Tie štuple sú holt problémom vadnej série a aj dúfam, že už minulosťou. Budú síce užšie ako michelin, ale dobrý výber, budeš spokojný :y:
10.05.2013 - 17:14:21
00
V dohľadnej dobe budem potrebovať nové plášte. Momentálne dojazdievam Michelin Wild Racer
S dezénom som bol spokojný. Vadilo mi ale, že boli priúzke a chytal som aj pomerne dosť defektov. Na druhej strane, to zrýchlenie je veľmi návykové.

Hľadám teda nejaké xc "balóny" s rýchlym dezénom a dobrou skúsenosťou s použitím bez duše s tmelom.

Zatiaľ som veľmi nalomený na X-king 2,2 RS Dezén vyzerá veľmi dobre. Odrádzajú ma ale fotky s odletenými štuplami. Máte s nimi niekto skúsenosť pri použití s tmelom?

Koľko ti držal tento nový vzorok racerov. Síce to je šupkovitá, papierová a drahá verzia o ktorú nemám záujem, ale aspoň nejaký údaj pre porovnanie či, sa ešte oplatí :)
10.05.2013 - 18:09:52
00
No tie skúsenosti s bezdušovým použitím týchto nových continental plášťov zabezpečili to, že už nad nimi ani neuvažujem.
Zlé utesnenie (oficiálne sú teraz tubeless ready iba protection verzie). Asi sú aj relatívne časté prípady vyzutia, napr. na uzučkom ráfiku to nedopadlo dobre v tomto príapade ( http://www.bike-forum.cz/forum/rubena-tubeless-kit.html?styl=light#comment2102589 ).
Ja som za iné možnosti. Naháňať hmotnosť za každú cenu sa neoplatí ak tým riskuješ mizernú odolnosť a netesnosť pri používaní bez duše.
A inak k šírke - aby ten x-king 2.2 nebol v skutočnosti užší, pozri si radšej nejaké merania pre istotu. A na 17mm ráfik by som tiež nedával nejaký extra široký plášť - pri nízkom tlaku by sa to nesprávalo dobre.
10.05.2013 - 19:05:39
00
milos21: mám na nich cca 1500km. Zadný je v už v podstate bez vzorku. Predný je ako nový. Mal som ich ale za podstatne inú cenu oproti tej v linku ;)
PatrikL: Tak to potom asi jedine Protection verziu. K tej šírke. Jazdil som predtým Maxxis Crossmark exc 2,1 čo bol poctivý balón. Niečo objemovo podobné si predstavujem.
10.05.2013 - 22:38:00
00
Tak nič moc, starý vzorok, základná verzia racerov (nie advanced), používaný prednostne na asfalt má 5452 km a ešte dám nejaký rok dva dáke dlhšie cesty. Už teraz ma sere 2000 km na michelin griper, ktorý je už prakticky bez vzorku. Našťastie necítim nejaký rozdiel medzi novým a opotrebovaným, ani vo strmých výšľapoch a prakticky ani v blate, asi mám veľmi nízke nároky :lol: Tak ho ešte poriadne dorazím...
10.05.2013 - 22:47:02
00
Bože ty si hotentot? Aby si sa nevedel rozhodnúť po tom čo ti 10 ľudí napíše že si môžeš kúpiť akékoľvek iné plášte a ty stále ako zaseknutá platňa o tom istom. Ak ich budeš mať zadarmo tak potom neviem čo tu riešiš. Ak nie tak môžeš si kúpiť aj iné a tiež neviem čo tu riešiš.


a kto tu hovoril o nejakej kupe plasta. Jednoducho idem na vikend na bajku celkom dlha trasa a idem asi po 60-70 % ciest a tieto plaste vlastiiiim (aby si tomu rozumel).
Preto sa neviem rozhodnut ze ktory si mam zobrat a nemam v plane nic ine kupovat
10.05.2013 - 23:08:20
00
milos21: Drtivú vačšinu som jazdil terénom (až na posledných 200km). Na asfalte by vydržal podstatne dlhšie, tam sa plášte moc nederú ;) Ale súhlasím, že tá výdrž nie je nejaká extra. Je to holt ľahký plášť z mäkkej zmesi určený na závodné použitie.
10.05.2013 - 23:23:18
00
tieto plaste vlastiiiim

tak potom by si mal vediet na co tie plaste su vhodne :tmi:
11.05.2013 - 06:02:46
00
;)Tak to potom asi jedine Protection verziu.

Tie sú údajne dosť nepoddajné, skús si nájsť niečo o tom na bike-fore :) Na HT-čko by som videl ako riešenie nejaký kompromis, ako napríklad schwalbe so snake skin bočnicou - odolnosť dobrá vzhľadom na hmotnosť, rýchlosť tiež (ak beriem pacestar zmes), ale zároveň aj poskytne nejaké pohodlie a podrží.
11.05.2013 - 11:11:50
00
Asi nakoniec pôjdem do kombinácie Rocket Ron/Racing Ralph alebo Rocket Ron/Smart Sam - ten by mal aj dlhšie vydržať
11.05.2013 - 13:50:33
00
Continental Protection mam doma, ano maju sice tensie, ale nepoddajne boky, bol to problem nahodit bez dusi, patky si stale drzali rovnaky tvar, cize patky boli stale skrutene a boli tam netesnosti vdaka ktorym to servisnou pumpou neslo nafukat. Nepomohlo ani nasadenie jednej patky dusou. Schwalbe Rocket Ron a Racing Ralph je naozaj dobra kombinacia, aj prerobenie na bezduse bola otazka par minut. A kilometrovy nabeh ralpha vzadu tiez nie je najhorsi. Obe mam v obycajnej Evo verzii, bez DD alebo SS, rozmer 2,25.
11.05.2013 - 15:48:39
00
Tak Ron a Ralph s rubena sadou objednané. Snáď s tým nebudú problémy.
11.05.2013 - 23:36:21
00
ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plastami?
schwalbe - muddy mary
http://www.schwalbe.com/gbl/en/produkte/mtb/produkt/?ID_Produktgruppe=42&ID_Produkt=179

mam na svojom biku kenda - slant six.. tie su fajn na cestu a mierny teren ale v lese a tazsom terene su .. na nic
13.05.2013 - 10:03:18
00
Na ten mongoose také nedávaj - máš XC bicykel a dávať tam DH plášte je hlúposť. Nielen že aj najužšie sa ti s problémami zmestia do zadnej stavby/vidlice, ale aj celkovo budú extrémne pomalé a ťažké.

Pozri skôr niečo ako http://www.bike-discount.de/shop/k371/a83327/nobby-nic-evo-snake-skin-pacestar-225-tl-ready-folding.html . Alebo daj nejakú "klasickú" kombináciu, plášť čo podrží vpredu a dozadu niečo rýchlejšie aj za cenu slabšieho držania.
13.05.2013 - 10:20:09
00
PatrikL
mal som na nom nahodene pre skusku maxxis high roller 2.35 a vosli tam v pohode..
tie co si sem dal tak nemaju o moc vyssi vzor ako tie kendy co mam a moje este chcem pojazdit zbytocne mi budu 2pary podobnych plastov..
13.05.2013 - 10:25:12
00
keyboard_arrow_up