Zapojili sme sa s trasami aj do projektu SPP. Mozete tak nas zamer podporit svojimi hlasmi :) Dik

http://www.sppolocne.sk/sk/prihlasene-projekty/detail-projektu/790?1=1&region=2&order=p_name

Co sa tyka toho tlacenia do sedla na Pansku Javorinu, poznam ho a tiez to tam tlacievam. Bohuzial ked chceme ludi dostat na rozhladnu, tak sa tomu nevyhneme. Verte mi, ze sme nad tym dlho dumali.

ale aspon nohy roztiahnu a ten výhlad z rozhladne za to stoji..a potom zjazdik dalej po hrebeni ;) :nod:
13.06.2013 - 07:56:17
00
To tlacenie na P.Javorinu po cervenej zo severu je OK, horsie je to dlhsie (a lahko nahraditelne) tlacenie na Prielacinu po cervenej od Bezovca.
Btw. z Povazia sa da s minimom tlacenia dostat na Javorinu od Medvedice. Idealna by bola cierna spojka, ale bola pred rokmi dost zarastena, uz dlhsie som tade neisiel. Na fialovej treba par metrov nad budou potlacit a miestami je to tiez len menej preslapani chodnicek na lesnej ceste, ale da sa pouzit. Zvyknem tatial obcas ist, ale nie cez leto, ked je bujna vegetacia. Najhorsie miesto je par metrov (max. 10m)v samotnom napojeni na cervenu, lebo tam byva zihlavove policko a odbocku nie je zo znacky vobec vidiet. Cyklocesta tadial by to ale ozivila :)

Prílohy:

Medvedica-PJavorina.JPG
Medvedica-PJavorina.JPG 135.32 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2013 - 08:59:12
00
To tlacenie na P.Javorinu po cervenej zo severu je OK, horsie je to dlhsie (a lahko nahraditelne) tlacenie na Prielacinu po cervenej od Bezovca.
Btw. z Povazia sa da s minimom tlacenia dostat na Javorinu od Medvedice. Idealna by bola cierna spojka, ale bola pred rokmi dost zarastena, uz dlhsie som tade neisiel. Na fialovej treba par metrov nad budou potlacit a miestami je to tiez len menej preslapani chodnicek na lesnej ceste, ale da sa pouzit. Zvyknem tatial obcas ist, ale nie cez leto, ked je bujna vegetacia. Najhorsie miesto je par metrov (max. 10m)v samotnom napojeni na cervenu, lebo tam byva zihlavove policko a odbocku nie je zo znacky vobec vidiet. Cyklocesta tadial by to ale ozivila :)


Akurat minuly týzden som bol pri medvedici a ze skusim pozriet aká je cesta hore na sedlo, ale je to zarastené. Ked na Javorinu bikom bez tlacenia jedine od východu.
13.06.2013 - 10:18:10
00
Suhlasim s vami a tento usek este chceme riesit a zvolit najlepsiu alternativu. Momentalne sa v Inovci uz dve trasy znacia. Hrebenovka sa zacala znacit, ale iba v usekoch, kde to jasne.
Teraz chceme riesit problematicke useky. Bohuzial, kedze Panska Javorina je jednym z mnohych atraktivnych cielov v Inovci, tak ju chceme spristupnit pre cykloturistov aj z Povazskej strany a tam sa tomu neprijemnemu useku nevyhneme. Ale nevidim problem, aby cyklisti par metrov bicykle potlacili. Budeme na ten narocny usek upozornovat a je na kazdom co si vyberie.
13.06.2013 - 12:30:09
00
To tlacenie na P.Javorinu po cervenej zo severu je OK, horsie je to dlhsie (a lahko nahraditelne) tlacenie na Prielacinu po cervenej od Bezovca.
Btw. z Povazia sa da s minimom tlacenia dostat na Javorinu od Medvedice. Idealna by bola cierna spojka, ale bola pred rokmi dost zarastena, uz dlhsie som tade neisiel. Na fialovej treba par metrov nad budou potlacit a miestami je to tiez len menej preslapani chodnicek na lesnej ceste, ale da sa pouzit. Zvyknem tatial obcas ist, ale nie cez leto, ked je bujna vegetacia. Najhorsie miesto je par metrov (max. 10m)v samotnom napojeni na cervenu, lebo tam byva zihlavove policko a odbocku nie je zo znacky vobec vidiet. Cyklocesta tadial by to ale ozivila :)


Tato alternativa sa mi celkom paci. Ta cierna je pri tom posede, ktory sa na tam nachadza, ale tiez som tade dlho nesiel, musim to ist preskumat ako to tam vyzera. Zihlavove pole nevidim ako problem. Vieme to vykosit a vyjazdit.
Kadial by si ale juznym smerom vratil na hreben?
13.06.2013 - 12:32:03
00
Zakladny koncept som tu uz spominal:

Zakladna hrebenovka sever - juh by isla mimo cervenej TZT v useku:
kriz -Izba - Medvedica a napojila by sa spat na TZT pred sedlom pod Skalinami
Spominany usek najdes aj s GPS datami ako prvy komentar tu:
http://trasy.gpsteam.eu/index.html?trasa=16
priama vizualizacia:
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html?plt=trasy.gpsteam.eu/mtbdata/16_575_Prielacina-lesnacesta.plt

Druha trasa zapad-vychod by sla cez Pansku Javorinu aj s kratkym spominanym tlacenim po modrej TZT.

