyvalit liter za operaciu sa mi velmi nechce,zeby sa to mohlo vratit? i ked davaju zaruku dlhodobu,ale rypat sa v ociach zakazdym nie je dobre,ako v kolene dtto....zajtra ma zena objedna u ocnej :D,a to som nebol nikdy u ocnej,len som si dal spravit v tescu test v optike,co ma biznis ocna a zistila pristrojom astig,a hned som si aj kupil za facku okuliare...takze asi tak...skusim sa poinformovat teda u nej :(

jedine co o tom viem je ze mi doktor povedal ze ked budem okuliare nosievat tak sa mi ten cylinder moze napravit

tak jej odkaz ze treba hluposti a nech vrati diplom :D :D lebo jakziv som vacsiu sprostost nepocul
20.11.2012 - 20:03:04
00
jedine co o tom viem je ze mi doktor povedal ze ked budem okuliare nosievat tak sa mi ten cylinder moze napravit

Nieco podobne mi naznacila aj moja ocna. Neviem co je na tom pravdy. Kazdopadne je vhodne kvoli vysychaniu oka pri castom noseni sosoviek isty cas prestriedat ich okuliarmi.
20.11.2012 - 20:08:14
00
ja som to chcel len pod okuliare ("mx" okuliare) na pojazde aj ked v nedelu som si nejak neuvedomil ze by mi dioptricke nejako chybali no keby idem niekde dalej naprilad do RK a chcem si ten den uzit mozno by to bolo lepsie
20.11.2012 - 20:13:33
00
cylinder sa neda vyliecit,to mi je jasne,zeby dedicnost?lebo skulky nosim na cylindre 4 roky,a zatim nevidim zlepsenie :D ale na bajk ich nepotrebujem,skor zle vidim na telku,pc,tie male detaily,kedze tie mam potom rozmazane
20.11.2012 - 20:23:01
00
Tiež mám na jednom oku cylinder, ale malý. Myslím, že okolo 0,25 sa mi zdá. Klasické šošovky bez cylindra. Nosím na kontinuálne nosenie, mesiac ich nevyťahujem z očí a tiež žiadne problémy s vysychaním očí ani nič iný. Na bicykel často jazdím bez okuliarov, šošovku mi nevyplavilo nikdy. Lyže som teraz kúpil po dlhšej dobe, tak v zime uvidím čo to bude robiť.

mironfs> Ja som šošovky zo začiatku tiež začal nosiť kvôli MX okuliarov. Bez dioptrických som pri rýchlostiach, ktoré sa pri MX dosahujú nevidel dosť ostro a bolo to o hubu. Keď som skúšal MX okuliare pod ktoré sa dioptrické zmestia, tak sa zvykli dosť rosiť, čo mi tiež vadil. Odvtedy už MX nejazdím, motorku som predal ale šošovky ostali. Okuliare som poriadne na nose nemal asi 5 rokov.
20.11.2012 - 20:36:51
00
keyboard_arrow_up