a ja mam 203rotor to mi asi preto.A iba pri zjazde tak v 40 mi to robi a v klopenke
05.04.2007 - 21:27:23
00
root: ake brzdove medium mas na mysli? cim premazat/ocistit?
18.05.2007 - 20:47:10
00
niekedy je to aj ohnutym kotucom, daj ho dole z naboja...poloz na hladky rovny povrch...sklo atd...
a tam kde je to vyhnut to ohni do spravnej polohy skrutkovacom...

spravidla plati, cim vacsi priemer tym vacsia nachylnost na cinkanie...
18.05.2007 - 21:51:44
00
Je to len taká úvaha, ale napadlo ma, že to cinkanie môže dosť ovplyvňovať ito, že či ide o pevnú os, alebo klasický rýchloupínak. Najmä čo sa týka tých klopených zákrut,kde vplyvaju rozne protichodne sily na náboj, bo rýchloupináky pracuju na základe napatia a i to najmensie vykrivenie naboja a dostatočne velký kotúč môže mat za následok dotyk kotuca s platnickou, ktora je dost blizko neho... ma len tak napadlo
19.05.2007 - 00:17:51
00
cinka aj na pevnej osi...myslim ze dost zalezi od kvality kotuca aby nezacal vybrovat...ma vobec niekto bike komu kotuce necinkaju...a ked ano ake kotuce pouzivate ,, :idea:
19.05.2007 - 19:11:51
00
Ku cinkaniu prihodim aj svoj postreh.
Mne zacali cinkat brzdy. Urobil som to co poradil "root", povolil som dve skrutky, nastavil prasa a zase to bolo ok! Lenze po dvoch dobrych zjazdoch sa to vzdy pohlo (na prasati je elipsa), a zacalo cinkanie zase. Po neustalom povolovani som silnejsie zatiahol prasa a strhol som vnutorny zavit na vidle, co dost nasralo. Lenze bol tam kratky srob, tak este nejake zavity tam zostali. Urobil som to, ako radil "Roman" z Blavy a pouzil som lepidlo na zavity.
Trochu som porozmyslal, a to iste lepidlo som pouzil, aj na spoj vidly a prasata. Ustavil som prasa a nechal zatvrdnut. Momentalne som odjazdil asi tri tvrde zjazdy a nic necinka. Snad to pomohlo.
Otazka je, ako silno drzi to lepidlo a kolko vydrzi? 8)
20.05.2007 - 19:22:09
00
pokial sa ti to nepovoli :lol: ale teraz vazne, hadam to nieco este vydrzi :wink:
20.05.2007 - 21:09:50
00
Hmm.. no mne to stále cinká na rovnej ceste pri rýchlosti nad 25km/h. Keďže kotúče sú pre mňa nové, bol som sa opýtať v servise. Povedali mi, že to je normálne.. že to rezonancia. ;)

Mám Avid Juicy 5, 185/160mm.
24.07.2007 - 14:11:12
00
tak im skus povedat nech sa na pozru a pokusia sa tu rezonanciu odstranit :idea: ...niekedy zasnem nad odpovedami mechanikov

btw...ani som nevedel ze toto bude maj 1000-ci prispevok :lol:
24.07.2007 - 14:23:49
01
tiez pridam postreh: no kupil som XTR 07čky brzdy a dal som ich nahodit... zo zaciatku nebolo nic, ziadne cinkanie, ale po case som si vsimol, ze mi zle nahodili plaste, ten ktory mal byt vpredu, bol vzadu, tak som ich prehodil... hodil som naspat kolesa a pocuvak, ze cink, cink, ze co sa deje... tak volam serivaskovi, ze co a ako a poradil mi aby som vymedzovacimi podlozkami vymedzil rovnaku vzdialenost medzi kotucom a brzd. platnickami, tak som tak aj urobil... chvilu nic a zase... najhorsie to bolo,ked som slapal do kopcov, no proste hruuuza... potom som zobral bike do kamenaku,kde mi robili servis a tam si ma vsimol majitel uz spominaneho kamenaku, tak som sa mu zveril, ze co ma trapi... tak sme testovali, najlepsie bolo, ked sme zistili, ze je rovnaka vzdialenost medzi kotucom a brzd. platnickou a stale sucha, proste to bola haluz, az neskor ho sme zistili, ze kotuc sucha zhora, tak povolil prasa, trosku ho posunul vyssie a bolo po probleme... vysvetlil mi, ze tam kde je zadny uchyt na prasa, tak tam nie su kruhove otvory, ale take podlhovaste a to preto aby sa to prasa mohlo nastavit aj vo vertikalnom smere... od tej doby ziadne cinkanie (ťuk, ťuk, ťuk), chvalabohu... 8)
24.07.2007 - 14:30:35
00
Ja mam acvidy juicy 3 a nedavno sa mi stala dost haluzna vec. Zacalo to tak, ze pri slapani sa niekedy ozval zvuk podobny, ako ked brusite noz, take trenie kovu o kov. Nevedel som to ani za svet vypatrat tak som na to kaslal, moc to nevadilo.
Po jednom dlhsom zjazde - presnejse po zastaveni, kofolke a 5 minutovom sedeni - som sadol na bajk a pri pohybe sa ozval zvuk ako kebu mi niekto namiesto zadneho kolesa namontoval rapkac. Zvuk vydavala prave zadna brzda, a po blizsom preskumani som zistil, ze sa mi nejakym sposobom (teplom? malymi necistotami?) ohol ten pliesok, ktory tlaci platnicky naspet od kotuca smerom k piestom. Robilo to strasny randal, a ledva sa mi to podarilo ulomit aby som aspon so zdravymi nervami mohol dojst domov. Toto bol aj zdroj toho povodneho cinkania, na ktore som nevedel prist.
Kadopadne, pomohla jednoducha vymena platniciek (ktore sa predavaju aj so spominanymi plieskami) a zatial to vyzera ok.
Tolko k zdroju mohjo cinkania na avidoch, snad to niekomu v buducnosti pomoze.
24.07.2007 - 14:35:28
00
mozete mi poradit jak persne vyrovnat kotuc najlepsie bez toho aby som ho musel davat dole z kolesa. pokusal som sa aj rukov resp. klucov ale vzdy som to bud neohol vobec alebo privela potom bol zas krivy na druhu stranu .
mozno zozeniem na to ten kluc potom by som to chcel dat do zveraku dal by som medzi to nejaku handricku mozno by sa to vyrovnalo len neviem ci je to dobra varianta . :?:
24.07.2007 - 14:54:49
00
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ak mas krivy kotuc, tak neverim, ze ho vyrovnas, to ho skor poskodis... keby som mal taky problem, siel by som do kamena a kupil by som novy...
24.07.2007 - 15:01:44
00
krivy kotuc uz len tak lahko nedas do povodnej polohy...asi to fakt bude chciet novy :(
24.07.2007 - 15:11:59
00
zas to neni volako strasne krive ale je odchilka tak 1 alebo 2 mm potom sa zle steluju brzdy aby mali kratky krok volaco jak ked je osmina a mas vecka ked to ohinam klucom tak to vzdy volakde krive a neda sa to presne spravit
24.07.2007 - 15:46:31
00
keyboard_arrow_up