Tak robil som to cez vikend, kedze farby laky neboli otvorene v tu dobu, tak som musel miesto kde som ram ohybal a nasledne opracovaval, prelepit izolepou, aby sa mi tam nedostali necistoty pokial to nastriekam farbou. Novy tyzden nove moznosti Katko.
03.02.2013 - 12:45:19
00
ohybal ram? fuha.. to uz je moc
03.02.2013 - 13:42:49
00
No, pozri takto, kotuce co mam tak su sirsie ako klasicke, tak som mal 2 moznosti: vypodlozkovat naboj tak aby sa mi kotuc nedotykal ramu, alebo ho ohnut o 3 mm tak, ze vnutorna strana je zatlacena do vnutra. Na ohybanie som mal tiez 2 moznosti: bud kalenim rozthnut mriezku duralu a ohnut ho bez toho aby sa porusil, a nasledne ho nazhavit a vytvrdit mriezku, alebo druha moznost miernymi tlakmi bodovo spucit ram tak, aby sa nevytvorili praskliny ale aby som neposkodil strukturu mriezky. Vybral som si druhu moznost, a bola spravna podla mna. Dural samotny ci uz 6061 alebo 7005 ma nejaku tu toleranciu ohybania kedy si amterial zachova povodnu strukturu mriezky. Ak tu hranicu prepisknes, tak automaticky ti vznikaju praskliny alebo pri najhorsom zlomis ram :D. Lenze, da sa to obyst miernymi udermi do ramu, nieco tak ako ked ti skoci ramen do ramu, takym tlakom, ten ram ohnes max 3mm!!! inak ti zacne praskat. Ja som to robil este s jednym znamim trosku opatrnejsie v tom zmysle ze som tu trubku neposkodil tlakom z oboh stran, ale len v bode cca 3x3cm ostatok trubky je neporuseny. A z toho vyplinulo to co je bez toho aby som mal praskliny :) sice do vnutra ramu nevidim, ale nepredpokladam ze by takym tlakom som sposobil vnutorne poskodenia, kedze samotny material 7005/6061 ma pruznost a toleranciu ohybania.

Inak pri klasickych kotucov netreba nic ohybat, lebo sadne jak uliaty, lenze ja som si vybral kotuce sirsie od Shimana XT SM-RT86 a tam uz som musel robit prisposobenie.
03.02.2013 - 14:11:10
00
akurat co si zicil este aj ram :) a ked tam navrtas tu tretiu dieru tak to bude posledny klinec do rakvy
Tiez som riesil takyto adapter a nakoniec som dospel k nazoru, ze je to o nicom. Nikdy to nebolo uplne dokonale a nakoniec som si dal navarit normalny uchyt cloveku co ramy vyraba. Ale mal som to jednoduchsie lebo islo o crmo ram. Celkovo si myslim, ze to za namahu nestoji pokial nie je ten ram niecim vynimocny. Druha vec je, ze vacsinou tieto ramy nie su na to navrhovane a pri brzdeni sa krutia, chcelo by to este aspon vzperu pred strmen medzi vidlicu a vzperu zadnej stavby.
03.02.2013 - 14:47:28
00
Keby si videl co robi ram pri brzdeni zadnou tak by si na ten ram uz urcite nesadol. Na tvojom mieste zacinam setrit na novy ram. A dobre poistenie sa ti tiez zide. :-) nikto ti tu nechce zle, premyslaj nad tym. A s tymi kotucmi tiez nemas pravdu.
03.02.2013 - 14:58:17
00
To je sice pekne ze ram sa kruti, ale podla toho co si povedal kkk55 tak kazdy ram co sa vyrobi by mal mat rozperu :P a videl som aj bike s tensimi duralovymi trubkami a mali kotucove bzrdy, moj ram co mam sa vyrabal s kotucovymi navarmai a bez. Bola varianta Vbreak alebo Disc break cize toho sa nebojim ze sa bude ram krutit, kazdy ram co mas sa kruti cize az tak ezavazne to neije. Nad novym ramom som uvazoval ale az neskor, vsetko pride postupne. Samozrejme ze cely zivot nebudem jazdit na jednom rame :D Ale tak na Fulko treba dobry plat, alebo sporenie :D
03.02.2013 - 15:44:09
00
tá páska na ráme je dobrá :)


to je tam doležite čo treba si to ako prvé všimnuť
03.02.2013 - 16:06:50
00
no vidis ty si mozno vsimnes nieco ine...ale napisal som to preto lebo som vedel ze tam je kvoli suchaniu kotuca o ram a to je fakt vyhra...to ohybanie uz radsej nekomentujem :)
03.02.2013 - 19:43:36
00
no tvoje dedukcie niesu spravne ako vidim, lebo kotuc nesucha o ram :D a paska je tam len kvoli tomu, aby sa nezanieslo hole miesto pokial ho nafarbim.
03.02.2013 - 20:04:16
00
Ale lepidlo z pasky ti nevadi vsak.
03.02.2013 - 20:28:46
00
Nie lebo ako elektrikar pouzivam trosku kvalitnejsie izolepy ktore ti nezanechavaju lepidlo na materialy, a hermeticky uzatvoria olepene miesto.
03.02.2013 - 21:34:23
00
good job :y:
03.02.2013 - 22:49:15
00
no dobre paska je tam na ine ale to nam tu bolo vysvetlene az neskor :) kazdopadne ti suchal kotuc o ram tak si ho musel "jemne" zdeformovat :) a na to si prisiel az ked si to cele zlozil? inak tie kotuce maju predsa normal sirku takze na ne vinu nehadz ;)
04.02.2013 - 06:33:07
00
Na vsetko das vzdy takee argumenty ako dedko vsevedko. Nechapem naco sa tu radis s ludmi ked ty mas vsetko tak dokonale premyslene a nazory ludi vlastne vobec nedokazes akceptovat a vzdy ich znegujes.
04.02.2013 - 09:21:22
00
ale dokážem, len mi nejde do hlavy, že keď sa do toho celého pustil, tak si nevšimol, že mu bude šúchať kotúč o rám...ja rozumiem tomu, že niekoho takéto veci bavia a rád sa s tým prple, ale v tomto prípade za akú cenu...
04.02.2013 - 09:50:53
00
cron
keyboard_arrow_up