V ostrave nam pravidelne vykradnu mesacne kolo 4-5 aut. policia pozna pachatelov pravdepodobne. vzdy im trva cca 30 minut kym pridu...spisu to a zalozia...keby sa spojila hodnota skody...uz to urcite rube cez 1 000 000 korun...tak to je no...nechapem zmysel tej institucie miestami...ale buzerovat cloveka za to, ze nevyhodi blinker...to tam su vzdy :D
17.04.2013 - 10:06:58
00
Ale veď toto nie je na smiech, je to smutné !
17.04.2013 - 10:29:10
00
vies, ked sa nad niecim pozastavujes dlhsiu dobu a rozhorcujes, prides o stovky eur, tak potom ti neostane nic ine len sa s tym zmierit sa smiat kamarat :(
17.04.2013 - 10:45:48
00
A prave preto sme na Slovensku tam kde sme. Sklopime usi a nechame to tak. A to je voda na mlyn pre zlodejov a aj pre policajtov.
Prave ze treba tlacit na policiu aby si uvedomila naco tu je. Pouzivat bezplatne prostriedky ako emailove dotazy a v pripade nespokojnosti s riesenim ich posielat aj vyssie - na krajske riaditelstvo, inspekciu ministerstva vnutra, ministerstvo. Ked budu zaplaveni takymito otazkami zistia, ze je lepsie poctivo pracovat a nie vsetko odbrnkavat bokom do stratena.
BaronFO: naco potom studujes pravo ked sam radis vykaslat sa na taketo "drobne" zlodejiny? Nerad ludom aby si zvykli a vykaslali sa na to ale rad im ako co najlacnejsie (najlepsie bezplatne) tlacit na statne organy aby si plnili svoju funkciu a pomahali riesit problemy ludi. Aby pomahali a chranili. Ako maju napisane na autach...
17.04.2013 - 11:21:39
01
Minikin: to nie je o vykaslani sa, ale o tom, aby kvoli "drobnym" zlodejinam neminali peniaze na pravnikov a sudy, rpetoze sa im nevratia. radim byt obozretny a do takejto situacie sa nedostat. jedn. pri dobierkovych pdovodoch nemas sancu. mozes robit co chces, ale nepohnes sa z miesta aj keby si velmi chcel. ja osobne som par rokov dozadu behal niekolko dni v kuse na policiu a z policie na postu. risil som to cez urady v bratislave a pod. zadrzal som mu peniaze, ale nikdy sa to nepohlo. mali identitu, vsetko bolo spisane. jednalo sa o 215 eur a ja som to neenchal tak. navstivil som pravnika, navstivil som druheho, bol som an obbchodnej inspekcii a bol som na roznych inych miestach kde mi proadili ist z policie ci zo SOIky. ja som za to bojoval a pocas toho casu ako som to riesil som snad o dobierke vedel vsetko a podobne aj o policajnych psotupoch. riesil som to aj s vyssie postavenymi policajtami...takze si am nepochopil. len hovorim, ze tych 5-6 percent je statistika, nie moj odhad...nepoviem ti presne kto ju vydal, ci psota, ci policia, to by som klamal, ale bavme sa tu realne a nie v hypotezach. jedn. je situacia taka, ze to, co maju napisane na autach plati v ramci toho, kym nekonci pohodlie policajtov a nemaju v tom ziadnu cinnost nad ramec opicich monotonnych aktivit, ktore vykonaju na svojom pracovisku. dodam, ze ked sa dobierkovy podvod/kradez spise, tak sa to posiela na prislusny krajsky urad do mesta odosielatela dobierky. odtial ti nasledne dojde vyrozumenie, ze nemaju dovod na zacatie hocijakeho trestneho stihania, ci vysetrovania a ze tym ale nezanika tvoje pravo riesit vzniknutu situaciu sudnou cestou. tak som siel na sud v ziline, kde mi samozrejme pvoedali, ze im to vsetko musim podat pisomne (podla smernic by to malo ist spisat na mieste-pvoedali mi, ze o nicom takom nevedia) a k tej zalobe ci ako to nazvat prilozis par desiatok eur...nieco cez 70 ak sa nemylim. potom su tam lehoty a bla bla bla ...takze tak
17.04.2013 - 12:51:35
00
studujem ekonomiu a pravo v podnikani, takze nie tak 100 percent pravo
17.04.2013 - 12:52:16
00
Ja som spravil aj ľuďom čo neprebrali dobierku zo života peklo. Jedna pitcha z dedinského zapadákova, nebudem ho menovať, mi na slušný email so žiadosťou o vrátenie peňazí za neprevzatú dobierku, vynadala: " do debilných (vtedy ešte magisterkov) a, že nabudúce nech nemám byť taký naivný. Pri objednávke bola komunikácia na úrovni, samá slušnosť. V tom momente to prestalo byť pre mňa otázkou peňazí a tvrdo som si šiel za svojím. Akoby naschvál z tej istej dediny prišla do týždňa ďalšia objednávka a v komunikácii s dotyčnou osobou som sa informoval o tejto pitchy, spravil jej reklamu, že ju pozdravujem atď. Nasledovala starostka, u ktorej som sa spravil blbým, že či tá osoba ešte žije atď., že si objednala tovar. Urgoval som ľudí na miestnej pošte. Proste nebudem to rozvádzať, ale po troch mesiacom som dostal peniaze naspäť s prosbou: "preboha Vás prosím skončite to." Predtým samozrejme tona emailov, kto všetko ma zabije a zlynčuje, od pichača až po bratanca z pätnásteho kolena. Podotýkam išlo o sumu 3,50 eura za dobierku a návratku za 2,5 eura. Klin zásadne klinom vyrážam.

PS: Napíšte ako to pokračuje s MMA pneumatikárom. Nevedel som sa dostať k jeho inzerátom.
17.04.2013 - 18:27:18
00
Pekne si jej dal :D Mne uz neodpisuje, inzeraty co mal pomazal. Oznamenie nebudem podavat lebo som mu tiez nieco nepekne, ale pravdive napisal... No snad si da pokoj.
17.04.2013 - 21:05:24
00
Ja si len dovolim maly rozpor v tom baronovom vyhlaseni, ze zaruku prebera kupujuci a treba si spravit zmluvu.
Snad kazda jedna zmluva obsahuje formulku, ze kupujuci je oboznameny so stavom veci a kupuje veci "ako tu lezia". Ja len aby sa nam tu nerozmohli pripady, ze chlapec kupi bajk a po roku ho pride vratit, lebo sa uz povozil a kazi sa mu radenie...
18.04.2013 - 07:44:10
00
zaruka neznamena nutne 2 roky. kupujuci ma pravo reklamacie v pripadoch, ze sa jedna o chybu napr. neprimeranu opotrebeniu veci alebo o chybu, na ktoru nebol upozorneny.
18.04.2013 - 09:05:45
00
V takomto pripade samozrejme ano (najme ten druhy pripad). Ale je dobre to mat takto aj v zmluve...
18.04.2013 - 09:13:35
00
jasne, v sucasnosti vsetko na papier. vzdy hovorim, ench to neberu osobne ako prejav nedovery, ale z minulych skusenosti to robim vsetko na papiere
18.04.2013 - 12:44:28
00
http://www.mtbiker.sk/bazar/prislusenstvo-pulzmetre-a-computery/174152/predam-garmin-cyklisticke-hodinky.html
01.05.2013 - 09:04:49
00
corka alebo pride skatulka s kamienkom :)
01.05.2013 - 09:09:06
00
Uz by mu mal niekto rozbit papulu.
01.05.2013 - 09:29:04
00
keyboard_arrow_up