nee nejaka baba v predu a za nou chlap. tie hriby ma zaujali viac ako baba bikerka :D aj cez vcelin som si spravil kolecko par bikerov tam bolo ze ci nespoznam ale nist tak som isiel dalej smer kamzik.
24.11.2012 - 18:05:16
00
matvej: na ten pamatnik sa nemozem ani pozerat :tmi: .. sice o nom nic neviem, ale videl som ho uz asi milionkrat :D
romanx: tak dnes som postretal dost ludi :tmi: , aj zopar cyklistov .. po lese to celkom slo, torsku vlhko ale blato nejak moc nebolo. Na BK nejaky cyklista s holymi kolenami .. asi je teplo, no .. :^)
24.11.2012 - 18:12:05
00
Vsetci vysli, ked som koncil :-D
24.11.2012 - 18:14:13
00
Pekny vyjazd matvej :)

sak uz cakam na teba nech sa das doporiadku lebo samemu mi tie km nejak tazsie pribudaju. :)
24.11.2012 - 18:15:40
00
Ved sa snazim, ale ide to pomaly :) Uz aj bike budem davat pomaly dokopy :)
24.11.2012 - 18:30:48
00
Ja už mám Félixa konečne pojazdného a dnes mal aj premiérovú jazdu. Nezorganizujeme zajtra nejaký spoločný výjazd v teréne?
24.11.2012 - 18:34:43
00
Dnešný príjemný výjazd. Ono na začiatku som ani netušil, ako zaujímavo bude. Išlo sa fajn. Nuž v lete by som si to tu istotne tak neužíval ako v takomto počasí. Všetko je iné, neokukané :lol: len čo budem robiť na jar, toto všetko som mal absolvovať vtedy a nie v novembri :)

Teplota dosť vysoká, priemerne 6-7-8°C, minimálna bola 4°C, ale to iba v 700 metroch, rovnako aj hmla, od cca 600m. A to, že nebol ani vánok, normálne nechápem. Úplný nezvyk :)
Vlhko bolo, ale len na listoch, používal som kvalitné cesty, ktoré toho znesú viac ako týchto pár kvapiek. Blato som stretol len na dvoch miestach, dalo sa obísť (viac v popisoch), pernecká strana skoro úplne suchá. Bicykel som nemal zablatený, len pár malých fŕkancov.

Popisy aj fotky ukazajú niekoľko miest, ktoré istotne ešte všetci nenavštívili.

Trasa: MA-Hubalová-Javorina-Stupava-DNV alebo v mape http://mapy.hiking.sk/?trasa=SpdBe

Prílohy:

Komentár súboru: Tradičné prejazdové miesto.
1.jpg
1.jpg 334.54 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Rohožnícke rybníky sú pekné miesto.
2.jpg
2.jpg 225.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Aj VN Vývrat. Spodná línia je v skutočnosti rovná :)
3.jpg
3.jpg 238.61 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Z asfaltky na Vývrat som asi 15 minút pozoroval kúsok vzdialené muflonie megastádo. Je ruja, takže to bolo o to zaujímavejšie. Aj sa niektoré barany búchali medzi sebou.
4.jpg
4.jpg 250.98 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Spravili kolečko, potom zastali. Behalu hore-dole.
5.jpg
5.jpg 144.73 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zboku prišli ďalšie kusy.
6.jpg
6.jpg 305.56 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na fotke som ich pri 1:1 zväčšení narátal cca 57+, čiže môj doterajší rekord 33kusov bol prekonaný :)
7.jpg
7.jpg 366.39 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Všetky posledné denné MK výjazdy som použil inú dolinu, aby som sa dostal na "na hrebeň". Toto je dolina Vývrat-Hubalová a tip-top asfaltka. Pekné prostredie.
8.jpg
8.jpg 350.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Poľahky sa človek dostane do cca 537m. Hubalová.
9.jpg
9.jpg 202.95 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Po červenej na Čermák. Napravo vidieť Geldek-Jelenec, v pozadí aj Záruby. Len si treba odmyslieť tú hmlu :) Kúsok ďalej bolo blato-ťažba dreva, ale dalo sa to obísť. Aj ďalej na Čermák buď stredom cesty alebo po kraji. Bez problémov.
10.jpg
10.jpg 146.96 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Druhý blatový úsek bol asi 50 metrov pred odbočkou do sedla medzi Č.kopcom a Skalnatou. To mi nevadilo, prešiel som lesom. Ďalej obchvatom až pod sedlo Javorina by som určite nešiel...
11.jpg
11.jpg 200.05 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tento úsek červenej TZT na Č.kopci sa mi páči, keďže je úplne ľahký a celkom fajn. Je to vlastne najvyššie položené miesto červenej značky od Devína po Vápennú, cca 730 m n.m.. Tu bola pekná hmla, ticho, dobre sa išlo.
12.jpg
12.jpg 242.69 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zjazd cez najmenšiu MK sedemstovku je v hmle výborný. Javorina (703m) je najľahšie dostupná MK sedemstovka, keďže netreba nosiť, tlačiť, dupať do pedálov. Aj oproti Čmeľku a Homole je ľahšia. Tento rok som tu štvrtý krát. Je viac možností ako sem a kam potom dole.
13.jpg
13.jpg 236.92 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ja som si vybral ale jednu špeciálnu. Zjazd lesnou cestou ma vyplul až tu. TO Severný Yukon. Osada by mohla súťažiť o najkrajšie položenú tramspkú "búdu" v celých MK. Jediný protivník by mohla byť asi TO Stalenka nad Dračím hrádkom. Toto tu je teda dostupné lesnou cestou, dole vedie chodník, ale keďže je plno listu, tak radšej vedľa bicykla.
14.jpg
14.jpg 312.37 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Keďže v okolí je množstvo pozostatkov po banskej činnosti. Tento výduch bane, či ako to nazvať, je zakrytý. Od značky je to na skok a ak človek vie kam a odkiaľ sa pozerať, tak chatu zo značky uvidí.
15.jpg
15.jpg 176.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Myslím, že nie každý turista si pri túre po žltej značke Pernek-Staré bane uvedomí, že ide po trase bývalej značke lesnej železničky. Celé MK sú na ne bohaté. Dnes som ich išiel okolo troch.
16.jpg
16.jpg 329.94 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ďalšia špecialitka, nie každý to pozná. Pernecké hradisko, ľahko dostupné po chodníku, bez tlačenia. Niečo z histórie: V stredoveku neviedla vtedajšia cesta cez M.Karpaty cez sedlo Baba, ale cez sedlo Javorina. Tento hrádok teda túto cestu strážil, v 11. a 12. stor.
17.jpg
17.jpg 315.06 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A skok na lozornské lúky, tiež príjemné miesto. Strom napravo som minulý týždeň fotil na nočnom výjazde.
18.jpg
18.jpg 143.91 KiB thumb_up0thumb_down

