:nod: :y: Ja musím do pondelka pauzovať :worried:
12.04.2013 - 09:22:34
00
ja dnes a zajtra tiez 0, jedine ze by som si zaratal daku turistiku po modre medzi pivnickami :D
12.04.2013 - 09:46:43
00
No v Ziline teraz prsi a cez vikend mam tiez ine povinnosti ako bike ;-) Ale ta myslienka s traceovanim kocikovania sa mi paci :-D
12.04.2013 - 09:57:33
00
Otazka na spravcu skupiny: Neda sa v tej skupine MTBiker nastavit viacej moznosti rebricku ako len poslednych 7 dni? Skupina Slovakia National Endomondo Team tam ma viac tich moznosti, tak neviem ci to treba nastavit alebo endomondo to nastavuje podla seba.
12.04.2013 - 11:50:36
00
Nic ine mi bohuzial nedovoli nastavit. na tej "Slovakia National Endomondo Team" sa zrejme zucastnili nejakeho challengu a od toho si vedia uprvovat leaderboard.
12.04.2013 - 17:02:47
00
Takže dnes konečne výjazd na ktorom som si čekol presnosť. Dĺžka na 82km cca na 1km sedí. Nastupane na 50m. Max. rýchlosť na 4km pri 70-ke. Takže vcelku spokojnosť. Porovnávané s Sigma 2209 Targa.
14.04.2013 - 21:21:30
00
MTB vyzva na cele leto, pozvite aj svojich znamych
http://www.endomondo.com/challenges/9236836
15.04.2013 - 21:38:01
00
len kto to bude okntrolovat :) a ako kto zisti ze dakto nebol na mtb ale na cestaku napr? pripadne na aute? :) pokial to neni len medzi priatelmi alebo proste ze sa ludia poznaju tak ver tomu ze sa sa tam najdu zmrdi ktori budu podvadzat, ako vzdy a vsade
15.04.2013 - 23:18:52
00
mam tu cerstvu skusenost s Endomonondom, vcera som na vyjazde zaznamenaval trasu pekne od zaciatku a asi v polke trasy kde viem ze je velmi slaby GSM signal alebo ziadny som sa rozhodol ze posetrim baterku, tak som v menu telefonu prepol na tzv. Letovy rezim. Tento rezim vypne vsetky vysielace v telefone, teda GSM, Wifi aj Bluetooth. Schvalne som bol zvedavy ci nevypne nahodou aj GPS prijimac, podla mojich ocakavani nevypol, ikona GPS ostala svieti, dal som mobil do vrecka a pokracoval dalej. Po niekolko desiatkach minut ked som uz bol na mieste kde je dobry GSM signal (dokonca 3G) som Letovy rezim zrusil a pozrel sa sa do Endomonda. Na moje pocudovanie pocas Letoveho rezimu vobec polohu nezaznamenaval.

Ma niekto podobne skusenosti ?

P.S. Pocas toho ako som mal Letovy rezim zapnuty som sa sice pohyboval v horach ale siel som vo vyske 500-700m po velkej zvaznici kde je vyhlad na oblohu 100% nepredpokladam ze by bol mohol byt problem s GPS signalom.
17.04.2013 - 09:07:50
00
mohlo to zblbnut vdaka tomu prepnutiu do rezimu flight mode. od istej doby (cyklotura cez Tatry) sa snazim do telefonu neazashovat, ked mam pustene endomondo- okrem volania :)
na tie rizikove pripady so slabsou baterkou budem musiet objednat toto:
http://dx.com/p/external-2800mah-emergency-mobile-battery-power-charger-for-iphone-ipad-cell-phone-mp3-black-140221
17.04.2013 - 10:53:44
00
mam nieco podobne aj ked v trocha sikovnejsom prevedeni http://dx.com/p/rechargeable-1900mah-external-battery-back-case-for-iphone-4-4s-black-116120

odhliadnuc od toho ze udavana kapacita bude len zelanie vyrobcu, je tu dalsi problem s tym ako to cele funguje. Ta pridavna baterka funguje vlastne ako nabijacka, 3.7V z akumlatora menic meni na 5V ktore idu do mobilu ten nasledne nabija z toho svoju baterku. Pri celej tejto maskarade dochadza samozrejme k urcitym stratam, preto to posobi dojmom ako keby ta pridavna baterka proti tej v mobile nic nevydrzala. Z toho vyvstava otazka ako to vlastne efektivne pouzivat. V mojom pripade je pridavna baterka vybavena vypinacom, ktorym ju mozem vypnut resp zapnut.

