Kaktus bike Svätojurský MTB maratón

20.04.2013
1. kolo - Na bicykli deťom
1. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (96)
_Laky_10adidas108peto88alfi1andrej25armourASmanBazantBonitoBoothCraObsdanielson9DANOzPKDomestikdoubledrifter_00duryemsiEnemyerichkFenix85filippGeorge17GersonHajtiHelmutHooKooAndKoohurricanjamajkajames9janovargajasopetojnijogcarJohny1331juraj951KaskajaKefrinkenttaurLeroymalybubenMamelaMareKMMmariana88MaVemaxxspmayolucomcmacejko1mickelson99michelinomilos64milsuminco87Mino888mirecpdmisko_hraskomortalbadnimnuloliver99ondrej81paligatorpatko1.9patronpepepopeter1976Peto02petofrohlichPolobotkaportoproximityquoman1rado.tilandyRaverRichi2909Riky_4RoboKromano410sano.tsimon97solvoSportSStaniolstawostephmaticstevo21SueswordikTarbiTomino115toospeedvlsuwillxemanpet
Dobre napady:
- znacenie kolko zostava do ciela
- vyriesit cakanie v dvoch radoch na obcerstvenie
- vyriesit/rozsirit prechod popri tribune k bufetom (dalo by sa vyriesit mobilnym hradenim, nech tam ludia nepostavaju)

Otazny napad:
- rychlostna premia v stupani (zarucene ju nevyhra ziadny hobby jazdec, ale niekto z tych najrychlejsich na trati, takze to neprinasa spestrenie pre tu beznu vacsinu)

Zly napad:
- rychlostna premia v zjazde (rovno treba dole postavit sanitku - nejaky blbec, co sa bude kvoli premii nahanat nad svoje moznosti, sa tam zarucene zrakvi a este popritom predbiehani aj niekoho ohrozi)
23.04.2013 - 08:34:23
00
Gratulujem organizatorovi za vybornu akciu, ktora splnala vacsinu veci co taky MTB maraton splnat mal. Pokial sa riesia "len" male bagety a to ze 50tka borcov z dlhej musi niekde predbehnut tych pomalsich zo strednej, a nic vaznejsie - tak potom to bol fakt super zvladnuty maraton. Ja si pamatam par svojich maratonov z minuleho roka, kedy som trochu pobludila, alebo veeeelmi vysmadla. To su, podla mna, tie zakladne veci,ktore maraton musi splnat: voda a obcerstvenie, dobre znacenie a bezpecnost (vramci moznosti) - tento maraton s kopou dobrovolnikov to splnal. Poctivy MTB maraton od bikerov pre bikerov, len tak dalej ! :)
23.04.2013 - 11:09:32
00

Namiesto vyplakavania nad tlakom v pneu stacilo zastavit a sfuknut. Stratu by raz dva dohnal. Nepochopim...
23.04.2013 - 11:29:44
00
nejake foto z dojazdu
https://picasaweb.google.com/112442230187866896537/SvatyJur#
23.04.2013 - 11:49:28
00
Nespominam si ze som to svoje 197 miesto branil zubami nechtami a vacsinu casu som sa priebezne obzeral aby som vcas pustil rychlejsich jazdcov, ale pri zjazde sa urcite obzerat kazdu chvilu nebudem a zakazdu cenu sa uhybat do brazd a kamenov aby som sa nasledne zoskrabaval zo zeme :?:

cele zle. neozbzeraj sa ci nahodou niekto nejde. vzdy ked pozerame kam nemame tak to smrdi pruserom. ak ides prvy tak TY volis stopu. ak niekto ma na to aby ta obehol tak je to JEHO povinnost kricat kadial tak spravi - najma na trase ako ma SvJursky maraton ked je singel dokopy max 1km. na singloch to samozrejme neplati tam treba trochu spoluprace oboch...
23.04.2013 - 13:59:26
00
misopetrovic : Premýšlam čo Ti može vadiť na info tabulkách o dojazde???
23.04.2013 - 16:02:12
00
misopetrovic : Premýšlam čo Ti može vadiť na info tabulkách o dojazde???