24.11.2012 - 18:53:27
00
tie muflony muselo byt super sledovanie. odtial by sa mi moc nechcelo :)
ako som prechadzal dnes cez ten sursky kanal sledoval som myslim nutriu vo vode asi 30cm bez chvosta. foto som mal rozmazanu skoda.
24.11.2012 - 19:02:14
00
vukie: videl som ťa medzi Červeným domčekom a Stupavou, stáli sme pri studničke, preletel si okolo.
tmax: išiel by som, ale môžem až okolo 11tej.
24.11.2012 - 19:21:07
00
Ajaj, to si vukie nemal ukazovat iron.hide-ovi tu banu :lol: .. pekny vylet. Ja inak vobec neviem kde su tie lokality ako bana, TO a pod :D, ale zopar cesticiek tam co som siel skutocne stoja za pobajkovanie :y:
24.11.2012 - 20:16:40
00
lto - ked spustil google to svoje street view na slovensku, tak som si nahodou vsimol aj mnoho fotografii v malych karpatoch, su tam fotky jaskyn na Strmine, a tiez bane nad Pernekom, vzdy aj s polohou :)
24.11.2012 - 20:34:58
00
:^) :x
24.11.2012 - 20:50:57
00
Fotohadanka .. obtiaznost urovne 542% :lol: .. Kaska must see :lol:

Prílohy:

P1160910s.jpg
P1160910s.jpg 291.2 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil lto dňa 25.11.2012 - 12:22:44, celkovo upravené 1 krát.

24.11.2012 - 20:51:24
00
Tomino115: hej, videl som tam nejakých cyklistov. Tí boli aj jediní, čo som na celej trase stretol. Rovnako aj ľudí, nikde nikoho, okrem Čermáka, tam sa opekalo. A pod Skalnatou vodiča LKT. To mám na výjazdoch rád, pokojné lesy a mne srdcu blízke lokality.

lto: nerozumiem súvislosti s tou baňou a popravde ani ma to nezaujíma. Nikomu konkrétnemu fotky neukazujem. Ukazujem ich všeobecne a ako som sa aj v minulosti presvedčil, pozerá si to tu kde kto, aj keď tu nie je registrovaný a to je dôležité, poznať čo je okolo nás. A je toho teda veľa.

V okolí je baní niekoľko (dovolím si napísať, niekoľko desiatok), ak nie sú zatopené alebo zavalené. Táto je naočiach, keďže je od Yukonu asi 20 metrov. Sem sa oplatí ísť pešo a pozrieť čo tu všetko je. Toto čo som sem dal, je ale ľahko dostupné aj bicyklom, žiadne nosenie alebo tlačenie.
Ak nejaké lokality nepoznáš, pozri si záznam trasy na odkaze vyššie a ak aspoň trochu poznáš okolie (čo myslím, že áno) tak ľahko tie miesta identifikuješ.

Jurčovič v počasí spomínal na zajtra nejaké polooblačno/polojasno na západe, tak som zvedavý, čo z toho bude :) Už by sa patrilo aby sa ukázalo slniečko a ten krásny odtieň modrej. Oblohy :)
24.11.2012 - 21:26:25
00
Nova mapa na hiking.sk mi nefunguje a skumat preco, to nebudem. Vsetko ostatne mi funguje tak pouzivam cykloserver :P
25.11.2012 - 11:15:59
00
keyboard_arrow_up