Nazdar pani.
Kedze je toto prva zima, pocas ktorej som neodlozil svoj bike a nadalej na nom jazdim, zaujimalo by ma ako sa treba o bicykel starat?

V prvom rade by ma zaujimalo, cim mazat retaz? jake mazadlo by ste odporucali do snehu a vody?

Dalej, treba niecomu venovat zvysenu pozornost? Povedzme vidlici, nabojom stredovemu zlozeniu ect...

Dakujem za info.
16.12.2012 - 00:05:57
00
http://www.cykloobchod.sk/index.php?cPath=109_110
16.12.2012 - 09:10:17
00
Základ je po jazde po nasolenej asfaltke spláchnuť vodou dole ten nasolený bordel :!:
ostatná údržba je u mňa rovnaká ako v lete


Naposledy upravil Lubik dňa 16.12.2012 - 15:39:30, celkovo upravené 1 krát.

16.12.2012 - 10:49:39
00
V závislosti na reťazi a snehových podmienok, reťaz po príjazde a roztopení zvyškov snehu osuš. Aspoň zväčša, prípadne raz za hodinku pretoč kľukami o pol obrátky. Najdlhšie sa voda drží na miestach, odkiaľ sa najpomalšie vysušuje = v kontakte s prevodníkom, kazetou. Raťaz tam potom najľahšie hrdzavie. Po vysušení ju ešte suchou handrou prečisti a potom namaž. Ostatné veci namaž podľa potreby, to čo v lete po jazde po mokrom povrchu. Ak sa zaserenká kladka prehadzovačky, tak ju vyčisti a namaž (ak je klzná = rozoberateľná).

Inak nič navyše nezvyknem robiť. Iba ak častejšie očistím a zľahka namažem klzné plochy vidlice. Tlmič je "skovaný" v ráme a ten je v pohode aj pri jazde v blate ;-)
16.12.2012 - 13:40:22
00
keyboard_arrow_up