Mne nejde o tých cca. 23 EUR, ktoré mi visí. Ide mi predovšetkým o princíp.
To nemozes mysliet vazne s tymi love. A ak hej, tak nieco posli aj mne starec...Ak ti ide o princip, tak sa vyber do ZA. Staci prebrazdit mtb fora a mozno budes mat aj plne auto :)
12.07.2010 - 23:34:06
00
Mam z ineho sudka.
pred 2 mesiacmi som objednaval z eshopu letne veci pre malu, platil som prevodom, vcera som pisal mail ze kde to je, oni odpisali ze maju problem s dodavatelom(inac sa neozvali), tak som im odpisal nech vratia peniaze. Tak uvidim co bude dalej.
13.07.2010 - 07:35:38
00
vzhladom nato že e-shop, kludne zverejni rovno ktorý.. toto by sa stávať nemalo, minimálne priebežné info o zdržaní musí byť!
13.07.2010 - 11:37:23
00
Zdravim vas mtbikerakov,

dajte si velky pozor na predajcu pod menom "alpagun" - mail alpagun@azet.sk ... Aby som specifikoval svoj problem. S týmto chalanom/pánom som uzavrel dohodu o kúpe 2ks pláštov Maxxis HR2 3C - viď inzerát http://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-plaste/171069/maxxis-high-roller-ii-26x2.40-3c-2-ks.html

V maily komunikoval velmi seriozne, fotografie v inzerate boli realne a vo vysokom rozliseni, taktiez inzerat nevyzeral nejako podozrivo . Zamerne som v maili specifikoval o co presne mam zaujem a tento Stano to potvrdil, ze sa jedna presne o to co popisoval v inzeráte. Komunikacia bola vyborna, poslal aj sledovacie cislo zasielky, odoslal to 1. triedou ako slubil.


No na poste ma cakalo velmi nemyle prekvapenie a uznavam svoju naivitu ze som dvoveroval vzhladom na dobru komunikaciu/realne foto ... Balicek som vyplatil a prevzal, no vo vnutry sa nachádzal namiesto slubenych HR2 iba starý zjazdený XC plášť! Este na poste som to otvoril, nezdala sa mi vaha, aj ked velkost krabice by v pohode sedela, tak som to otvoril a to som robit nemal. Nasledne mi to uz vziat s5 nechceli, iba mi potvrdili teda ze som bol oklamany, mam nejaky vypis o vahe zaznamenanej na poste ktora rozhodne nesedi s 2ks HR2 ako dvokaz.

Chalan si peniaze nechal poslat na dobierku a nie na ucet, cize adresa na krabici musi na nejaku osobu sediet, kedze iba na OP si to dokaze vyzdvihnut. Adresa aj meno existuje a figuruje v zozname firiem: http://www.zrsr.sk/zr_vypis.aspx?ID=1&V=A

Prosím, ak niekto poznáte tohoto podvodníka, dajte mi prosím vedieť. Prípadne ak niekoho dalsieho oklamal sa ozvite, budem rád. Mám nejaké nápady ako to od neho skúsim vymáhať, no uvádzať ich tu nebudem, kedže si to môže prečítať. Ak viete o nejakej ucinnej páke, taktiez by som bol vdacný.

