Banska Stiavnica bola aj v serii, isli sa tam aj MS a aj tak maraton skoncil, seriou to nebude ..
13.02.2013 - 09:12:32
00
zaujimave, 2-3 maratony mi sice "z bikoveho pohladu nejdu dokopy" so zvyskom ale preco nie.

vela trpezlivosti pri organizovani!
13.02.2013 - 12:50:27
00
Ivan ešte zabudol napísať, že týmto končí Cyklomaratónska séria.
Snahe zachovať aj CMS-ku v podobe z posledných ročníkov zabránila podmienka, ktorá zakazuje byť maratónu aj v inej celoslovenskej sérii.
:n:

Milan


CMS môže pokračovať ,ale v inom zložení podujatí ,kludne bez týchto MTB maratónov.
13.02.2013 - 14:12:43
00
Uz nic horsie pre Slovesnky MTB maraton....:(
Nechapem, ak to ma byt tak komorna seria, preco su tam tie dva zahranicne maratony ? Ak to ma byt celoslovenska seria, tak su tam uplne zbytocne tie dva zahranicne, nema to suvis, ale naozaj ziaden zo slovenskou seriou...
Ak to ma byt slovensjka seria, tak by tam malo byt cca 10 maratonov, rovnomerne rozlozenych po celom Slovensku, aby si mal pretekar moznost vybrat... Samozrejme by bola moznost si vybrat, a nemusel by chodit na vsetky, ale ratalo by sa mu napriklad 8 z 10 pretekov... A nie robit z toho sukromny podnik... sorry za ostre slova, ale nic ine ma nenapada, ked na to tak pozeram....


Je to seriál ako niektoré iné, má Hlavného sponzora, vďaka za to, že si vybral tieto podujatia, a nakoniec konecne sa to posúva aj tým smerom jak ku Pretekárom,tak ku hoby jazdcom.
taktiež seriál, kde je zo strany sponzorov aj financná pomoc organizátorom ,ako aj ďalšia pomoc pri zabespečení ďalších dosť podstatných vecí .
Rozložené sú v pohode, BA, stred, juh, aj východ. Partnermi sú aj rakušania, tak preto aj salzkamergut,ako aj CZ.
Konecne to niekto zastrešuje, je vypísaný súťažný poriadok,ktorí každý organizátor musí akceptovať.
13.02.2013 - 14:19:47
00
Veď presne to je o tom.... Zase to čo píše Milan, to čo vravíš ty sa týkalo CMS-ky, bol to viac hobby, viac o ľuďoch. Táto séria mi príde "profi" čo je na Slovenské pomery zbytočné.... globálne tiež, keďže maratóny vznikli ako hobby akcia už v minulosti (preto nie sú maratóny na olympiáde) Na druhej strane je lepšie niečo, ako nič...

Jazdia sa Svetové poháre UCI v MTB XCM, aj cyklokrosUCI a nie je na olympiáde. Nakoniec majstrák sveta alebo superprestíž je pre mna trochu viac ako olympiáda. Je kopec športov,ktoré niesu olympijskými disciplínami .

