No tak mam 18-tku a mam si vybrat hodinky a vsimol som si ze viacej ludi z fora ma G-Shock hodinky. Pacia sa mi tieto http://www.gshock.com/watches/Aviation/GA1000-1A len sa chcem spytat ten plastovy remienok neni nejaky ze by sa mal po chvili roztrhnut a nepoti pod nim moc ruka? A nemozem sa dopatrat aky je priemer toho cifernika :)

Alebo este sa mi pacia aj tieto http://www.festina.com/#/collections/man/Chrono/F16599_2 ale tie zas nemaju take funkcie ale neviem ci vyuzijem tie funkcie na tych G-Shockoch.

A nosite tie G-Shocky stale alebo len na sportovanie? :)
26.04.2013 - 18:59:46
00
Musis si vybrat, jedny su do naozaj extremnych podmienk ( g-shock) alebo sportovo ladene hodinky na kazdodenne nosenie. Co sa tyka G- shockov, tak urcite doporucujem ak si aktivny cyklista a niekedy ta urcite potesia veci ako kompas, vyskomer a hlavne vodotesnost, maju skvele zapuzdrenie a zapustene sklo aby sa neposkriabalo, uplne dole mas rozmery puzdra napisane. moja rada je zober tie casio ked to ma byt ako darcek a pri inych prilezitostiach, mas mobil :). festiny su pekne ale zbytocne asi pre teba. urcite by som ich nebral na bajk, kvoli hmotnosti na ruke a tomu, ze su tam casti z lestenej ocele. neskor si mozes kupit aj nieco lacnejsie spolocenskejsie na par udalosti ;). ja osobne uz normalne na ulicu hodinky ani nenosim, neznasam,ze mam opalene ruky a na mieste kde su hodinky biely pasik.
27.04.2013 - 13:14:36
00
Heh, tak ja som na 18tku chcel pekne hodinky do spolocnosti, k obleku a neskor do prace... problem bol len limit 100 eur. Nakoniec som vsak take s cifernikmi a chronografom v Auparku nasiel a nosim ich dodnes, maju zafirove sklicko, cize bez skrabancov a do prace vyzeraju solidne. Cize ak mas podobne umysli tak tie Festiny su fajn. Sam nad podobnymi rozmyslam, ze si kupim na 30-tku, aj ked za tu cenu mozem mat tie Garmin Phoenix skvele outodove hodinky so super funkciami...
Ak hladas nieco na Outdoor tak tie G-shocky su asi fajn, vela ludi na fore ich tu kupuje. Dufam, ze sa vsak nikto neurazi, ked poviem vlastny nazor, podla mna su G-shock totalny gyc. Jeden chalan ich nosi v praci a vyzera to otrasne. Kazdemu sa vsak paci nieco ine, ja by som bral radsej nejake Garmin hodinky nez hento cudo :-)
27.04.2013 - 14:49:25
00
No len tie garmin su fakt ze uz outdoor. Len ja by som chcel nieco co mozem nosit aj do skoly a brat to aj na bike cize tie G-shocky mi prisli najidealnejsie. A kedze chcem normalne rucicky a tie garminy su len digitalny display cele tak to nie a este vydrzia len 6 tyzdnov bez gps co oproti 2 rokov u tych G-Shock je trochu velky rozdiel. :) A mne sa tie G-shocky celkom pacia :)
27.04.2013 - 17:22:01
00
Ja som mal podobnu dilemu a nakoniec sa rozhodol pre toto http://www.insportline.sk/3095/outdoorovy-computer-suunto-core-all-black za tial spokojnost velika...
27.04.2013 - 22:18:22
00
suunto su kapitola sama o sebe, vyslovene sport a ano, G-shock su sportove, je to kategorizacia vsetko, zalezi co chces mat, festiny,niektore ,maju zafirove sklo, zalezi to od cien, napriklad platis tam vela za znacku takze kategorie festin so zafirovym sklom mas od povedzme 150-200eciek (nemam uz teraz prehlad o tom, nerobim v tom uz dlhsie), zatial co Casio mozes mat so zafirom od 100 a za dalsich 50 slusne funkcie naviac. Ja mam Pro-trek od Casio a som s nimi spokojny a tiez mam aj Oceanus a tie su perfektne tiez, je to super znacka, nikdy neboli na ne staznosti, Remienok toho zniesol dost, vymenit ho bude treba mozno po roku a pol ked sa opotrebuje guma, stvrdne a nalomi sa niekde v oblasti zapinania ale remienky su lahko dostupne co napr u Suunto az taka lahoda nie je. A nakoniec dodavam,ze uz som rozoberal G-shock hodinky , ktore dostali riadne nafrak ale ziadna vlhkost, prach a spina sa nedostali k strojceku.
