Pozdravujem.
Chcel by som poprosiť o radu, ako sa brániť a kde oznámiť fiktívnu zmluvu (na dohodu),ktorú so mnou uzatvoril môj zamestnávateľ, bez môjho vedomia, aby takto prehnal a očistil nejaké peniaze.
Vec sa má takto. Druhý rok pracujem vo firme, ktorá začala mať finančné problémy (toho času dlhodobé), takže som dal výpoveď. Výpovedná doba končí 31.3.2013. 3 týždne dozadu som však zistil, že môj zamestnávateľ na moje meno uzatvoril 3 mesiace po sebe (oktober, november, december 2012) dohodu o pracovnej činnosti, a to hneď v jeho ďalších dvoch firmách. Takže to máme 6 dohôd, ktoré som nikdy nevidel a ani nepodpísal a spolu je to zhruba 960 eur, ktoré som nikdy nedostal. Dozvedel som sa to tak, že som náhodou našiel "svoje" výplatné pásky. Tie som si ako "dôkaz" stiahol. Celé to chcem riešiť z prostého dôvodo, dlžia mi nemálo peňazí, ktoré mi odmietajú dať a komunikovať somnou tak isto odmietajú. Berem to ako poslednú, krajnú možnosť, ak svoj postoj nezmenia podniknem proti nim oficiálne kroky. Akurát neviem, kde.
07.03.2013 - 12:51:35
00
napr. inspektorat prace.
minimalne ti tam poradia http://www.safework.gov.sk/?id_fi=kontakty&ins=nip
07.03.2013 - 13:19:29
00
Ked si to stiahol neopravnene tak ti to bude k nicomu. V tomto state su schopny pustit na slobodu vraha len preto, ze mu pri zatykani nepopriali dobry den.
Okrem uradu prace by to malo zaujimat aj danovy urad. Ked ta viedli ako ciernu dusu ci aj zaplatili potrebne poplatky za teba.
07.03.2013 - 14:28:34
00
myslim, ze toto vsetko bude ok. Ide o to, ze to robili na mna, bez mojho vedomia a suhlasu, aby im ostali peniaze, ktore potrebovali "zlegalnit". ci som to stiahol neopravnene neviem. na firemny server, kde to bolo ulozene som mal normalny pristup a nikto mi nikdy nezakazal odtial nieco stahovat, ale tak isto som si ani nepytal povolenie. Ono su tam omnoho zavaznejsie preslapy vseobecne a aj voci mne, toto je len taka drobnost. Ale jedina, ktoru im viem ako tak dokazat, ak by som sa do toho pustil.
07.03.2013 - 15:28:55
00
ak mas na to gule tak si vypytaj tie peniaze ktore si podla tych papierov akoze zarobil :), ked uvidia ze si im na to dosiel mozno ti to radsej aj vyplatia :)
07.03.2013 - 15:41:08
00
je to aj na trestne oznamenie. tie peniaze na tvoje meno museli ist na niekoho ucet takze zistitelne a preukazatelne to je. sa cudujem ze im taketo skolacke odrbavanie stoji za pripadne problemy.
popripade zober pasky a chod s tym aj do medii to uvidis ako po tomto skocia. (tam by ti tiez poradili co robit aj s tvojim nevyplatenym zarobkom a mal by si to koser)
co sa tyka dlzoby ani by som od nich nic nepytal na ukor tohoto zistenia este budes mat pruser vydierania. ak ti nechcu zaplatit tak ti ani nezaplatia.


Naposledy upravil matvej11 dňa 07.03.2013 - 15:55:27, celkovo upravené 1 krát.

07.03.2013 - 15:53:08
00
prísť tam a vypýtať si svoje peniaze nie je vydieranie.. a oznámenie že ak ich nedostaneš budeš to legálnymi cestami riešiť cez úrady a príslušné orgány tiež nepovažujem za vydieranie..
07.03.2013 - 15:55:16
00
ak piseme o niecom legalnom tak je v podstate povinny to nahlasit kedze sa myslim uz tyka o trestny cin. a dalsia vec on je "obycajny smrtelnik" riesit a dohadovat sa s firmou ktora je takeho niecoho schopna sa nevyplati. lahko sa to zvrtne proti nemu.
07.03.2013 - 16:01:47
00
ak mas na to gule tak si vypytaj tie peniaze ktore si podla tych papierov akoze zarobil :), ked uvidia ze si im na to dosiel mozno ti to radsej aj vyplatia :)


oni o tom vedia a pripada im normalne, ze to takto urobili. to ze to takto urobili by ani mne za normalnych okolnosti az tak nevadilo. nasralo by ma to, ale neriesil by som to. tu je problem v tom, ze mi dlzia kopu penazi, stale hladaju sposob, ako mi ich nedat a k tomu robia poza moj chrbat este aj toto. v tej dlznej sume je oficialna a bohuzial aj dost neoficialnej mzdy. oficialnu od nich mozem ziadat aj oficialne, no neoficialnu? len vydieranim a ked to nepomoze tak peniaze mat sice nebudem, ale aspon ma bude hriat pocit, ze som to tym smradom takto ztazil.


edit: 8.3.
dnes ráno zmena. v jednom z mailov som im naznacil, ze sa mam ako branit. A tu ľaľa, dnes rano mam odpoved, s prislubom zaplatenia vsetkych dlhov do tyzdna.
07.03.2013 - 21:12:01
00
Pokial to nemas na ucte, tak sa bytocne netes, je pekne, ze Ti dali pristup, ale ..
08.03.2013 - 09:08:07
00
urcite sa este netesim. upozornil som ich, ze je to posledna moznost a potom budem konat inak.
08.03.2013 - 09:48:27
00
keyboard_arrow_up