Kaktus bike Bratislavský MTB maratón

25.05.2013
3. kolo - Na bicykli deťom
MTB maratón
Bratislava - Devínska Kobyla (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Reportáže, Výsledky
Zúčastnených bikerov (43)
AdzoandyapoarmourAskijkoatonicBonitoBoothDANOzPKdoubledynatomEnemyFURIOSOHacoHenry33hirwilsikar1968ivodrnojohhhnyKaskajaKefrinkenttaurklinoMarki007maros1974martin190martincamayolucomijatMino888Peto02petofrohlichPulinoquoman1romano410sandysano.tstawoSueswordikTrancexemanpet
Čo tam nebolo vôbec značenie? :D a dali vám mapy, či ako? :D

Vzhľadom na ohlasy diskutujúcich, ktorí sa zúcastnili Vášho preteku, nerozumiem tvojmu "humoru".
25.05.2013 - 22:56:57
00
Alfi, prečítaj si predošlí príspevok, pred tým mojím :) a pochopíš, prečo som narážal na tvoj príspevok :)
25.05.2013 - 23:01:00
00
Inak ešte mi nedá, úplne ma dostala ta betónová plocha nad občerstvovačkou nad Devínom :D , to bola komédia. Človek sa vyrúti cez nejaké kríky z vinohradov na betónovú plochu asi 3x3 metre, pred vami sedí baba so psom ktorý začne štekať ako blázon, nikde šípka, páska...nič, kričím na ňu "kadiaľ?" ... tu dole... podídem k okraju betónky a hľa...cesta :D
25.05.2013 - 23:09:45
00
(oproti Sele)

neboli ste :) (nielen) značenie treba postudovat este trosku viac


Dvoj sečná zbraň. Nepovedal by som, že to bolo úplne zlé. Áno, boli chyby, neboli dobre poučený regulovčíci, tiež nie všade boli tabuľky, mohli byť aj na iných zákrutách. A hlavne chaos začal po tom prvom zlom odbočení na dlhej;
Predstavte si situáciu, že ste sami a idete dobre, tí pred vami idú zle, ale vy o tom neviete, v tom momente začnete zmätkovať a meníte smer naspäť - TOTO SA STALO.
Ďalší problém bol, že nebolo jasne povedané, že niektoré úseky sa pôjdu viac krát a ľudia v neistote, či idú dobre, začali váhať (úplne chápem z ich pohľadu, viem si to predstaviť)
Samozrejme nastala davová psychóza a už to šlo. Potom nevravím o tom úseku, kde úradoval týpek, nové info hovoria o tom, že boli dvaja, (jeden je určite chytený, druhý zatiaľ neviem) No a bol problém na svete.
Čo treba poriešiť do budúcna:
- nekomplikovať okruh, spraviť proste okruh a nie spletenec, tým sa ale skráti jedno kolo a pôjde sa viac okruhov
- lepšie poučiť regulovčíkov (keď vám poviem, že týto boli aj minulý rok, keď to robili česi, asi mi neuveríte)
- Ak bude viac okruhov, dať jednoznačné tabuľky o počte okruhov a kedy sa ide do cieľa.

Myslím si, že toto bol problém, trať bola zbytočne komplikovane spravená a pre bikerov neprehľadná, aj keby bolo vynikajúce značenie - proste ten pocit neistoty by tam bol.
Bohužiaľ, takto to bolo o to horšie.
25.05.2013 - 23:18:08
00
Inak ešte mi nedá, úplne ma dostala ta betónová plocha nad občerstvovačkou nad Devínom :D , to bola komédia. Človek sa vyrúti cez nejaké kríky z vinohradov na betónovú plochu asi 3x3 metre, pred vami sedí baba so psom ktorý začne štekať ako blázon, nikde šípka, páska...nič, kričím na ňu "kadiaľ?" ... tu dole... podídem k okraju betónky a hľa...cesta :D


