to roman..ja chapem ze za konfort si treba zaplatit....ale preco platit za odpruzenu 2.5kg kilovu nepruziacu vidlu ked moze mat za taku cenu pevnu a o 1.5kg lahsiu a urcite sa mu pojde lahsie jak stym hovadom...samozrejme ked niekto este nemal odpruzenu a kupuje prvy krat dajaku lacnu tak asi bude spokojny ale casom zisti ze bud us investuje do nejakej lepsej abo da si tam pevnu (moj pripad z minuleho roku..ked som nemal prachy tak som suntorku xc-60 vymenil za pevnu a v podstate bolo to pre mna vyhodnejsie) ..teras nemozem porovnat moja vidla fox vanilla r oproti tej sracke
07.06.2007 - 11:51:48
00
to mdk: tomu sa povie skok. :shock:
všetko je o peniazoch. na čo by dávali na 15kg bike 1500g vidlu a cena biku by sa vyšplhala na dvojnásobok a bol by s takou výbavou nepredajný.
ked kupuješ bike a už si znalí (vieč čo chceš) tak si môžeš nechať prehodiť vidlu na inú. Samozrejme závisí od obchodníka, alebo prehodiť dodatočne.
Taktiež závisí na jazdeckej zručnosti, spôsobe použitia .... niekomu bude stačiť RST celý život a niekto bude meniť vidly ako spodmé prádlo....

ten môj výrok "Chceš komfort ... tak zaň si zaplať" treba brať z rezervou. Sú vidly ktoré maju velmi zaujímavý pomer cena / výkon .... ale o to už bolo spomínané a sem to nepatrí ....
07.06.2007 - 13:37:44
00
presne ako si to napisal, uz len dodam, ze obchodnici sice predavaju biky a komponenty na nich budu=sa ich cene, ale potom ked bude niekto chciet ten bike "stuningovat", tak je to na nom co si tam chce podavat (len by to malo trocha aspon ladit - mam na mysli nieco ako XC ram a DH vidla - nesulad)
a z toho vyplyva, ze to robi na vlastne riziko
:wink: dufam, ze som niekoho tymto pobavil :lol:
07.06.2007 - 13:45:09
00
njn, casom chcem vymenit vybavu na deorko, to alivio stelujem 2x do tyzdna ... a vidlu samo ... ale to musim najskor najst nejakeho dobrovolnika, ktreho oblicku budem moct polahky spenazit.
07.06.2007 - 13:52:23
00
njn, casom chcem vymenit vybavu na deorko, to alivio stelujem 2x do tyzdna ... a vidlu samo ... ale to musim najskor najst nejakeho dobrovolnika, ktreho oblicku budem moct polahky spenazit.

toť drahá výmena .... radenie, prehadzovač, reťaz.... škoda, že si s tým nepočítal pri kúpe biku.
07.06.2007 - 13:57:31
00
Kamarat kupil asi pred tromi rokmi bike Mongoose, neviem ktory model s vidlou RS Judy a ta chytila vakel asi po mesiaci, ale nie ziaden milimeter ale podstatne viac. V pohode ju reklamoval, druha spravila to iste, ale tu uz nereklamoval, neviem preco. A to on nabehal na tom mozno 200km a s toho kopec po asfalte.
07.06.2007 - 14:21:41
00
njn, casom chcem vymenit vybavu na deorko, to alivio stelujem 2x do tyzdna ... a vidlu samo ... ale to musim najskor najst nejakeho dobrovolnika, ktreho oblicku budem moct polahky spenazit.


Neviem ci je to az taky upgrade z alivio na deore. Ja mam deore radenie a salter a radi pekne. A presne tak isto pekne radi aj alivio co ma priatelka. Chcem tym povedat, ze az taky zasadny rozdiel v tom necakaj. Ja som vymenil len presmyk deore, za XTR, lebo sa rozhrkal a neuveritelne nemozne radil na najmensi prevodnik pri zatazi...ale to je individualne, znameho deore presmyk radi dobre aj pri zatazi.
07.06.2007 - 14:32:02
00
keyboard_arrow_up