jasne, že som skúšal... z karty na 100% nie tie som zvyšoval na niekoľko násobne vyššiu sumu. Potom som spravil podľa inštrukcii predajcu ďalšiu objednávku (kupóny) na zaplatenie predošlej a situácia sa opakovala ale za tú druhú mi peniaze odblokovalo okamžite. a následne som to cvaknul skrz kartu priamo. Akúrát vznikol problém, že tá prvá objednávka mala v paypale stále status "pending" tak som to začal riešiť. A dopracoval som sa k statusu "cancelled" zo strany predajcu no peniaze sú stále vinkulované :-(

Nuž sa mi to vďaka paypalu a jeho daily limits celkom zamotalo. A to že tam ten denný limit je skutočnosť ktorá sa v diskusiách celkom dosť rieši :-) dokonca aj tu :D http://forum.mtbiker.sk/post109630.html?hilit=Staci%20sa%20dohodnut%20s%20predavajucim,%20ze%20mu%20platbu%20posles#p109630
16.04.2013 - 11:33:02
00
chceš to vidieť? :D podla mna je to pre ten prvý typ účtov, tie vyššie už to môžu meniť no mne to nejde...


Nie som si isty ale ked som si nedavno zakladal ucet na paypal, mam ten obycajny, osobny tak tam bol tiez limit na 500 Eur (asi na jednu platbu), potom som si vsak ucet verifikoval a uz nemam limit na platby.
16.04.2013 - 12:33:17
00
nie nie ani v tom to nebude tiež mám účet verifikovaný ( Your member status is: Verified ) prosto tam je limit 500eur a táto hodnota sa dá zmeniť cez help center ale na to im už kašlem keď už mi to nie je treba.
Len stále neviem kedy mi odblokujú moje peniaze :-( A čo znamená pri tej rezervovanej sume v IB : dátum ukončenia transakcie 19.04.2013... čo sa vtedy stane? zrušia transakciu alebo ju trvalo zaúčtujú ako odchádzajúcu platbu? na to som sa spýtal už aj banky som zvedavý na odpoveď :D
16.04.2013 - 13:32:41
00
to je divne, mam zakladny paypal ucet s verifikovanou visa electron a v pohode som zaplatil bike za viac ako 500€, jedine v banke som si nechal zvysit denny limit
a nikde na paypale si neviem najst ci mam nejaky limit
16.04.2013 - 17:29:43
00
Takže pohoda dátum ukončenia transakcie je dátum ktorým pokiaľ si predajca čiastku nepripíše na účet mi bude vrátená do disponibilného zostatku :-)
No s tým limitom je to fakt divné. Ale je tam a meniť to už nejdem. Z nakupovania drahších vecí zo zahraničia som už vyliečený :D
16.04.2013 - 17:41:40
00
takže asi to bude jednoduchšie zajsť do banky a previesť peniaze tak že ? či paypal ? stále neviem
18.04.2013 - 20:59:47
00
ja som platil kartou online, ziadny paypal nemam.. vsetko prebehlo super, balik bol za 5 dni doma, neposkodeny, vsetko zabalene tuti fruti
18.04.2013 - 21:05:59
00
a nema niekto skusenosti s platenim cez banku ?
18.04.2013 - 21:09:33
00
Priamo na tejto stranke nie, ale vseobecne ano. Dostanes pokyny, ako zaplatit a ked zaeviduju platbu, tak Ti potvrdia prijem a vyexpeduju tovar. Tj mozes cakat s par dnovym oneskorenim. Ak nieco zle vyplnis, tak moze byt zdrzanie aj dlhsie, kym to sparuju.
18.04.2013 - 22:20:13
00
odporucam platit priamo kartou nie cez paypal. Teda iba ak ide o väčšiu sumu (nad 500) Ja už síce tovar mám doma ale jedna platba ktorá bola aj stornovaná stále viazne v systeme :-( zajtra o polnoci bude rozhodnuté :D
18.04.2013 - 23:06:35
00
lubocura prestan spamovat! podrobne odpovede si dostal v svojom vlakne cyklisticke-obchody/radon-bike-t30904.html
19.04.2013 - 08:39:21
00
Ja som to vyriesil tak, ze som napisal do suncycle ci mi dokaze spravit take ceny na tovar ako ma nemec ( pricom to nemal ani v ponuke ), poslal linky o co mam zaujem a uz to mam doma. Jednalo sa o plaste schwalbe. Na vsetko asi nedokaze spravit ceny, no treba sa opytat :)
19.04.2013 - 09:13:03
00
Presne tak to robím aj ja a peniaze zostanú na Slovensku.Škoda,že niekedy to nejde.
19.04.2013 - 11:01:23
00
ja som platil bankovym prevodom, mam po novom Sberbank, prachy nemcom presli do 3 dni (teda kym mi to potvrdili, lebo podla banky mali byt v Nemecku na druhy den), bike mi poslali cca do dalsich 4 dni, celkove do 2 tyzdnov bol balik u mna v garazi (a to este bola medzitym velka noc)
ale je pravda, ze na mail mi prvykrat odpovedali po 2 dnoch, na dalsi uz neodpovedali vobec, co pokladam za male bezvyznamne minus
19.04.2013 - 20:47:37
00
No ja som si prv urobil objednávku, mysliac si, že tovar mi príde na dobierku. Po týždni som zistil, že za obj. mám prv zaplatiť až tak mi bude tovar odoslaný :D A to bol piatok, takže aj keď som im peniaze chcel poslať cez IB, systém banky ma už nepustil, lebo uzávierka odosialania peňazí do zahraničia bola o 12:00. Tak som čakal na pondelok. Medzitým mi hneď v pondelok poslali z B-D mail, niečo v tom zmysle, či som na nich zabudol a že ak im peniaze neodošlem do 4 dní, tak bude moja obj. automaticky zrušená. Hneď na druhý deň im museli príjsť peniaze, lebo som dostal mail s faktúrov, kde bolo aj číslo balíka s odkazom na DHL tak som to sledoval :) Takže v pondelok niekedy okolo 17:30 bol balík zaregistrovaný v DHL. V utorok ráno o cca 7:00 som to kontroloval a balík už bol na Nemecko - Českej hranici, takže za noc prešiel niečo viac ako 560 km :) V stredu ráno o 9tej bol u mňa kuriér Slovenskej pošty, keďže po príchode na Slovensko to preberá SP..
Takže malý súhrn priebehu mojej objednávky pre tých ktorý náhodou nemajú/li skúsenosť z objednávaním tovaru zo zahraničia :)
Inak platbu kartou mi nechcelo akceptovať, nemal som to aktivované v banke, tak preto som to vlastne realizoval platobným príkazom cez IB.
20.04.2013 - 23:04:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up