27.04.2013 - 23:53:59
00
čo znamená kapitola sama o sebe? :) ja práve poškulujem po AMBIToch..
28.04.2013 - 01:24:51
00
Viac nez spokojnost http://www.najnakup.sk/Porovnaj_sporttestery_IROX-XL-P-ER2_190604.html . Pomer cena/vykon vyrazne prevysuje konkurenciu. Kupoval som to pred par rokmi - presne - problem jedine s teplomerom, pretoze snimac je ovplyvneny teplotou ruky. Ale to bude asi problem vsetkych "naramkovych" teplomerov.
28.04.2013 - 08:37:10
00
Tiez by ma zaujimalo, ze preco kapitola sama o sebe.....?
28.04.2013 - 10:28:05
00
s g.shockmi urcite neslapnes vedla... mne sa tie hodinky pacia, mam ich furt na ruke aj ked je pravda, ze by som prijal aj nejake elegantne hodinky do obleku pripadne na nejake formalnejsie akcie
28.04.2013 - 11:26:47
00
Suunto su perfektne outdoorove hodinke, presne pre ucel pohybu v terene, tomu ale aj cena zodpoveda, lacnejsou variantou je G- shock, samozrejme ak mate financie na to tak urcite si Suuntoupte :) to nebolo myslene v zlom. len je problem zohnat naramok, ak praskne a on praskne skor ci neskor, stalo sa nam,ze zakaznik prisiel a bol problem zohnat remienok a ked zistil aka cena tak si vybral iny neoriginal inej znacky a prisposobili sme mu rozmer remienka k rozmeru puzdra, oni si to totiz spravia tak, aby tam sedel len original, tak si svoje vyrobky dnes ale uz chrani kazdy :). Co sa tyka teplomeru je jasne, ze ukaze blud ked chces hned vediet teplotu a pozries na ruku, treba dat hodinky dolu aspon na desat minut, staci pripnut k batohu na chvilu ked slapes a potom uvidis, vsetko su to ale informativne udaje. napr vyskomer ukazuje +-5 metrov nie su to specialne presne meracie pristroje, nezabudajte na to :) ti co vam povedia,ze ich hodinky meraju presne tieto hodnoty, tak vas zavadzaju.
28.04.2013 - 14:22:59
00
No tak som bol pozret v zlatnictve hodinky a boli tam aj G-shocky len na obrazku boli krajsie :D prisli mi az moc masivne a velke :)

Tak som pozeral nieco ine a zahliadol som tam tiez casia http://www.casio-europe.com/euro/watch/edifice/efa-132pb-1avef/ a v podstate je to to iste ako tie G-shock akurat bez kompasu a su take elegantnejsie :)

A dakujem za reakcie :)
28.04.2013 - 15:40:07
00
tiez pekny model, a je univerzalnejsi, len ma mineralne sklo, a nie je zapustene do ramu hodiniek takze treba pocitat s tym,ze je sanca,ze ho poskriabes a inak nech vyberies cokolvek vodotesnost 10 bar ti bohate staci, je to vodotesnost , ktora zvladne potapanie so snorchlom, teda take povrchove, nie potapanie, este toto by som pridal ako info.
28.04.2013 - 21:53:39
00
ja mam tieto, zatial max spokojnost http://www.inhodinky.sk/index.php/e-shop/124-casio/177-casio-edifice-hodinky/1886-casio-efa-121d-1a--darek-meteostanica-skladom-24hod
28.04.2013 - 22:41:33
00
inak skus pozret Pro trek od casio, nie su take robustne, funkcie su na outdoor tiez
28.04.2013 - 23:22:06
00
keyboard_arrow_up