Nakoniec su kategorie postavené aj pre hoby,aj pre licencnývh.
13.02.2013 - 14:24:51
00
S tym poslednym tvrdenim nesuhlasim .. Mozno na vasom Klak feste su tie kategorie, ale na inych podujatiach to je vsetko v jednom vreci.
13.02.2013 - 14:55:28
00
Aj na Kľaku -Fc.sedle,ajv Pravenci a aj na Skalke v septembri dostali licencný zvlást,aj fin.prémie, aj na kratkej som daval financie. treba to a bude to hodnotené aj teraz zvlásť licencný,lebo to bude slov. pohár a zvlást ostatné kat.
Ja som vzdy za to, aby tn pretekár co ide na bednu,dostal za prácu zaplatené .
Ved taký maratón je iná šichta.
13.02.2013 - 15:02:59
00
Ano, to mas pravdu, ale to su len tie maratony na ktorych sa podielas Ty .. Ostatni organizatori sa tvaria akoby nic
14.02.2013 - 09:36:17
00
Akákoľvek séria je lepšia ako žiadna. Je už len na pravidlách série koľko pretekov bude započítavaných do celkového hodnotenia. Možno by za zváženie stálo aj uvážiť spoločné štartovné na sériu. Zaujímavé by mohlo byť aj zaradenie dvoch dní z horalu do série. Pri jednom cestovnom dva zápisy. Pred všetkými organizátormi klobúk dolu.
14.02.2013 - 11:37:56
00
Roman kde by som nasiel ten sutazny poriadok? hladal som ale nejak bezvysledne. Serial sa mi celkom pozdava preco nie ja som za nove veci. Ak to bude mat halvu a patu nebranim sa. V podstate keby aj nebol dajaky serial uplne mi staci postretat ludi, dobre si zjazdit kvalitna ogranizacia znacenie, tombola je pre mna na poslednom mieste. Inak to spolocne startovne na seriu je dost zajimava myslienka
14.02.2013 - 21:21:19
00
Inak to spolocne startovne na seriu je dost zajimava myslienka

:)
Chcel by si mať na všetkých MX novej série štartovné ako je na Salzkammergut?
Budem spokojnejší keď nebude jednotné ale bude čím najnižšie.
14.02.2013 - 23:21:52
00
A Ty by si nechcel mat na vsetkych pretekoch startovne 10 EUR ?

Realnejsie je spravit ako to ma cyklomaratontour, kupit balik 3-4 startovnych a mozes to pouzit na ktoromkolvek preteku. Samozrejme okrem Salzky.
15.02.2013 - 09:53:24
00
Roman kde by som nasiel ten sutazny poriadok? hladal som ale nejak bezvysledne. Serial sa mi celkom pozdava preco nie ja som za nove veci. Ak to bude mat halvu a patu nebranim sa.

Súťažný a organizačný poriadok je dosť rozsiahly materiál a určuje vzťah "vyhlasovateľa seriálu" a "organizátora maratónu" je to teda interný materiál pre tieto dve strany. Jednou z jeho príloh sú aj PRAVIDLÁ. To už je verejný materiál a prikladám ho k príspevku.
15.02.2013 - 12:39:30
00
"Je zakázané užívať zakázané dopingové látky ( podľa predpisov UCI a SZC )."

Som zvedavy ci a kolko kontrol sa spravi k tomuto bodu :)

"B"-cko salz sa teda berie ako maraton?

Ak B-cko na 2013 natiahnu na 121km pri 3848 vyskovych ostane to nadalej maraton kedze nesplna podmienky prevysenia?

B - 119,5 km 3848 hm

Horal Lejzi tiez ako maraton? 75km

"Výherca si cenu môže prevziať osobne, v prípade jeho neprítomnosti mu môžu prevziať cenu členovia jeho klubu, prípadne rodinní príslušníci. Ak nedôjde k prevzatiu ceny, bude táto uskladnená u vyhlasovateľa a informácia o uskladnení uverejnená na web stránke www.cyklomaraton.sk. Výherca sa s vedením súťaže dohodne na spôsobe prevzatia ceny."
:y:
15.02.2013 - 12:58:57
00
Súťažný a organizačný poriadok je dosť rozsiahly materiál a určuje vzťah "vyhlasovateľa seriálu" a "organizátora maratónu" je to teda interný materiál pre tieto dve strany. Jednou z jeho príloh sú aj PRAVIDLÁ. To už je verejný materiál a prikladám ho k príspevku.

Bolo by dobré zverejniť aj Prílohu č.2 - kategórie. (predpokladám, že kategórie nie sú interný materiál :D )
Otázka k V. článok 9.: Pre účastníkov mladších ako 18 rokov sa vyžaduje súhlas zákonného zástupcu. Súhlas potvrdzuje zákonný zástupca osobne v kancelárii preteku svojim podpisom.
To znamená, že junior sa musí dostaviť na miesto pretekov s rodičom?
15.02.2013 - 13:58:20
00
keyboard_arrow_up