Fatranský MTB maratón

01.06.2013
3. kolo - Valašsko-Považská séria
MTB maratón
Rajecké Teplice (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky
Zúčastnených bikerov (78)
16mato958peto88adikes222AndobikerAndreosbasebmartinbugiurcarlosczipooDanCii3251de FectdivoDomestikDuratecemsiFURIOSOGersonhurricanicemanInstinctmorgenital12JACUBjamajkajaro4johhhnyJohnojxwKarin_23KaskajakirikvakobLeroyLukas_h22mariana88maro211111mastoMatko_PDmaxxspmickelson99milos21milsuMino888mirecpdMiroslavGajdosikmsecomykymikinapetsoborpeterrbPupokregiskRicardosrichardleRiky_4RockstarRebelRoman_Zilinasaki66samjosolvoStaniolstefanvanickysulovoswordikTobiasVancoTomino115tritolTurbi123velipetarVendelinvladimirko99vlado45yoyozahirkozihadlo 5Zuzka-loveBike
Ako je vykrutena to museli byt watty. Bolo veselo ako vidim.
01.06.2013 - 21:00:26
00
po tom, co tu pisete a pozreti fotiek mi napadla jedna vystizna pesnicka :)

youtube.com/watch?v=LGXYyFiBxcw&t=

01.06.2013 - 21:05:16
00
No moja prva sutaz v zivote...ak mi niekto povie ze vsetky su taketo tak som dnes asi absolvoval dve naraz..prvu a poslednu :lol:
Ala nie..celkom ma to bavilo..hlavne tie zjazdy v blate. Ale ked som na zaver asi 6x musel rukou tahat blato (zmiesane s lajnamy) z vidli a z prehadzovacky aby sa kolesa vobec dole kopcom otacali..tak to uz sranda koncila. Ked som pocul tie zvuky co vydavala prehadzovacka a retaz :( .
Dnes ten bike veru dostal nafrak...nova retaz co som na nej spravil asi 10km a po dnesku ako som prisiel domov uz chytala líšku hrdzavu...

Ako novacik som sa dva dni dozadu pytal kamosa..ze reku ci blatniky netreba..on nato ze ci blbnem, ze budem vyzerat ako pako..ked som zliezol v celkom raznom tempe prve dlhe klesanie na 50-ke po tej ceste co sa zmenila na potok som si na neho spomenul...vzapäti ma dobehol a vravi ze na mna tiez myslel 8)
01.06.2013 - 21:07:46
00
Kvoli nedostatocnemu oznaceniu na trati som namiesto 26 km urobil 31 km.. SAKRA, konecne sa mi tak fajne slo (okrem tej luky poslednej), ja ze budem v dobrej pozicii a toto nakoniec :-D, keby som nebol hobby stazoval by som sa :-D. Inac spokojny a pekna trat! Skoda tej preliaciny za prevodnikom :(, teraz neviem z coho
01.06.2013 - 21:09:48
00
Znacenie bolo dostatocne, len niekto to preznacil aspon co som sa rozpraval ja... Potom nas vratili spat, niektori to supli po ceste a nesli z kopca - vraj ja som bol v blatovo-lukovom tlaceni so zachadzkou
01.06.2013 - 21:19:17
00
hej aj ja som pocul, ze to niekto preznacil, ruky mu dolamat :-D
01.06.2013 - 21:21:52
00
Prvych 30km (na 50-ke) som sa normalne nudil, asfalt, lesny asfalt, strkovo-kamenista zzvaznica. No potom, potom to zacalo byt zaujimave, aj profilom, konecne nie stale hore ale aj povrchom - bahenne rodeo,doslova :P . Pre istotu aby to nahodou neobschlo stale do toho mrholenie, teplota okolo 10-12st.C..nechapem tych horkokrvnych len v letnom obleceni, nebolo vam pri zjazdoch zima? Ale inac, pri vhodnom obleceni a chuti, idealne podmienky a pocasie na bikovanie :y: ..tak, sutazne myslim. Doma individualne by ma taketo nieco jazdit ani nenapadlo :rofl: . Tu luku s kravami treba vypustit, obist nejak, to je utrpeniee.
Inac velka vdaka a chvala na opertivny zasah organizatora ze sa nesli rozmocene polne cesty a luky na zaciatku :y: :y: :y: ist sa tam obalit blatom by fakt nebolo k nicomu. Zbytok bolo striekajuce hnede one a to moze kazdy MTB fanusik :P , i ked bike a penazenka potom o tom vedia svoje :lol: Tych 50km v tychto podmienkach bolo tak akurat aj s rezervou. No za sucha by to bolo malo. Chcelo by to aspon 65km.
01.06.2013 - 21:28:33
00
Tie luky boli moc, tlacit sa tam nedalo, vkuse bloknute koleso - skoda stratil som tam vsetko co som zajazdil po asfaltke a v lese. Ale organizacia super! Trat krasna, urcite aj buduci rok dufam ze za sucha :lol:
01.06.2013 - 21:29:15
00
po 600 ludoch to bola cista oranica :D s h....mi
este trasa

