Ito: písal som o ochranárskych organizáciách všeobecne, nie len o Vlku. Káuz bolo dosť, kto chce si nájde, kto nechce, nie. Netvrdím že všetci aktivisti sú rovnakí. Myslím si že aj medzi nimi, podobne ako medzi politikmi sa nájdu aj slušní. Ak sa ti zdá že generalizujem, tak si uvedom že generalizuješ aj ty, keď nadávaš na poľovníkov, a hádžeš ich všetkých do jedného vreca. Ťažbu dreva by som na vašich miestach nekritizoval. Stromy dorastú, miesta pilčíkov nie sú štátom dotované z vašich peňazí niekoľkodesaťtisíc eurovými sumami ako v prípade zahraničných automobiliek. Keby drevársky priemysel prestal existovať, a všetci čo ich živil by sa zliezli ku vám do Bratislavy, to by ste chceli? Ja sa nemám v týchto veciach čo dovzdelávať. moje všeobecné znalosti sú myslím si akurát. Práveže ty Ito by si sa mal doučiť. Všimol som si že niektorí ste tu z VLKa pototo ako babky demokratky z Mečiara. A aj pri predchádzajúcom diskutovaní si sa ani nezmohol na nejakú poriadnu komunikáciu, len si sa chytal za slovíčka, a ignoroval si všetky otázky. Tvoje názory a názory tebe podobných sú na úrovni náboženských fanatikov ktorí zúfalo cítia potrebu idolov ktoré by mohli uctievať, a ktorí vôbec nevedia ako funguje táto spoločnosť.
11.12.2012 - 12:56:07
00
JACUB: kde som napísal že Lukáč? Ako chceš diskutovať keď nerozumieš ani písanému textu? :D
11.12.2012 - 12:58:54
00
astro: ale veď Tichá a Kôprová dolina nie je jediné miesto, ktoré bolo postihnuté takto a neťažilo sa v nej a dnes je tam les. Veď sú na to príklady inde... Lykožrút nefunguje tak, že sa bude geometricky množiť až zožerie aj posledné skrine IKEA v Bratislave :)

A ako JACUB poznamenal .. stromy a les nie je to isté. Stromy sú len časť, tá viditeľnejšia, lesa. Tá neviditeľná je omnoho dôležitejšia .. rovnako ako podhubie .. ak kompletne vyčistíš ohromnú plochu mechanizmami od všetkého, je to to isté ako kedysi klčovanie za účelom pasienkov, polí atď.

Ale chcel by som vás poprosiť .. založte diskusiu inde, nie v téme Lesná zver. Aj keď som sám k tomu prispel, že sa tu kadečo rozpútalo, stačilo už :)
11.12.2012 - 13:00:39
00
katko Jezus mozeme poprosit nejake 3 strany zalozit problematika lesoochranarov alebo nieco podobne. dik
11.12.2012 - 13:09:02
00
však máme tému barbarské hospodárenie v lese či? dáme to tam?

o-hocicom/barbarske-hospodarenie-v-lese-t21586-105.html
11.12.2012 - 13:10:45
00
aha no mozme nech sa to tu nesiri ako tubera :lol:
11.12.2012 - 13:27:21
00
Alebo ako lykožrút :bug:
11.12.2012 - 13:59:28
00
astro: ale veď Tichá a Kôprová dolina nie je jediné miesto, ktoré bolo postihnuté takto a neťažilo sa v nej a dnes je tam les. Veď sú na to príklady inde... Lykožrút nefunguje tak, že sa bude geometricky množiť až zožerie aj posledné skrine IKEA v Bratislave :)

lto v IKEA by toho dreva veľa nenašiel :lol:
Ale naozaj toto je debata, na ktorú je 100 ľudí a 101 chutí a som rád, že sa nám ju zatiaľ podarilo udržať v "bezinvektívnej" rovine ;)
11.12.2012 - 14:03:38
00
hotovo...
11.12.2012 - 14:04:36
00
lto v IKEA by toho dreva veľa nenašiel :lol:

:D :D :lol:
11.12.2012 - 14:33:47
00
Nie žeby som sa xcel chváliť. 8) Ešte jeden thread sa tu zaoberá danou problematikou.
pieskovisko/disputa-o-vplyve-cloveka-na-prirodu-t17235.html?hilit=o%20vplyve%20%C4%8Dloveka

A k veci. Kedysi som súhlasil s lesákmi. Ale čím viac času ubieha, tým viac stojím za "ochranármi". A na margo lykožrúta a kalamity. Niekde tuším v archíve čt2 som pred časom pozeral dokument o bavorskom lese, ktorý celý vykapal od lykožrúta, ako sa k tomu postavila správa miestneho nár.parku či čo to tam majú, ako museli komunikovať s obyvateľmi okolitých obcí, ako to vyzerá teraz a čo je hlavné, že aj domáci aj návštevníci v súčasnosti oceňujú kedysi tak diskutované rozhodnutie, že v nár. parku sa bojovať proti lykožrútovi nebude, ale nechá sa to na prirodzený vývoj. Veľmi poučný dokument. A už vôbec sa nejdem baviť o ekonomike. Pretože sťahovanie kalamity v TANAPE prinieslo štátnej organizácii TANAP, taký úžasný ekonomický profit, že im neostalo ani na obnovu vyťaženého územia a na sadenice museli dostať podporu zo štátneho rozpočtu. Ta to bol iný biznis.
11.12.2012 - 15:45:55
00
a aby som len amatérsky netáral. Vďaka za odkaz na blog Michala Wiezika. Jeden z jeho najčerstvejších príspevkov sa mi celkom pozdáva.
http://wiezik.blog.sme.sk/c/313044/Absurdna-ochrana-ihlicia.html
11.12.2012 - 15:56:40
00
mne sa na tom clanku nepacia hlavne tie dost manipulativne vybrate fotky, nie je problem nafotit foto kde bude na uzemi ploch po vytazeni "oku lahodiace" porasty a naopak na uzemi bez zasahu odfotit mesacnu krajinu.
11.12.2012 - 17:09:46
00
andrej25 :y:
11.12.2012 - 17:11:49
00
andrej25: manipuluje sa (vedomo, či nevedomo) z každej strany. Neexistuje "správny", či "nesprávny" pohľad na vec (v tom majú jasno akurát fanatici/fundamentalisti), to je vec osobných preferencií a pohľadu na život. Čo je "normálne" určuje obyčajne ten, kto má moc, teda v minulosti hlavne cirkev/panovník, v demokracii (aspoň teoreticky) väčšina spoločnosti. Ak sa väčšina zhodne na tom, že trebárs holoruby alebo zabíjanie z pasie nie je normálne, vyvinie to tlak na to, aby sa tak nedialo.
11.12.2012 - 21:02:02
00
keyboard_arrow_up