napriklad to ze mi hrozne vadi kolko km mi este zostava do ciela...demotivuje ma ked vidim ze este je to tak daleko :D preto na horaku jazdim aj bez tachaca :) ten pouzivam len na cestaku :D
23.04.2013 - 20:13:26
00
Vidis, a to si minoritna mensina. Tabulka s kilometrovnikom dava dobry impulz na rozlozenie sil v zavere preteku. Ked viem, ze ostavaju 1-3 km do ciela, tak si dovolim ist na doraz, vyzmykat sa a napr. dobehnut tak zavodnika predomnou.
23.04.2013 - 20:29:56
00
A čo tak pretek so psami. Biker ako psovod. Craobs -zaujímavy pes.


Inak ja by som bola za taketo tiez hobby preteky, lebo tiez s mojou jazdim na biku, ale len tak cca 10 km, ale boli sme uz aj cez 20 km i ked by ona zvladla viac, ale ludia to dost casto komentuju, ze jak ju "tyram" a chudak pes....pritom ja viem kolko ma nabehane alebo kolko pojdeme...nemam rada ked sa do toho staraju..zasa na druhej strane urcite sa najdu taki tupci, ktori su schopni psa ustvat v horucave bez vody a tak.... :shake:

Jednoznacne Craobs budes nezabudnutelny pretekar so psom :)
23.04.2013 - 20:36:13
00


jj pekne fotecky, dokonca som sa aj nasla ;-)
23.04.2013 - 20:50:51
00
Vidis, a to si minoritna mensina. Tabulka s kilometrovnikom dava dobry impulz na rozlozenie sil v zavere preteku. Ked viem, ze ostavaju 1-3 km do ciela, tak si dovolim ist na doraz, vyzmykat sa a napr. dobehnut tak zavodnika predomnou.


tak ja trat poznam...a hovoril som cisto moj nazor... tj. ze mne o vadi proste lbo viem kde su posledne tri kilaky do ciela...ale proste znacka 20km do ciela by ma psichycky dost zdeptala :D ale samozreje pre vetsinu ludi to moze byt dobre vylepsenie ;)
23.04.2013 - 21:38:49
00
Inak ja by som bola za taketo tiez hobby preteky, ...

len športy so psom sú trochu iné, ale sú aj tie.. len tam je organizácia podujatí úplne na inej úrovni.. tým pádom aj trochu zlý pomer rýchlikov čo musia vyhrať a pohoďákov..
nie každý pes je kabelkáč, takže zvládajú aj normálne vzdialenosti :lol: každopádne 99% bikerov reagovalo pozitívne :y: poniektorí sa aj "pristavili".. na prvej občerstvovačke sa slečny predbiehali ktorá jej podá prvá pohár s vodou :rofl:
a keďže sme boli (resp krpatá) vyvolaná aj na vyhlásení predpokladám že ani organizátorovi sme nevadili :bow:

verím teda že sme neboli na maratóne prvý a posledný krát a dúfam že nebudeme zodpovedný za nejaké nové pravidlo :lol:
23.04.2013 - 22:29:33
00
napriklad to ze mi hrozne vadi kolko km mi este zostava do ciela...demotivuje ma ked vidim ze este je to tak daleko :D

Preto na niektorych maratonoch je napisane 5km do ciela a v skutocnosti je to asi tak 15 :lol:
23.04.2013 - 22:36:28
00
Preto na niektorych maratonoch je napisane 5km do ciela a v skutocnosti je to asi tak 15 :lol:


Viď Fatranský maratón ;)
23.04.2013 - 22:40:00
00
lto: akorat si mi pripomenul situaciu zo zaveru zimneho maratonu tento rok, isiel som ho prvy krat trat som nepoznal...uz som ledva vladal utekat popri bajku a regulovcik zahlasil ze uz len 4 km do ciela....no ***** z rizu este dobrych 12km to bolo :fubar: :tmi:
23.04.2013 - 22:41:41
00
keyboard_arrow_up