Prílohy:

chart(1).jpeg
chart(1).jpeg 29.24 KiB thumb_up0thumb_down

fatransky dlha.jpg
fatransky dlha.jpg 188.67 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil zihadlo 5 dňa 01.06.2013 - 21:57:11, celkovo upravené 1 krát.

01.06.2013 - 21:40:44
00
lol ze 2,5 hodiny :D to radsej nalozim a idem het

to mas tak, vecer som bol lenivy sa babrat s nosicami tak som len zlozil sedadla a nahodil biky dnu. A to ani radsej nejdem hovorit to ze svagor s ktorym som tam siel po vybrati biku hned urval v ramci rozjazd patku na svojom biku a tak podobne. Ale stalo to za to.
01.06.2013 - 21:48:58
00
myslela som si, že preznačovanie trate je len u nás v okolí BA také populárne, ale tuším sa to stalo národným športom :( škoda toho, inak fakt pekný pretek, aj keď po posledných lúkach som skôr mala pocit že súťažíme Kto príde do cieľa s najťažším bikom :D
01.06.2013 - 21:50:17
00
100károm nezávidím to vracanie sa po lúkach, to vás radšej mohli poslať z turia naspäť tou istou cestou, tá je aspoň normálne šlapateľná
01.06.2013 - 22:19:51
00
Dnes to bolo fajn.
Spočiatku som cítil stehná, a frflal som si, že 26-ka by stačila.
Postupne sa nohy rozbehli a išlo sa mi fajn (najmä hore)
Poniektoré blatové zjazdy boli hodne náročné, niektoré som išiel radšej pešo :)
Na blatových lúkach sa ukázalo, že Medusy sú dobrá voľba.
Organizácia, značenie, jedlo, všetko super.
to Andreos - wapky boli na dvoch stranách (bolo ich viac ako 3)
to Lubo. dík za fotky :y:

Ja som bol dnes úplne spokojný (uvidíme ako zajtra Novomestský pedál :D )
01.06.2013 - 22:35:30
00
Dnes to bol krásny motokros,akurát motor chýbal.
Celkovo to hodnotím ako nenormálny zážitok.
Už sa teším čo nám Fatran pripraví budúci rok.
01.06.2013 - 22:52:47
00
Ja si tiež nesťažujem. Do cieľa som došiel na 50-tke, ako abs. víťaz, no kvôli problémom s preznačením od 48km na našej trase sa spravil STOP práve na 48km a odtiaľ sa brali výsledky pre prvých 3 v každej kategorii. Absolútny víťaz 50-tky má tak použitý môj čas a ja mám o minútu a pol horší. Čo by vlastne aj sedelo, samozrejme myslím časový rodziel. (Vlastne ja som toho rpvého obiehal na 48km, ale on predtým blúdil a šiel zasa zle, takže nebolo o čom a povedal som, že práve on by vyhral. Ináč chalan ozaj sympaťák, prehodili sme aj pár slov, taký normálny, skromný čech na S-Workse :-) PS: po štarte sme šli my dvaja 10km spolu, potom mi odskočil a začalo sa zábavné pretekanie s ostatnými, ktoré som si OZAJ užil!! :-) )
Nezavidím riaditeľovi pretekov, lebo to nemal ľahké s každými sa baviť, ale klobúk dole, zvládol top bravúrne. :-)
Vďaka tomuto sa na "zadných" miestach dostalo veľa bikerov na lepšie umiestnenie, ako v skutočnosti by mali.
Ináč organizácia a značenie na veľmi slušnej úrovni, nebolo ozaj kde blúdiť, a zmenená trať sa mi viac páčila, ako tá minuloročná. Blato mi nevadilo, aspoň to bolo pestrejšie.
02.06.2013 - 00:01:24
00
keyboard_arrow_up