Je mi hlavne luto, ze aj tu v komunite medzi bikermi sa nájde takýto nepodstivec, ktorí kvoli 55€ bez chrbtovej kosti oklame druhého.
27.03.2013 - 13:05:30
00
Posun to do Sarisskeho pojazdenicka, mozno ho niekto pozna.
27.03.2013 - 13:22:16
00
Ja by som to skor posunul prokurature :@
27.03.2013 - 13:37:43
00
nejak sa to rozmaha. ten black list tu bude asi opodstatneny. inak v inzerate ma zaskocila poznamka "cislo nerozdavam!!!" ale jasne ze sa neda odhadnut podla toho situacia. :x
dalsim ludom by som este poradil sledovat aj zalozenie foristu. ak je cerstvo zalozeny ako tento treba si ho overovat aj inym sposobom. tu si dovolim tvrdit ze bol zalozeny na par podvodov. bohvie ako skoncili tie rajdy v dalsom jeho inzerate.
27.03.2013 - 13:49:56
00
Dik chalani za reakcie ... Vecer sa budem rozpravat s jednym znamym pravnikom. Vzdy ked nieco kupujem na dobierku, snazim sa mat bud mailovu alebo SMS komunikaciu s popisom produktu a menom predavajuceho. Lebo toto je v sudnom pojednavani akceptovatelne ako dôkaz. Preto aj mnohí podvodnici uvadzaju "len volat", nakolko telefonicky hovor nie je brany ako dvokaz a aj keby ste si ho nahravali, tak s tym musi suhlasit druha strana, inac sa to neberie v úvahu a je to protizakonne. ... Predpokladam, ze uz sa na mail neozve a bude sa tvarit ze neexistuje, ma svoje €ra, takze je podla neho vsetko vybavene.

Co sa tyka tych inzeratov matvej11, ano, vsimol som si to. No ako som pisal, pise velmi seriozne a na urovni, predstavoval sa pod kompletnym menom, foto boli originaly. Navyse najpv sa chcel dohotnut na osobnom predani plastov.


Naposledy upravil optio dňa 27.03.2013 - 16:56:18, celkovo upravené 1 krát.

27.03.2013 - 14:27:01
00
Lepsie je svoje uvahy a mozne postupy tu nepisat. Moze to citat a tak moze predpokladat tvoje dalsie konanie a pripravit sa na to.

Zeby on?
http://www.edata.sk/ico/46669876/Stanislav-
http://sk.netlog.com/stanislavsarina/photo
27.03.2013 - 15:17:30
00
to jfab: jasne, nemienim sem davat svoje postupy ako to mam v plane riesit, no len som skonstatoval. Podla mna nadrzovku to poslal na svoju adresu, co neviem pochopit. Ked uz niekoho chcem oklamat, tak logicky si aspom dam zalezat, aby som bol co najtazsie vypatratelny.

A dik za tie odkazy, o tom ze je registrovany ako zivnostnik viem, no tu fotku som nevidel.
27.03.2013 - 16:14:32
00
ta adresa nemusi sediet, na poste im staci meno, to uz kontroluju s obcianskym
27.03.2013 - 17:44:08
00
treba ísť na políciu, podať oznámenie. zoberieš si kópiu toho oznámenia a na pošte to vedia stopnúť, takže nedostane žiadne koruny blbeček.. raz som to videl, ked chalan dostal namiesto telefonu, kameň.. :))
27.03.2013 - 19:28:35
00
treba ísť na políciu, podať oznámenie. zoberieš si kópiu toho oznámenia a na pošte to vedia stopnúť, takže nedostane žiadne koruny blbeček.. raz som to videl, ked chalan dostal namiesto telefonu, kameň.. :))

Presne tak. Aj u nas bol podobny pripad, ze chalan namiesto Iphonu rozposielal ludom cukor. Treba to oznamit poste ona to stopne.
27.03.2013 - 19:34:02
00
len treba ist hnde este v ten den, nie cakat lebo ked uz dostane peniaze do ruky uz potom sa to bude natahovat
27.03.2013 - 19:36:43
00
No ja som bol pred rokmi obetou podvodu . Tiez to bolo v hodnote priblizne 50e . A podal som trestne oznamenie a aj som vypatral meno i adresu . Dokonca sa jednalo o podvodnika co podobne okradol desiatky ludi a policia to len spisala a vysrali sa na to . Posta nic nezastavila . Dotycny ani robit nemusel a slusne na podvodikoch zarabal dalej . Moj znami policajt mi povedal ze najlepsie je ist za nim a "vybavit" si to osobne . Ale to mi za problemi nestalo . Ved by som nakoniec mohol skoncit v base ja . Mrzi ma co sa Ti stalo . Dufam ,ze Ty to poriesis a svoje peniaze uvidis .
27.03.2013 - 20:30:48
00
keyboard_arrow_up