Presne takto mne "pomohla" policia pri kradezi bicykla. Patraj sam, pre par € sa polisi ani nehnu. Ale nahlas im to, nech maju aspon nevyrieseny pripad. Nevhodna statiska ich mozno rozhybe.
28.03.2013 - 06:31:51
00
A to ti ta pani na poste nepovedala, ze mas spisat na policii hlasenie, dojst s kopiou a oni stopnu vyplatenie? Ja by som ju nakopal, prisiel si prachy..
28.03.2013 - 10:29:08
00
Dakujem všetkým za rady, odporúčania. Vo veci konám už od včera a pevne verím, že ak sa aj nedostanem k peniazom, tak aspom tomu podvodníkovy nejaké problémy narobím trošku. Lebo skrátka takéto veci by sa robiť nemali.

Kazdopadne som sa popálil a mozno to bolo aj na nieco dobre, teraz to bolo len 55€, nabuduce by to mohlo byť viacej. Takze moja rada znie, ked si nieco objednate, opytajte sa aj na vahu daneho balika ak viete vahu veci co sa ma nachadzat vo vnutry. Keby som to spravil a nie sa do toho nural na poste po vyplateni (aj ked som to poskodil minimalne), tak sa nic nestane. Pripadne nazrite do balika s co najmensim moznym poskodenim (ak to ide), nasledne to zamaskovat a potom Vam balik este vezmu s5 na poste s nejakou "vyhovorkou" :).
28.03.2013 - 15:32:38
00
Tak ale to je najmenej nahádzať bordel do krabice aby váha bola cca rovnaká ako s tovarom... Takže na to by som sa nespoliehal, skôr by som nekupoval od ľudí ktorích nepoznám ako tak aspoň tu na fóre.
28.03.2013 - 15:37:28
00
Co mam skusenosti s ochotou pracovnicok na poste tak by mi raz prebraty balik uz spat asi nezobrali, ani keby nebol otvoreny. Neviem ci mas pravo nieco vratit po tom ako si zaplatil a podpisal, ze si ho prebral. Museli by to tam potom nejako zapisat a do toho sa hrnut nebudu
28.03.2013 - 16:42:08
00
to tadeas: ano, to mi je jasne. No aj v mojom pripade platilo, ze dotycny sa na to vykaslal a vazilo to podstatne menej. Skratka len som myslel ze to je jedna z moznosti ktoru si treba vsimat pri preberani, pripadne sa informovat. Velkost krabice + meno na krabici nejavili znamky nejakeho podvodu, na co som sa zameral este pred zaplatením, priplatil aj za 1. triedu neviem preco, mohol usetrit :D . Nechal som si balik najprv ukazat samozrejme.

to Chris: u nas na poste mame nastastie velmi "mile tety", viac krat mi vyhoveli vo veciach, ktore vobec nemuseli/nemali by robit. Problem bol len v tom, ze som to otvoril aj ked na poste, inac by mi to zobrala s5 ... Este sama trochu spekulovala ci to nenapisat ako poskodeny balik ze to prislo, no sefka povedala ze nie, co samozrejme chapem. Ale myslim si ze mas pravdu, ze je to aj o ochote ludi, ci to je ochotna stornovat, no urcite sa to da.
28.03.2013 - 17:25:07
00
no tak po včerajšku sa tu tiež môžem pripojiť..z bazos.sk už nikdy viac..som zvedavý, ako to s dotyčným vyrieším...
29.03.2013 - 10:13:53
00
vzdy je to o ludoch, ktori predavaju, nie o serveri, kde inzerat je. tak isto predavam a kupujem na bazosi a viackrat sa mi stalo, ze sa ludia vratili, ked nieco chceli.
29.03.2013 - 10:36:56
00
..z bazos.sk už nikdy viac..

vycerpavajuce vysvetlenie.... tak isto ta mozu ofajcit aj na inom inzertnom mediu, alebo aj pri priamom predaji
29.03.2013 - 10:50:13
00
tak bolo to myslené tak, že hlavne z bazos.sk chodia namiesto telefónov kamene alebo cukor..a namiesto nových vidlíc staré zničené tečúce vraky..a p.

nehovorím, že sa to nedeje aj tu, ale určite v menšej miere :)
29.03.2013 - 10:54:28
00
Daj sem aspoň kontakt a meno dotyčného, nech je táto téma výstrahou pre nepoctivých predávajúcich.
29.03.2013 - 10:58:14
00
ide o lahostajnost a nesmiernu neopatrnost, na zaciatok staci navrhnut osobny odber....
29.03.2013 - 10:59:28
00
zatiaľ je to v štádiu riešenia, takže nechcem tu uverejňovať jeho osobné údaje..doposiaľ ešte neodpovedal na e-mail..keď sa to nevyrieši samozrejme to tu dám

EDIT: dotyčný začal komunikovať a vyzerá to, že to dopadne dobre a peniaze mi budú
vrátené

EDIT2: zásielka bola osodlaná späť odosielateľovi..

EDIT3: zásielka bola doručená späť na adresu odosielateľa a bola prevzatá, už len počkať na služby pošty, kým dôjdu peniaze a je to doriešené

Som rád, že som to takto doriešil a to bez žiadných problémov.


Naposledy upravil mato289 dňa 04.04.2013 - 17:38:10, celkovo upravené 3 krát.

29.03.2013 - 11:01:06
00
tak si to sem nemal pisat vobec, ked nevies ako to dopadne
29.03.2013 - 11:02:38
00
Zakladom je telefonicka komunikacia, ak dotycny odmietne dat cislo, daleh s nim nestracam cas. A ked je podozrenie na podvodnika, treba navrhnut osobny odber, ze mas cestu do jeho mesta a pod, ci sa nebude vykrucat...
29.03.2013 - 14:00:44
00
keyboard_arrow_up