Ahojte. Potreboval by som radu. Mate niekto skusenosti s cinkanim kotuca v predu? Cinka len pri urcitej rychlosti cca 27-30kmh. Novy bike mam cca. 2 mesiace a robi to od zaciatku. Bol tam 180mm shimano kotuc /ten co je na videu/ a brzdy avid elixir 3. Chlapi v obchode mi to vymenili za pevnejsi kotuc od Magury, a aj ked to cinka o poznanie menej, cinka to stale a ja uz neviem co s tym. Ps. robi to pri jazde priamo, nie v zakrutach ani pri brzdeni... VIDEO: http://www.ulozto.sk/xDo1F44/felt-predny-kotuc-mov

Dakujem
05.12.2012 - 15:24:32
00
si blázon tak rychlo nechodievaj :D
05.12.2012 - 16:34:46
00
Skús prehodiť platničky. Zadné za predné. Ten zvuk (jemný kovový) mi pripomína jemný oter pružinky (na platníčkách). Že sa pružinka dotýka kotúča zistíš aj pohľadom. Pozri ju.
Podobný zvuk počuť aj keď sa zoderie obloženie a začne sa už ošuchávať aj pružinka.
Môžeš skúsiť aj povoliť rychloupínák kolesa a pootočiť osku vo vidle.
05.12.2012 - 16:39:24
00
Skús prehodiť platničky. Zadné za predné. Ten zvuk (jemný kovový) mi pripomína jemný oter pružinky (na platníčkách). Že sa pružinka dotýka kotúča zistíš aj pohľadom. Pozri ju.
Podobný zvuk počuť aj keď sa zoderie obloženie a začne sa už ošuchávať aj pružinka.
Môžeš skúsiť aj povoliť rychloupínák kolesa a pootočiť osku vo vidle.
Platnicka nesucha, skusali sme nastavovat prasa aj v zatazi a furt to robi. Rychloupinak je dokonca vymeneny na dotah z boku lebo original bol shimanacky na priamo. A tie platnicky idem prehodit hned teraz, aj tak sa idem previezt. Tak napisem ci nejaka zmena...
05.12.2012 - 17:17:27
00
Nejde o upínák ale o zlé usadenie osky vo vidle.
Pozri tú pružinku, či nie je ošúchaná.
A kde to bývaš, že sa ideš voziť? Veď mrzne. Však v tej zime budeš ťahať za sebou aj trojmetrový sopel.
05.12.2012 - 17:26:04
00
Nejde o upínák ale o zlé usadenie osky vo vidle.
Pozri tú pružinku, či nie je ošúchaná.
A kde to bývaš, že sa ideš voziť? Veď mrzne. Však v tej zime budeš ťahať za sebou aj trojmetrový sopel.
Nemrzne sak boli 3 stupne :) Po tvojich radach to znie takto. http://www.ulozto.cz/xfc1bVD/felt-predny-kotuc-2-mov Uz som to poslal aj panom do servisu, uz to tam bolo 3krat s tym /ale musim povedat ze sa snazia :) / tak som ozaj zvedavy co mi povedia. Inac to dam na zaruku alebo co... A platnicky su ok, pozeral som :/
05.12.2012 - 20:42:00
00
Na tom druhom zázname som už skoro nič nepočul. (v cestnej prevádzke je to problém nahrať bez vedľajších pazvukov)
Platničky a kotúč (výmena) sú teda už vylúčené. Dúfam, že si vylúčil aj nedobré dosadnutie osky vo vidle, resp. krivú osku.
Čo tak pozrieť náboj. (stačí desatinka mm odchýlka na mieste kde je uchytený kotúč)
Nahoď koleso z iného biku a odskúšaj, či to bude aj na ňom robiť.
Kotúčovky všeobecne vydávajú kadejaké pazvuky. Pokiaľ ti nespomaľujú chod kolesa, vybodni sa na to.
Mal by si zrejme mať Avidy Elixir 3. Od tých nemôžeš čakať ani zázraky. Ono tie pazvuky niekdy odídu aj samé. Stačí napr. dlhý strmý zjazd, kedy ich riadne nažhavíš (vypáliš)
06.12.2012 - 00:10:02
00
... len v skratke:
imarcusss píše, že mu to robí len pri určitej rýchlosti. Vysvetlenie je jednoduché.
Koleso, aj keď je vycentrované, sa netočí presne rovno. Plášť nie je dokonale vyvážený a preto pri určitej rýchlosti( otáčkach) vznikajú vibrácie ktoré sa prenášajú na náboj a kotúč sa rozochveje a cinká o platničky pretože je tam malá medzera.
Hoci uznávam že ten zvuk nie je príjemný, no nie je to nič čo by bolo na závadu. Môže to byť spôsobené aj tým že sú nízke teploty, všetky materiály majú tendenciu sa zmršťovať.
06.12.2012 - 08:43:28
00
... a kotúč sa rozochveje a cinká o platničky pretože je tam malá medzera. ...


Na Avid Elixir 3 som mal problém s "malou medzerou". Platničky sa nedali úplne roztiahnuť. Skonštatoval som, že tam bude asi veľa brzdovej kvapaliny. Odšróboval som odvzdušňovací šrób na brzdovej páke, platničky roztiahol, prebytočná brzdová kvapalina vytiekla, zašróboval som naspäť odvzdušňovací šrób. Odvtedy je všetko OK.

To iba na inšpiráciu, aj keď nemusí ísť o ten istý problém.
06.12.2012 - 09:40:49
00
keyboard_arrow_up