Včera som bol ticho, bo mi odišiel disk v notebooku, tak som väčšinu dňa strávil novou konfiguráciou. Ale všetko zlé je na niečo dobré, tak som aspoň konečne vyhodil klasický disk a nechal len SSD. :) Pri tejto príležitosti ma napadlo, či to nemáte niekto poriešené nejako inteligentnejšie - proste aby sa to podľa možností obnovilo samo do stavu povedzme hodina pred výpadkom. Myslím komplet - OS, programy, dáta, všetko. Na OSX to takto presne funguje, ak sa použije Time Machine, systém je kontinuálne (teda zhruba každú hodinu) zálohovaný a pri novej inštalácii je voľba "obnoviť z Time Machine zálohy", ktorá ho obnoví do stavu poslednej (prípadne inej vybranej) zálohy. Existuje niečo aspoň vzdialene podobné aj pre Windows? Zatiaľ som na zálohovanie používal SyncBak, vďaka ktorému som síce neprišiel o takmer žiadne dáta (zálohuje automaticky raz za deň na NAS), ale inštalácia OS a aplikácií (a ich nastavení) ma neminula.
22.11.2012 - 06:40:24
00
zaujimave:reinstalacia do 20 minut,instalovanie potrebnych sw:cca 10 minut....nevidim dovod z mojej strany nieco zalohovat:na data mi sluzia viacere servery na raidoch,tot asi vsetko
jedine skor nejake aplikacie,ktorymi sa zaraba,ale na to sluzia potom stable masiny+fibre channel disky= rokmi overena kvalita a nie nejake desktop sracky
22.11.2012 - 07:00:30
00
doma?
22.11.2012 - 07:11:32
00
tiez si myslim, ze ak ti odide pc tak, ze nevies startnut ani do save mode a spustit obnovenie systemu, tak je rychlejsie komplet to preinstalovat. aj ked canopusovych 20min na system a 10 na soft je prinajmensom usmevnych, malo by sa to dat tak do 1 hod spravit (podla rychlosti pc, mnozstva softu a pod)
22.11.2012 - 07:53:57
00
tiez si myslim, ze ak ti odide pc

to je dost siroky pojem ;)
22.11.2012 - 08:18:40
00
odide pc = neda sa ziadnym sposobom nastartovat win, resp odisiel main disk. chyby ostatneho hardwaru povazujem za irelevantne, pretoze tie sa daju vymenit/opravit bez efektu na chod systemu.
22.11.2012 - 08:23:49
00
inštalácia OS a aplikácií v podstate nie je problém (ak medzitým nenastali nejaké problémy s kompatibilitou), ale tie nastavovačky potom - koľkokrát si už ani nepamätám, čo všetko som mal ako ponastavované, len mi to potom chýba, keď na to narazím. Napr. včera som inštaloval Garmin BaseCamp a keď som do neho chcel doplniť SK Topo 2, tak nefungoval ten odomykací server na mapy a bol som v rici. V Unixoch nie je problém pozálohovať aj nastavenia, len ten Windows je "vopruz", keďže tie dáta sú roztrúsené po celom disku...
22.11.2012 - 08:32:21
00
tiež sa mi to raz stalo a pri inštalácii Win bola možnosť obnoviť do predchádzajucého bodu v čase ale nepomohlo to...odvtedy Ubuntu :y:
22.11.2012 - 08:50:19
00
Ubuntu funguje celkom pekne, ale nie je to riešenie môjho problému, keďže sú aplikácie, ktoré by mi asi chýbali (napr. Lightroom alebo Vegas). Inak mám Ubuntu na USB kľúči, na také to bežné použitie (internet, office) ho ani netreba inštalovať na disk.
22.11.2012 - 09:12:24
00
v praci pouzivame klonovanie celeho disku - Acronis
neskusal som to na externy HDD (zrejme pripad NB)
22.11.2012 - 11:06:26
00
Toto tiež celkom funguje, robieval som to z Linuxu cez partimage, lenže sa to nedá robiť automaticky každý deň a už vôbec nie každú hodinu. Ibaže by to ten Acronis vedel robiť prírastkovo a za behu systému, v tom prípade by to mohlo byť zaujímavé.
22.11.2012 - 11:17:10
00
Acronis to myslim vie, vraj Shadow Copy vo Win je ekvivalent Time Machine .. skus este pozriet GenieTimeline. Ale asi skor potom nieco take http://www.rollbacksoftware.com/ .. no a tu sa o tomto bavia viac http://superuser.com/questions/7423/does-an-equivalent-of-time-machine-exist-for-windows
22.11.2012 - 11:29:52
00
ja_michalko: co je na tom usmevne,reinstalovanie win 7 ultimate do 20 minut,a to co pouzivam v kompe do 10 minut zmaknem
ako pisal Andrej,vela ludi pouziva ACronis
22.11.2012 - 13:21:02
00
keyboard_arrow_up