Predpokladám že to bude výpletom kolesa. Podobný problém mal známy (trasenie pri brzdení) a vymenil hlavové, vidlu, brzdy a nakoniec to bolo koleso

RST?? Na svojej RST 460 som najazdil cca 4000 km. Jazdím prevažne kopce (Karpaty), maratóny vädšinou do 50 miesta cca 1/2 pola, orienťáky ....
RST je to tvrdá, malý zdvich, ale boli chvíle kedy som ju skoro vyboskával. Momentálne ju používa manželka :-)) Takže svoje "rožky a mlieko" ešte nemá odkrútené.

Momentálne jazdím RST Gila T5 a mám k nej niekoľko výhrad. Najzávažnejšie je nastavovanie tvrdosti. Ak sa otočí nastavovacia skrutka na maximum a prutko zatlačí, niečo vo vidle cvakne a je na najslabšie. Pri nastavení 7 otáčok to už nerobý, max. 10. Je to daň za cenu. Pokial nemáš na niečo serioznejšie tak musíš vystačiť aj s takýmito "šunkami" Ked som mal požičané bike od 40t, prípadne zjazdák olej vzduch, je to o niečom inom.

Pri mojom ráme by niektorý padli od smiechu. Je CR-Mo komplet celé zapúzdrenie, nielen hlavné trubky, ale nenašiel som žiadny AL rám na bike do 50t. ktorý by mi vyhovoval a mal aspoň podobné jazdné vlastnosti (nevýhoda, váha) Versus, KONA, DEMA.


PS: veľmi rád predbieham kategóriu 50t. :-) bike nieje všetko, treba ja radosť z pohybu.
30.08.2005 - 16:06:33
00
v tomto s tebou suhlasim ... pri pretekoch nezalezi az tak na biku ale na tom kolko mas odkrutene... viem, ze mozno sa pozeras na nas ostatnych ktori vrazaju tazke prachy do biku ako na blaznov...pravda je vsak taka, ze prave teraz som napriklad ja v obdobi...ked uz mam dost penazi na to, aby som zainvestoval do kvality, a vzdy sa tesim aj z tej najlepsej suciastky :)) nemam vsak este rodinu. Az budem mat rodinu tak viem, ze uz nebudem vyhadzovat desattisice rocne len na komponenty na bike....
prave preto mam RESPECT pre vsetkych ktorych bikovanie bavi aj ked nemaju to najlepsie zelezo...
30.08.2005 - 19:01:18
00
omyl .... ja môžem iba ticho závidieť

budúci rok idem kupovať nový bike, "skladačku", aby som vedel čo tam mám. Radenie, presmykač, prehadzovač LX, brzdy XT V-brake, (momentálne jazdím LX V-brake a som nad mieru spokojný. Videl som aj zavarenú hydrauliku...) lacnú kotúčovku nechcem a na drahú nemám, ostatné Deore. Rám cca 5000,-, vidla ??? budem sa musieť zmestiť do 4000,- Potom sa obrátim pre rady na fórum. Dúfam že tu zostanú aj prívržencie nás chudobnejších.
31.08.2005 - 07:53:58
00
Hmm, ja mam author versus rok tusim 2003, .. a hento video co je je oproti mojmu bike nic, us v takej 20-25 bez drzania na rovnej ceste sa to tak roztrase ze koniec :P..ale us som si zvykol no, ale jak to tu tak citam, tak by to bolo asi dobre riesit :). Vidla tam je Manitou Six Sport, zeby to robila vidla ? hmm :)
31.08.2005 - 12:04:56
00
Skús si vymeniť koleso s niekym kto má spravený klasický, prípadne hustejší výplet (pri 32-36 dierach, dlhšie špice, viacej prekrížené = vyššia pevnosť) nevýhoda, trochu tahšie koleso. Predpokladám že to prestane.
31.08.2005 - 12:42:11
00
Ahojte,
prave som sa dost vytoceny vratil z garaze.
Rozobral som hlavove zlozenie na tom mojom nestastnom biku a div ze som nepraskol od zlosti.
V spodnej casti som nesiel iba 25 guliciek a vo vrchnej 29.Foto prikladam. (jedno je po vycisteni, preto je tam zmena farby vazeliny)
Neviete mi poradit kolko ma byt guliciek v hlavovom zlozeni RITCHEY Scuzzy Logic 1-1/8"
04.09.2005 - 09:50:54
00
Este pripajam horne hlavove zlozenie
04.09.2005 - 09:54:46
00
Tak uz sa to vyriesilo, mam nove hlavove a lepsi pocit biku.
08.09.2005 - 08:23:11
00
Super! :)
08.09.2005 - 08:26:06
00
trochu mimo temi ale predsa - chcem reagovat na tie pocty guliciek v hlavovom zlozeni. ja som rozoberal svoje naboje (Shimano M475 Disc) a zistil som ze sa tam do kazdeho este daka ta gulicka zmesti tak som ju tam narval (myslel som ze mi dakim sposobom vypadli)
tak moja otazka je neviete niekdo kolko guliciek ma byt v tychto nabojoch (prednom aj zadnom)


vdaka
08.09.2005 - 13:36:21
00
Podla mojich informacii, je to v poriadku. Nejaka vola tam musi byt.
Pozri si fotky mojich hlavovych zlozeni.Dolne je zle, a horne je OK.
08.09.2005 - 13:48:02
00
kludne tam daj max. počet guličiek, ktoré sa tam zmestia (musia byť zarovnané, nie nad sebou v druhej rovine) a rovnaká veľkosť. zostane tam minimálna medzera a po dotiahnuťí hlavového .... sa rozložia sily. Po tejto úprave sa my prestalo povolovať hlavové Head zloženie. Odvtedy to robím na všetkých ložiskách s výnimkou priemyseľných.
08.09.2005 - 13:50:25
00
problem ze ja som tu volu nenechal - narval som tam gulicki ... a teraz neviem kolko ich mam vybrat, asi som tam daval len 1 navyse ale nie som si isty ...
08.09.2005 - 13:51:23
00
ak prejdeš po namazaných guličkách prstom a cítiš, že je tam hrb, tak ju vyberieš, všetky treba pritlačiť k telu ložiska a opakovať.
Ja som si nakúpil daľšie ložiská a guličky som vysipal dohromady a osadil max. možné množstvo.

Ak ich je privela, už pri ľahkom zatiahnutí oska drhne,
08.09.2005 - 13:59:31
00
prave som v inej diskusi cital ze ich tam ma byt 10, ale zmesti sa ich tam az 12 ... ale vraj to tomu tipkovi chodilo najlepsie pri 11 :) (predni naboj)
tak doma vyskusam a dam vediet aka je naj kombinacia
08.09.2005 - 14:04:05
00
keyboard_arrow_up