S pravidelnym sexom suhlasim, tu nahotu necham na kolegu s cepinmi.. :lol:


To nie sú cepíny, ale ľadovcové kladivá, inak medzi lezcami nazývané aj zbrane...

Sranda, ze tomu panovi s "cepinmi" to nevadilo, resp. nechal ma s radostou v omyle. :lol:
30.05.2007 - 20:49:50
00
nie nie nepovedal si nic zle je to cepin takze pohode..
rozdiel je len v tom ze su cepiny na VHT(vysokohorska turistika) ktore su spravidla rovne a nemaju nejake tvarovane rucky lebo sa pouzivaju takym sposobom ze ked slapes tak ich zapichujes ruckami do snehu
a druhe cepiny su urcene na ladove lezenie maju na to prisposobeny hrot tak isto aj druhu stranu kde moze byt lopatka alebo klativko...
a obydvom hovorime zbrane a je jedno ci je to na lezenie v lade alebo na VHT
2paliG:tak urcite som to neskusal a veru by som si ani netrufol ale ked sa tak pytas ty ich nosis alebo ako? :twisted: :lol:
30.05.2007 - 21:32:37
00
no kam sa zvrhla taka neskodna debata o UV tricku :D :D osobne by som skusil opalovaci krem.. a budeme krasne opaleni.. :D :D a k tomu spodnemu pradlu, najvacsi sekaci chodia naostro :D :D :D
31.05.2007 - 08:44:08
00
hmm...co ja viem...ja sa pod trickom, dresom alebo cimkolvek bohvieako neopalim, tak naco riesit este UV filter??? nedivil by som sa keby si sa pytal na material, ktory UV luce prepusta, viem ze sa uz pouziva na nejake tie plavky...dresy by z toho tiez bodli :)
31.05.2007 - 10:01:28
00
No mne vysvetlili to UV tak, ze opalujem sa len z jedneho druhu ziarenia ale rakovinu dostanem aj z ineho. Asi som to napisal domotane ale tiez tomu moc nerozumiem, tak ma prosim niekto doplnte.
31.05.2007 - 11:03:04
00
opalis sa normalne zo svetla, no cez atmosferu prenikaju aj neviditelne UV luce, ktore pri dlhodobom ziareni sposobuju rakovinu. sklenikovym efektom a zmensovanim ozonovej vrstvy /v europe nezabudnime ani na chernobyl/ sa zvysuje pocet ludi s rakovinou, niekde som pocul ze je toho 300 krat viac ako pred 20 rokmi. viac sa mi pisat nechce, to uz si vygooglite
31.05.2007 - 12:25:52
00
to chester, my tomu hovorime, ze na divocaka...
31.05.2007 - 13:11:18
00
UV ziarenie tusim pozname A, B a C. Kazde ma inu vlnovu dlzku a uz neviem kore je vraj "skodlive". Na druhej strane z lamp (ziaroviek), ktore neprodukuju UV ziarenie nam rastliny neporastu, rovnako by chybalo aj ludom. Vacsinou byva na vlnovu dlzku UV ziarenia nastavena nejaka inicializacna reakcia, ktora spusta metabolicke procesy v tele organizmov. Teplo je z infracervenej oblasti, druha krajna oblast viditelneho ziarenia. Atd, atd. Takze Uv ziarenie urcite nie je len skodlive...
31.05.2007 - 13:19:58
00
keyboard_arrow_up