+v prospektoch by bolo uvedene, ze skusenejsi mozu pouzit okrem spominanych cyklotras pouzit aj cervenu TZT cez Prielacinu - najma pokial idu sever-juh.
K trasam od Medvedice: Posielat bikerov iducich z juhu (Bezovec) na hreben uz pri Medvedici namiesto pri Izbe, ma zmysel len vtedy, pokial chcu ist na P.Javorinu.
13.06.2013 - 13:06:16
01
Palo to presne vystihol, najhorsie je ze ani od Izby to na hreben nie je moc ruzove.
13.06.2013 - 14:14:11
00
Tak takmer vsetky vyjazdy na hreben nie su idealne. Tu hrebenovka zrejme od sedla pod Panskou Javorinou smerom na Inovec budeme tahat spolu s TZT. Smerom na Bezovec sa mi celkom pozdava ta alternativa cez medvedicu, len to treba ist pojazdit a zmapovat ako to tam vyzera.
13.06.2013 - 14:21:28
00
Tak takmer vsetky vyjazdy na hreben nie su idealne. Tu hrebenovka zrejme od sedla pod Panskou Javorinou smerom na Inovec budeme tahat spolu s TZT. Smerom na Bezovec sa mi celkom pozdava ta alternativa cez medvedicu, len to treba ist pojazdit a zmapovat ako to tam vyzera.


minuly týzden som siel utulna, medvedica bezovec, cize celu preliacinu som obchádzal. Dá sa íst pekne po zvazniciach. Len pri medvedici treba íst do prava asi 100m rovno a potom dolava. Zvaznicou sa znovu napojite na cervenu TZT a obidete vlastne celu preliačinu.
Skusal som íst este od medvedice dolava hore po zltej TZT ale je to tam po 500m zarastene
13.06.2013 - 16:22:43
00
Prikladam nejake fotky z prebiehajucich prac v terene. Ako som spominal, momentalne sa pracuje na dvoch trasach: Beckov - Kulhan, Kalnica - Chata pod Inovcom a riesime useky Hrebenovky.

Prílohy:

Komentár súboru: Smerovnik pri bikeparku v Kalnici
DSC07232.JPG
DSC07232.JPG 116.16 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Krizovatka dvoch cyklotras nad Izbou
DSC07253.JPG
DSC07253.JPG 220.97 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Krizovatka dvoch cyklotras pri odbocke na Izbu
DSC07262.JPG
DSC07262.JPG 216.18 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Malovane znacenie
DSC07269.JPG
DSC07269.JPG 355.94 KiB thumb_up0thumb_down

17.06.2013 - 09:38:04
00
Znackari na tom teranaku s logom SCK a znackou NM... to maju ako full time job?
17.06.2013 - 09:58:15
00
Ako ktori. Niektori su zivnostnici a niekori to robia popri praci.
19.06.2013 - 00:18:44
00
Dnes predpoludnim som si dal moj oblubeny poldnovy okruh "reverzny Inovec", ktory je obzvlast vhodny na skory ranny start pocas horucich letnych dni :)
Kalnica - po modrej na Izbu - hrebenom na Inovec a potom cez Selec naspat do Kalnice

Modra cykloznacka na Izbu :y: - presne sa trafila do mojej trasy (=mimo TZT z dediny na Piesky + obchadzka nad Polamanym vrchom).

Ale velka skoda, ze modra musi ist na hreben kvoli nepovoleniu cyklotrasy podla trasy maratonu :(
Misto, na ktorej strane od Klenkovko Vrchu nesuhlasili s cyklotrasou (tusim si spominal, ze kvoli planovanej tazbe), na Kalnickej(JV) alebo Seleckej(SZ)?
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x17.99418y48.75297z14m7v36
23.06.2013 - 14:56:00
00
Mna tento usek takisto velmi skrie, ale v buducnosti to chceme dat tadial. Nepovolili to na Seleckej strane. Je to skoda, ale kedze vsetko ostatne nam povolili museli sme sa prisposobit.
23.06.2013 - 15:05:11
00
Aj som si myslel, ze problem bude na strane Selca, ked ste ani na navrat na zvaznicu nepouzili tu najvhodnejsiu lesnu cestu
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x18.00982y48.75238z15m7v36

Dost divne, ze hlavnu zvaznicu nad Selcom na takom kusku nepovolia, ale dalej uz ano. Na takej sirokej ceste by urcite ani pripadna tazba v okoli nevadila. Zostava len dufat, ze pricina je naozaj tazba a nie chatka (zrejme sluzi najma polovnikom), ktora sa tam nachadza.
Blbe je, ze ten nepovoleny kusok nema ani nejaku rozumnu alternativu.
Otazka je, ci sa v danej situacii uplne nevykaslat na modru popod hreben.
Zo sedla pod Inovcom by sa modra dala ( http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x18.02574y48.77967z15m7v36 ) smerovat po lesnych cestach do Selca a do Kalnice, odtial pod hreben tak ako je teraz. Tam by ale nesla dolava na Izbu, ale doprava zvaznicami na Medvedicu, sedlo pod Skalinami a dalej okolo Uhradu az na Bojnu (pripadne do Podhradia alebo na Duchonku). Tymto sa zaroven poriesi alternativa k tu diskutovanemu hrebenu okolo Prielaciny a nastup na cyklotrasy pre bikerov z okolia Nitry.
Netusim, kde za Kulhanom konci konci zelena, ale ak by sa pokracovalo z Kulhana po lesnych cestach na chatu pod Inovcom, tak by to bolo vcelku zaujmavo zokruhovane.
23.06.2013 - 15:33:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up