možno potrebujú asfalt na plátanie výtlkov :)
22.04.2013 - 16:50:11
00
podobne mas pri zanze vedla bajkalskej, davali tam novy chodnik a teraz to tam rozbili z jednej strany nakladiakmi a z druhej postavili mur :) a este to krizom krazom prekopali par krat...
22.04.2013 - 17:41:18
00
Aby som to upresnil, oni dávali dole komplet asfalt z celej novej cesty. Co ja viem usek 300m? Ktovie, ci nebudú aj dalej pokracovat.
22.04.2013 - 18:17:23
00
mala to byt vyhrievana cyklocesta tak asi to opravuju :)
22.04.2013 - 20:20:41
00
Tak vcera som sa rozhodol ist na hradzu ako in-line korculiar (okusit druhu stranu barikady), ale aj s palickami, tj. pokusit sa o bezkovanie na hradzi. Vsetko by bolo OK, ak by ti...no blbi..cyklisti nechodili vrchom a nekluckovali medzi korcularmi. Akoze, ked raz za cas nejaky stary dedo, babka, "bezdak", rybar ide vrchom...OK, ale ked idu ludia v dresoch na karbonoch, tak to naozaj nepochopim...
Mal som chut kazdemu z nich vopcaht tu moju 155cm palicku (hlinik) medzi kolesa a hned by vedel, ze tam nema liezt (raz som nahodou stratil balanc a skutocne som jednemu takemu dal palickou do riaditok, ale nie schvalne). No, ale kedze som si nechcel kazit den, bolo pekne pocasie a isiel som pohodovo 20km na "bezkach" :-) tak som kaslal na to...
Auto som nestretil ziadne, ale policajti isli dole tou polnackou.... mohli zastat na hradzi a robit aspon prevenciu (pomahat a chranit nas).
26.04.2013 - 09:40:50
00
Tak samozrejme ta cast pravej Petrzalskej strany Dunaja povedzme od Apolla po cisticku sa ani inak neda a je tam najviac ludi, kedze tam nieje ani cyklocesta. Cize pre mna zacina hradza (reps. cesta pri hradzi) az niekde z mojho startu na 7. kilometri za cistickou :-) Na lavej Samorinskej strane Dunaja je to lepsie, kedze kym pridem na normalnu hradzu za pristavom, tak prejdem tusim len 5 km. Preto podla mna na bicykel je naozaj lepsia ta Samorinska strana, kedze tam je aj menej bufetov, cize menej vyletnikov.
26.04.2013 - 09:57:29
00
tak ist sa v takomto case na hradzu korculovat aj s palickami je pekne povedane dobra chobotina...sa potom necuduj. Vies vlastne ako siroko s tymi palickami okolo seba machas, kolko priestoru s tym zaberas?
Ale mne je to jedno, ak chodim, tak vzdy spodnou hradzou. Ale lutujem vsetkych na hornej, ked sa tam zjavis s palickami.
26.04.2013 - 09:59:38
00
Presne tak. Tymi palicami zaberas na tej uzkej hradzi 2/3 priestoru a ohrozujes vsetkych naokolo vratane korculiarov, takze nejde len o to, ze na hornej hradzi nemaju co robit cyklisti, ale taktiez tam nemas co robit Ty.

A ad ti cyklisti na hornej hradzi:
1. su to bufetaci a nie cyklisti (chodia na hradzu len za ucelom navstevy bufetu a bufety su na hradzi, nie pod nou) - ti sa rozhodne kvoli Tebe menit nebudu
2. su na hradzi novi a este nezistili, ze ak si chcu zajazdit a nie sa motat medzi korculiarmi, tak maju ist spodkom - coskoro to zistia a zacnu jazdit spodkom
3. su na hradzi casto, ale su menej chapavi a teda nedokazu spracovat, ze ak si chcu zajazdit a nie sa motat medzi korculiarmi, tak maju ist spodkom - pochopia to az ked bude hore taka koncentracia korculiarov na meter stvorcovy, ze sa tadial naozaj nebude dat jazdit
4. su to blbci, ktori chodia vrchom z principu, lebo su tak zvyknuti (jazdili tam v case, ked korcule este neboli a tym padom maju pocit, ze nemaju dovod to menit) - ti sa rozhodne kvoli Tebe menit nebudu
5. su to normalni cyklisti, ktori si raz za cas spestria jazdu vrchom, lebo chcu potesit oko :)
26.04.2013 - 10:06:51
00
uz viem preco sa chodi vrchom. niekomu mozu vadit tie vyskove metre na spodnej ceste :lol:
26.04.2013 - 10:07:41
00
Takze postupne odpoviem. Ano viem kolko zaberam. Zaberam presne tolko ako obycajny korculiar a dokonca menej ako profi korculiar, kedze som siel rekreacne a s malymi zabermi tak ako korcul tak aj paliciek, predsa nie som blbec ze pojdem po strede hradze ("ja, len a len ja"). Skuste si to a potom "mudrujte", pripadne sa mozme nabudude dohodnut a ja vam to dokazem :-) Isiel sm normlane v pravom a este ostaval kusok aj ked isiel proti druhy korculiar, ze sme sa traja v jedenom momente stretli (pravdaze s ohladuplnosotu vsetkych 3), ked ma predbiehal ten treti. Dalej som mal prilbu a aj chranice na kolena (prilbu mali presne este dalsi 2 korucliari z tej 100vky co som stretol). Neorumiem tejto kritike, ked som sa spraval ako uplne normlany (ohladuplny) korculiar a ak ste bezkari tak viete ze palicky sa zapichavaju a potom pohybom idu za telo a nie niekde do stran :-) najma s tymito gumovymi stiftikmi to ani velmi nejde inak ako odrzait sa pri tele s pohybom len dozadu....
Este raz zhrnutie. Spraval som sa ako obycajny rekreacny korculiar a nezaberal som viac ako pravy pruh...ani raz (na rozdiel od kopy korucliarov a najma tych profikov , ktori sa roztahuju z jednej strany hradze na druhu).

