Ahojte cyklisti, dnes sme v dobe kedy je na trhu veľa roznych značiek. Na jar by som si chcel kúpiť nový bike. Posledné tri roky som jazdil na crosse Kelly Axis, najazdil som cca 6000km, okrem základného servisu som nič nemusel riešiť. Rád si prečítam vaše skúsenosti s inými značkami. Ďakujem :)
25.11.2012 - 17:14:49
00
záleží od toho koľko chceš do bajku investovať,ale väčšinou na značke až tak nezáleží. Dôležité je aby mal bike kvalitné komponenty a podľa toho sa aj väčšina ludí rozhoduje nad kúpou. Väčšinou pri niektorých značkách si človek platí za to že je to značka,niekedy je tá vyššia cena naozaj opodstatnená (napr. záruka,servis atĎ ) ...bude lepšie to porovnávať na špecifických prikladoch :)
25.11.2012 - 17:24:56
00
v pohode by som zostal u kellysu :D a aký je tvoj cenový limit a čo jazdíš ?
25.11.2012 - 17:31:12
00
mam tiez kellys axis z roku 2006, posledne 3 roky som na nom nabehal 15000km a menila sa jedine retaz a kazeta, sem tam lanka a drobnosti takze pohoda :), preco vlastne chces menit? chces prejst na iny typ bajku?
25.11.2012 - 17:32:00
00
v pohode by som zostal u kellysu :D a aký je tvoj cenový limit a čo jazdíš ?



Cenový limit je okolo cca 1000€, chodievam len po spevnených trasách, sem tam lesny polné cesty žiadne hory u mňa nehrozia :)
25.11.2012 - 18:21:37
00
záleží od toho koľko chceš do bajku investovať,ale väčšinou na značke až tak nezáleží. Dôležité je aby mal bike kvalitné komponenty a podľa toho sa aj väčšina ludí rozhoduje nad kúpou. Väčšinou pri niektorých značkách si človek platí za to že je to značka,niekedy je tá vyššia cena naozaj opodstatnená (napr. záruka,servis atĎ ) ...bude lepšie to porovnávať na špecifických prikladoch :)



Plne e tebou súhasím, nevyznám s v značkách komponentoch:)

rozmýšlal som aj nad niečim takým to..

http://www.merida.sk/prodej/CYCLO-CROSS-4-D
25.11.2012 - 18:23:35
00
mam tiez kellys axis z roku 2006, posledne 3 roky som na nom nabehal 15000km a menila sa jedine retaz a kazeta, sem tam lanka a drobnosti takze pohoda :), preco vlastne chces menit? chces prejst na iny typ bajku?



Chcem zostať stále pri crosse, ale chcelo by to zmenu:)
25.11.2012 - 18:26:10
00
len to co si sem dal je cyklokros :) to je kus ine ako kros od kelysu :)
25.11.2012 - 18:28:09
00
len to co si sem dal je cyklokros :) to je kus ine ako kros od kelysu :)


zistujem že som si pomylil link :)
25.11.2012 - 18:39:27
00
ja som tiež jazdil kros (28"). Cesty a lahší terén. Mal som Specialized Crosstrail Comp 2009. Bol som velmi spokojný.
či na značke nezáleží, ano, je to pravda, že ked je to známejšia značka rámu tak celý bike bude drahší ako iný inej slabšej značky s rovnakými komponentmi. Určite by som vyššie zaradil značky ako Specialized, TREK, Giant a pod. ako Kellys, Dema a Author aj ked rozdiel v úrovni sa medzi nimi každým rokom zmenšuje. Ja by som povedal, že na značke AŽ TAK nezáleží. Co je dôležité je geometria rámu. Je to velmi dôležité, aby sa ti dobre jazdilo. V tom sa aj líšia značky. Vyber si podla toho, či ti vyhovuje dlhší alebo kratší/vyšší rám a neviem aké iné rozdiely môžu mať. Treba si sadnúť na ten bike a vyskúšať. Čo je nevýhoda cross bicyklov, náboje myslím že vôbec nedávajú s priemyselnými zapúzdreními ložiskami. Určite nie v takej cenovej kategorii do 1000€. Potom to by som ti odporučil, ak chces aby ti ten bike ozaj lahko šiel, daj si vymeniť naboje za aspon nejake Novatec.
27.11.2012 - 12:23:58
00
keyboard_arrow_up