Mám menší problém na novom cesťáku. Prehadzovať na ľahšie al. ťažšie prevody môžem bez problémov, reťaz preskočí bez problémov na správne koliečko a pedálujem ďalej. Po cca 50-100 m alebo keď začnem zaberať do kopca mi začne ako keby sekať v miestach vyznačených na fotkách, s reťazou sa v tom prípade nič nedeje, ale seká mi tam a mám vždy pocit ako keby sa tam niečo lámalo. Je to niečo závažné? Odstráni to garančná prehliadka? Bicykel má najazdených 22 km.
Prebieha to tak, že preradím na ľahšie/ťažšie, chvílu v pohode, potom to pár krát seká a potom znovu v pohode (väčšinou keď prehodím naspäť)
www1.picturepush.com

www3.picturepush.com
05.04.2013 - 18:35:21
00
rozhodne ti tu garancku odporucam, ved na to je, chod tam uz teraz aby si nieco nedokazil ak je tam nieco uvolnene alebo co, alebo tam chod len tak ze daco blbne a na garancku potom po 200km+-
05.04.2013 - 21:53:12
00
Skús skontrolovať dotiahnutosť šróbov na pílach.
05.04.2013 - 22:17:44
00
Tak dnes som sa bol previezť, predtým som skontroloval všetky šróby, spoje a zistil som, že všetko je riadne dotiahnuté a zároveň som so silikónom nastriekal reťaz a všetky pohyblivé súčasti, aj inkriminované miesto :D a počas jazdy mi to ani raz neseklo, išlo to bez problémov. Je možné že by tomu pomohol silikón?
06.04.2013 - 13:33:53
00
Je možné že by tomu pomohol silikón?


Nie...
06.04.2013 - 15:54:36
00
Máš pravdu silikón tomu nepomohol, ale dnes som bol na trochu dlhšom výjazde a zistil som že je to s prehadzovačkami zadnými. Čítal som manuál a zistil som, že by to tak zrejme malo byť, napr. keď som prehodil o 3 rýchlosti vyššie, tak mi to 3x seklo, ale zároveň som cítil, že už to ide tažšie (pedálovanie) ale keď už prehodím nižšie tak sa nič nedeje, tak dúfam, že to tak má byť. :D
11.04.2013 - 17:45:25
00
Tak pokračujem v samomluve :D , ale hádam to niekomu pomôže, keď bude mať rovnaký problém. Dnes som bol s tým v servise, cestou tam už to sekanie bolo na nevydržanie a zistilo sa, že sa tam povolilo nejaké lanko prehadzovačky(nakoľko je bicykel v zábehu a ešte 100km bude) :) . Mechanika to stálo 3 minúty práce a ja som spokojne mohol odísť domov, takže to netreba odkladať a hneď sa tam vybrať.
12.04.2013 - 18:28:34
00
keyboard_arrow_up