EDIT: @Jezus - Takze ja nemam na hradzi co robit (len preto ze okrem korcul nieco drzim aj v ruke-cisto teoreticky), ale ked idu dvojice-pary, co sa drzia za ruky a ani zaboha sa nemozu oddelit tak, zaberaju celu hradzu...tak to je..povedzme len priestupok co by nemali robit, ale na hradzu mozu ist, lebo ved oni nemaju palicky v ruke :-)

PS: Kritika bola pravdaze smerovana na cyklistov iducich vrchom az za citisckou.
26.04.2013 - 10:31:08
00
...a ak ste bezkari tak viete ze palicky sa zapichavaju a potom pohybom idu za telo a nie niekde do stran :-) najma s tymito gumovymi stiftikmi to ani velmi nejde inak ako odrzait sa pri tele s pohybom len dozadu....

Tuto vetu myslis vazne, ci len tak si hodil do placu? Pretoze moje skusenosti su uplne, ale uplne rozdielne. Nezazil som na hradzi bezkara, ktory by palickami machal len v zakryte s telom. Vzdy, este raz pisem vzdy zaberal podstatne viac miesta ako vykonostny korculiar, ktory ma rozptyl koncatin na sirku jedneho pruhu chodnika.
26.04.2013 - 10:44:44
00
podobne mas pri zanze vedla bajkalskej, davali tam novy chodnik a teraz to tam rozbili z jednej strany nakladiakmi a z druhej postavili mur :) a este to krizom krazom prekopali par krat...

To sa opravuje cela krizovatka, robi to ta firma, co postavila tu vysoku obludu v ramci zmluvy s mestom. Mali by tusim nieco opravovat aj v tom podchode, co zavreli kvoli vystavbe.
26.04.2013 - 10:46:29
00
Zaberam presne tolko ako obycajny korculiar a dokonca menej ako profi korculiar, kedze som siel rekreacne a s malymi zabermi tak ako korcul tak aj paliciek, predsa nie som blbec ze pojdem po strede hradze ("ja, len a len ja").

Stretol som uz tento rok dvoch ci troch bezkarov a ziadny teda nezaberal len taky priestor ako korculiar. Ty si to mozno myslis, ale keby si bol v pozicii niekoho, kto Ta ide predbehnut, tak pochopis, o kolko viac miesta zaberas. A ak Ta chce obehut korculiar, tak ma s tym radovo viac prace ako ten "blby" cyklista, pretoze bezkara treba zacat obiehat omnoho skor kvoli tym paliciam lietajucim vo vzduchu a korculiar nedokaze zrychlovat tak ako cyklista a este aj potrebuje podstatne väcsiu sirku na zaber, takze je vystaveny podstatne väcsiemu riziku. Ty tu na cyklistickom fore pises o blbych cyklistoch a mozno si na hradzi o Tebe to iste myslia vsetci cyklisti a korculiari...
26.04.2013 - 10:47:31
00
Stretol som uz tento rok dvoch ci troch bezkarov a ziadny teda nezaberal len taky priestor ako korculiar. Ty si to mozno myslis, ale keby si bol v pozicii niekoho, kto Ta ide predbehnut, tak pochopis, o kolko viac miesta zaberas. A ak Ta chce obehut korculiar, tak ma s tym radovo viac prace ako ten "blby" cyklista, pretoze bezkara treba zacat obiehat omnoho skor kvoli tym paliciam lietajucim vo vzduchu a korculiar nedokaze zrychlovat tak ako cyklista, takze je vystaveny podstatne väcsiemu riziku. Ty tu na cyklistickom fore pises o blbych cyklistoch a mozno si na hradzi o Tebe to iste myslia vsetci cyklisti a korculiari...


Ja na fore spominam "blbtych" v zmysle ti blbci co nedodrzuju pravdila a nespravaju sa ohladuplne. Nemyslim tym snad ani jedneo clovek tu z fora, ktory sa sprava ohladuplne. Ved ja sam som cylista...(najma vsak bezec), tak preco by som nadaval sam na seba :-) A ci, si to o mne myslia...niektori urcite ano, ale nech sa deje cokolvek snazim sa byt voci nim ohladuplny. Ved s ani jednym korculiarom som vcera problem nemal...ved moja konstatna rychlost bola cca 13-14km/h...preboha :-) vsetci ma predbiehali jak nic. To rychlejsie na hradzi beham (vazne).
26.04.2013 - 10:52:18
00
No ved OK, Ty si mozno naozaj ta svetla vynimka co nezabera 2/3 hradze, ale evidentne mame viaceri skusenosti, ze bezkar na hradzi je to najhorsie. Cyklista zabera v porovnani s ostatnymi typmi "sportovcov" najmenej miesta a pravom sa citi ohrozovany nohami korculiarov casto presahujucimi za polovicu a palicami bezkarov lietajucimi vzduchom kade-tade.
26.04.2013 - 11:10:06
00
keyboard_arrow_up