1. mozem z domu vyrazit s oboma nabitymi baterkami naplno, a pocas vyjazdu sledovat stav baterky v mobile, ked uz vidim ze dochadza, zapnem pridavnu a baterka v mobile sa mi zacne dobijat az dokedy sa ta pridavna baterka nevybije. Je tu riziko ze ak nestihnem pridavnu bat zapnut pred vybitim bat v mobile tak mam istu dobu mobil off a tym padom nezaznamenavam trasu.

2. mozem z domu vyrazit s oboma nabitymi baterkami naplno, a hned zapnut pridavnu baterku. Na mobile mi stale bude svietit nabijanie, pretoze mobil bude stale ako keby na nabijacke, ked sa vybije akumulator v pridavnej baterke nabijanie ustane a zacine sa vybijat do plna nabita baterka v mobile. Proces dochadzajuceho akumulatoru v pridavnej baterke je v pripade Iphonu indikovany 5-15minut obcasnym pipnutim ktore sa ozve vzdy ked sa Iphone pripoji na nabijacku. Proste tych par minut pred uplnym vybitim akumulatoru v prid. bat napatie z prid. baterky osciluje okolo nejakej hranicnej hodnoty pri ktorej nabijanie zacne resp konci.

Otazne je ktory sposob pouzivania je lepsi, ja som to zatial nejak netestoval ale zda sa mi ze v prvom pripade to vydrzi viac.

Mna uz toto staranie sa o to aby mal mobil dost stavy moc nebavi takze ja sa vratim k svojmu staremu gps datalogerru ktory je maly lahky, nemusim sa bat ze ho rozbijem a hlavne baterka tam vydrzi min 12hod bez starosti. Sice potom budem musiet doma rucne stiahnut trasu pripadne je uploadnut do endomonda ale to mi tolko nevadi.


Naposledy upravil ROpa dňa 18.04.2013 - 09:42:44, celkovo upravené 1 krát.

18.04.2013 - 09:20:32
00
Vcera som vyskusal Auto-pause a funguje to perfektne takze to mozem nechat zapnute.

Co sa tyka flight modu: tak na iOS: http://support.apple.com/kb/ht1355 <- podla tohto aktivacia letoveho modu vypne aj GPS.
18.04.2013 - 09:37:01
00
vidim ze to tam pisu ale nejak sa mi to nezda, cez obed to preverim ci je to naozaj tak.

Pozeram na to Auto pause, to by mohla byt fajn vecicka vyskusam ju. Nad tym je este Countdown, co to presne znamena kedy sa to odpocitavanie uplatni ? A nemas vyskusane aj to uplne spodne, Low Power Mode ? Predpokladam ze vysledkom bude mensi pocet bodov v trase teda horsia presnost zaznamu, neskusal niekto kolko to usetri energie resp ako sa to podpise na vyslednom zazname ?
18.04.2013 - 09:48:33
00
tak na Low Power mode som si uz nasiel odpoved :-)

https://getsatisfaction.com/endomondo/topics/low_power_mode_how_does_it_work


Low Power Mode - how does it work?
‘Low Power Mode’ feature has been implemented for Android PRO, iPhone PRO (7.1.0 and up) and BlackBerry PRO apps.

The feature is designed for users tracking 'full day' workouts - meaning 7-8 hours where their phone battery may not last the entire workout and there are not a large amount of turns in their route. We have tested the feature ourselves to give an approximation of battery saved compared to time and we found that using a HTC Desire (Android) only 30-40% of the battery was drained for hikes of over 8 hours.
GPS accuracy is the same regardless if the feature “Low Power Mode” is enabled or disabled, but the data is uploaded a lot less often – this applies for BlackBerry PRO, iPhone PRO(7.1.0 and up) and Android PRO version 7.1.3. and up.

If your Android phone has OS older than 2.0 (you are using app vers. 5.2.0 – your tracking accuracy will be reduced while using ‘Low Power Mode’
18.04.2013 - 09:55:10
00
s tym auto-pause som to skusal len raz, pri pomalom tempe v stupani a v oblasti so slabsim signalom mi to sekalo kazdu minutu stop-start stale dookola, navyse som mal zapnute zvuky a tak mi to este aj beterku vycucalo

inak nechce niekto kratasy Endomondo? cierne, velkost M, 10eur, objednal som totiz viac kusov a farieb, a tie M su dost uzke pre mna
18.04.2013 - 09:58:53
00
keyboard_arrow_up