Tiež som tam zaváhal, toto som vôbec nepoznal, ale logicky som videl, kde je to vykosené, nikdy predtým som tam nebol a poniže faborka bola :)
25.05.2013 - 23:19:01
00
Ved na tom betone boli nasprejovane sipky takze v pohode. Mne sa pacil potom ten XC zjazdik k obcerstvovacke, asi najzabavnejsia cast trate ;-)
Hej no, trat dost zmatocna, stale sa muselo niekam odbocovat, vela moznosti a obcas si videl v dialke aj inu cast trate co posobilo neisto. Faboriek popri trati ale bolo dost, takze ak by som povedzme 0,5km ziadnu nevidel tak to hned otocim. Nastastie som vzdy v dalsej zakrute nejaku nasiel a nemusel sa tocit. Preto trocha nechapem ak si niekto nabehol az 10km, ale asi to bolo po inej casti trate s faborkami. Ako som uz ale spominal, videl som zavodnikov co prisli na jednu odbocku z opacnej strany a ti teda urcite nesli podla faboriek...


Naposledy upravil Peto02 dňa 26.05.2013 - 06:28:30, celkovo upravené 1 krát.

26.05.2013 - 06:22:36
00
Z mojho pohladu ked to tak zhrniem tak celkovo maraton bol vydareny. Trat vynikajuca, isiel som 40tku, velmi sa mi pacila. Uzival som si to, aj tie stojky co som tlacil, lebo to pre mna nieje. Devinska kobyla ma fakt co ponuknut. Značenie celkom dobre, jedine raz som nevedel kam, ale troska dalej bola faborka cize bolo vyresene. Potom na konci ma chalan poslal rovno, teda aspon so mu tak rozumel, asi 50 m dalej bola odbocka na 20tku, ja som siel rovno, :) siel som usek ktory som uz isiel, cca 10km. Neviem ci to bolo spravne, alebo nie, ale nevadi. Nemal som sebou cyklomerac, takze som nevedel pozriet km.
a ten koniec bol uplne najviac pomedzi panelaky, dost dobre :y:

Takze este raz celkovo paradny maraton. Na rok opäť!
26.05.2013 - 06:27:09
00
Ja som bol tiez spokojny,trat vynikajuca,blato ziadne,isiel som 40tku,nebludil som,trat som poznal,presiel som si ju cez tyzden.Bageta dobra,usla sa mi este so zeleninou a vajickom.Obcerstvovacky vyborne,mali dobry iontak. O rok si to zopakujem.Dakujem.
26.05.2013 - 07:02:51
00
Zopár fotiek zo zjazdu nad metrologickým ústavom. https://picasaweb.google.com/102926539503988794061/KaktusBikeBratislavskyMTBMaraton2552013
Kto potrebuje foto v plnom rozlíšení nech mi napíše mail,alebo správu s číslom fotky a pre istotu aj štartovým číselkom.
26.05.2013 - 09:03:20
00
Obcerstvovacky vyborne,mali dobry iontak

Zdá sa mi že bol broskyňový,chutil naozaj dobre.
Citróny boli tiež fajn.
26.05.2013 - 10:44:11
00
tak z môjho pohľadu naozaj parádna trať, žiadne moc dlhé stúpania a parádne singláče a zjazdíky,čo si ja patrične užívam :rock: nepáčili sa mi regulovčíci,ktorí ked ma už z dialky videli a vedeli že je napríklad prudká zákruta v pravo mali proste v paži,tak som viackrát musel úplne zabrzdiť a otáčať sa naspäť + sme viacerí na cca 35kilometri šli nesprávne a dali sme ešte jedno kolečko a to som sa už tešil do ciela,ale našťastie som mal ešte nejaké sily, tak som miesto 41 nakrútil cca 48km :$ inak hodnotím kladne,naozaj sa mi páčilo a to som ešte ráno zvažoval či vôbec v tej kemre pojdem! no keby som neštartoval,ľutoval by som :) P.S. kde môžem očakávať fotky? budú tu,alebo na nejakej stránke extra?
26.05.2013 - 10:56:25
00
tak z môjho pohľadu naozaj parádna trať, žiadne moc dlhé stúpania a parádne singláče a zjazdíky,čo si ja patrične užívam :rock: nepáčili sa mi regulovčíci,ktorí ked ma už z dialky videli a vedeli že je napríklad prudká zákruta v pravo mali proste v paži,tak som viackrát musel úplne zabrzdiť a otáčať sa naspäť + sme viacerí na cca 35kilometri šli nesprávne a dali sme ešte jedno kolečko a to som sa už tešil do ciela,ale našťastie som mal ešte nejaké sily, tak som miesto 41 nakrútil cca 48km :$ inak hodnotím kladne,naozaj sa mi páčilo a to som ešte ráno zvažoval či vôbec v tej kemre pojdem! no keby som neštartoval,ľutoval by som :) P.S. kde môžem očakávať fotky? budú tu,alebo na nejakej stránke extra?



