Caute bikeri. Prosim o vas nazor vo vybere tychto dvoch bicyklov. Neviem sa rozhodnut, ktory si mam kupit.Cannondale je na 105, ale Canyon je komplet na ultegre.

Link na Cannondale

http://www.cannondalebikes.cz/kola-2013-silnicnikola-performance-road-synapse-alloy-c13ras5t?selected=specification

dakujem za kazdy komentar.
09.05.2013 - 23:19:32
00
canyon bude lepsia kupa za tie peniaze, aj ked ja som na roadlite al tyzden jazdil a ta geometria je divna, prilis turisticka (aj ked k tomu ma synapse tiez blizko)
ten cannondale je trojplacka vpredu takze kvoli tomu by som ho isto nebral :) za mna canyon, ale daj si riadne bacha na tu geometriu (kratka dlzka ramu, vysoka hlavova trubka)
09.05.2013 - 23:30:22
00
ja len dufam, ze ten canyon bude dobre vyzerat, lebo ten cannondale je pekny. Preco by si nebral trojplacku? ja som nad tym praveze uvazoval, nakolko to chcem do kopcov a tym padom by to malo ist lahsie. A ked chcem ist rychlo tak si mozem dat tiez taky isty prevod ako na dvojplacke nie? Canyon trojplacka ma 52/39/30 a zadna kazeta 11-28 a keby som bral dvojplacku tak mam 50/34 a vzadu 11-28. Takze geometria je taka, ze skor vyrovany posed?
10.05.2013 - 12:24:05
00
Cannondale uz ukazal novy Synapse a jazdil ho myslim uz aj Sagan
Skus si pozriet Giant Defy, pripadne Trek Domane
Dobre porovnanie bolo na bikeradar.com
10.05.2013 - 12:55:35
00
no hej, ale viac sa ti krizia prevody, zbytocne premyslas nad radenim, blbsie sa to nastavuje a zle to vyzera :)
teda samozrejme neviem kolko mas rokov a kondicku, aj trojplacka ma vyznam pre urcitu skupinu ludi.. avsak s 11-28 toho vyslapes docela dost (pripadne sa da dat 11-32 kazeta s prislusnou prehadzovackou a to uz je naozaj na hocjaky kopec)

Co sa tyka vzhladu, ja som jazdil na tomto

www.canyon.com

a vyzeral docela ok, sice ten matny lak neni taky pekny ako karbon a su vidno zvary (vidno aj na fotke), ale nic hrozne to nie je :) Ad geometria - kolko merias? Roadlite rada ma trebars vo velkosti 58 len 55.5cm dlhu hornu ramovu trubku a 19cm vysoku hlavovu, co je docela nezvycajne... moze sa ti lahko stat ze trebars 58ka jedneho vyrobcu ti bude prilis dlha a tento canyon v 58ke prilis kratky

EDIT: resp ten canyon ponukaju aj s 12-30, tak ked tak zober tu :) 11 kolecko urcite potrebovat nebudes
10.05.2013 - 13:00:08
00
no presne nad tymto uvazujem, len sa bojim aby tie trubky neboli moc tenke, dufam ze ta najhrubsia bude vyzerat v pohode, skoda ze sa neda nikde vidiet no, tie zvary som si vsimol, ze to je take nic moc no, a inak je taky lahky ako pisu? Ja som zacinajuci na cestnom bicykli, do teraz len horsky som jazdil. Inak meriam 191 a vyslo mi cislo XL, co je 60 myslim cislo pri canyone a pri cannondale mi bola dobra 58. Co tam treba nastavovat? Ked mi pride bicykel, tak musim nieco nastavovat? inak kondicku moc nemam este, ale dufam ze sa to zlepsi :)
10.05.2013 - 13:13:51
00
Ja osobne by som zobral tak, či tak 58.
13.05.2013 - 16:51:26
00
keyboard_arrow_up