foto bude : http://hviezda.faxcopy.sk/

môžete si dať spraviť aj iné pozornosti s fotografiou a logom podujatia .
26.05.2013 - 12:58:18
00
Čo tam nebolo vôbec značenie? :D a dali vám mapy, či ako? :D


dynatom Nebud trapny, tak vyborne znacenu trat, odbocky, kilometrovniky po 10km ako aj pefektna praca regulovcikov aka bola v Machulinciach len malokedy najdes...
26.05.2013 - 13:13:37
00
Najprv som vôbec nechcela napísať, ale nedá mi. Tá kritika, čo sa tu zvrhla na organizátorov... že až. Ale keďže som pomáhala pri organizácií Svätojurského MTB maratónu, tak viem, čo stojí úsilia pripraviť taký pretek. Klobúk dolu všetkým, ktorí sa vrhnú do prípravy maratónu vôbec. Bez ohľadu kde je. Žiaľ vždy sa niekde niečo udeje, čo neskôr pokazí náladu súťažiacim. V tomto prípade to boli podaktorí regulovčíci a záškodníci, ktorí preznačili trať. ... Pomaly to začína byť hobby – preznačiť trať. Des – tiež by som to trestala, keby sa dalo. No ja musím poďakovať organizátorom. Ja som si sobotu fakt užila. Mala som ísť na strednú trasu, ale chybička a nedostatok môjho času spôsobil, že ma prihlásili na krátku – resp. neprehlásili ma z krátkej na strednú trasu. A zrazu som bola na krátkej. Užívala som si ten maratón. V mojej kategórií som všade najstaršia, takže mi umiestnenie „nehrozí“ ani náhodou. Kochala som sa prírodou. Bolo nádherne. Tiež som za občerstvovačkou zle odbočila, ale nemotala som sa dlho, nakoľko mi hneď po cca 10 m išiel pretekár zo strednej oproti a vysvetlil mi, že som mimo. :DDD Potom ma už nič zlé nečakalo. Trať bola primeraná na MTB maratóny neobvykle „široká“ a zjazdná aj pre deti. Keďže som sa nikam neponáhľala zavesila som sa za jednu dvojicu, kde skúsený pretekár viedol malého chlapca a radil mu. Vtedy som si uvedomila, že už je načase, aby som tak začala motivovať a viesť svojho syna. Vypočula som si zopár rád, ktoré chlapík dával svojmu malému zverencovi. A keďže ja „jazdím“ iba 15 mesiacov, podaktoré sa šikli aj mne. Takže ja amatér hodnotím pretek fajn. Škoda tých, čo poblúdili (aj z nášho tímu takí boli). A pre mňa perla na záver – bicykel ako bonus. ĎAKUJEM organizátorom. Pretek odporúčam aj ostatným. Trať je nenáročná a z môjho pohľadu bezpečná. Odporúčam možno viac značenia práve v miestach, kde sa dá ísť rôznymi smermi. Nie všetci boli na maratóne na výlete – ako ja – teda nemali čas rozhliadať sa :D Ešte raz ďakujem za príjemnú sobotu.
26.05.2013 - 14:03:28
00
bude aj nejake video ?
inak 3.90 za fotku ? nic v zlom ale trochu vela sa mi zda.
26.05.2013 - 14:39:31
00
keyboard_arrow_up