jj len to musi byt hodne psychicky narocne ked sa jazdec citi na atakovanie poprednych miest a musi tahat niekoho zo sraciek. ale to je o tej timovej spolupraci.
aj tu je zaujmavy clanok.
http://sport.pravda.sk/cyklistika/clanok/285744-amfetamin-brandy-a-pad-z-bicykla-simpson-zomrel-pod-mont-ventoux/?internylink=trojclanok_homepage
03.07.2013 - 14:20:17
00
Verim tomu, ze PV este v priebehu tour dostane od timu volnu ruku, aby ukazal svoje kvality. To ze v druhej etape nabral poriadnu stratu je svojim sposobom pre neho dobre. Cim vacsiu stratu v celkovom poradi ma, tym lahsie sa mu bude unikat z pelotonu pre pripadny etapovy uspech. :) Vzhladom na tohtorocnu formu by v celkovom poradi asi aj tak moc vody nenamutil.
03.07.2013 - 14:29:25
00
Sam sa Peto v rozhovore pred tour vyjadril, ze na celkove umiestnenie nema (jeho alovami "nestiha za najlepsimi"), preto sa radsej bude snazit o uspech v etape.
03.07.2013 - 14:55:00
00
velits od roku 2010 (vuelta) ide v kopcoch výkonnostne stále dole oproti časovke v ktorej sa odvtedy zase zlepšil.
03.07.2013 - 15:19:19
00
Ale no tak, posledny velky kopec spravil v roku 2011 na Alpe d'Huez, ked ostal v skupine favoritov. Bol by som rad keby sa tento rok setril prave na 18. etapu a pokusil sa ju vyhrat. Pre mna by to bolo cennejsie vitazstvo ako Saganov zeleny dres.
03.07.2013 - 15:48:06
00
Este aj zaciatkom minuleho roku v Omane ukazoval, ze kopce mu sedia, ked preteky celkovo vyhral pred Nibalim. Potom vsak prisiel ten zahadny pokles vykonnosti.
03.07.2013 - 16:13:06
00
jj len to musi byt hodne psychicky narocne ked sa jazdec citi na atakovanie poprednych miest a musi tahat niekoho zo sraciek. ale to je o tej timovej spolupraci.
aj tu je zaujmavy clanok.
http://sport.pravda.sk/cyklistika/clanok/285744-amfetamin-brandy-a-pad-z-bicykla-simpson-zomrel-pod-mont-ventoux/?internylink=trojclanok_homepage

Wau silne video. Nielenže mu "kamarati zas pomohli",ale nechal sa zavriet. Ja nechápem čo sa to deje v tíme. Som si isty,keby sa držal tesne za tým Cavom tak by ho dal.
03.07.2013 - 16:46:32
00
citujem "2 km pred cielom ho všetci opustili ako Ježiša Krista! Sám to dotiahol na 3tie miesto. Kua, kde boli ostatní v hráškovo-zelenom?" :D :D
03.07.2013 - 20:42:30
00
Setrili sa na zajtra..
03.07.2013 - 20:49:32
00
citujem "2 km pred cielom ho všetci opustili ako Ježiša Krista! Sám to dotiahol na 3tie miesto. Kua, kde boli ostatní v hráškovo-zelenom?" :D :D

tiez som cital. koment hodny zaramovania :)
03.07.2013 - 21:06:20
00
Ved pravdu povedal.
03.07.2013 - 21:30:04
00
JoKo, len Liquigas je história, teraz je to Cannondale a tím je to americký...
Musím ti oponovať... Tím je taliansky, sídli v Taliansku, má taliansku licenciu, má taliansky management... V tom managemente sa vymenilo oproti Liquigasu veľmi málo ľudí - počnúc generálnym riaditeľom a končiac skladníkom alebo vodičom autobusu. Americký je jedine generálny sponzor.
Kuk sem - rok 2013 - http://www.uciworldtour.com/Modules/SUCI/TEAMS/TeamDetails.asp?id=MTY&RefDate=03.07.2013&MenuId=MTYzMDE&LangId=1&BackLink=%2Ftemplates%2FUCI%2FUCI2%2Flayout.asp%3FMenuId%3DMTYzMDE%26LangId%3D1
Kuk sem - rok 2012 - http://www.uciworldtour.com/Modules/SUCI/TEAMS/TeamDetails.asp?id=MTY&RefDate=30.12.2012&MenuId=MTY2Njk&LangId=1&BackLink=%2Ftemplates%2FUCI%2FUCI2%2Flayout.asp%3FMenuId%3DMTY2Njk%26LangId%3D1
03.07.2013 - 21:50:39
00
Zistil som že na tomto fore je úplne zbytočné písať svoj názor,
Sám si si koledoval... Čo si už nepamätáš, čo si napísal?

A môžete ma rovno ukameňovať :D nič nezmení môj názor,presne ako poznamenal dnes niekto s komentátorov v STV,ten človek má problém vyjsť aj na most,a to najťažšie ešte len príde...

Mne to pripomína krčmové reči pri pive... Ako to už niekto spomínal, Cavendish vyhral olympijské hry, niekoľkokrát majstrovstvá sveta, takže už niečo dokázal. A dnes to opäť ukázal v čom je jeho sila - nikto mu nevykukol ani z háku. Pritom počas etapy ani Sagan, ani Greipel, ani Hagen neurobili ani o kúsok viac práce, ako Cavendish. Viezli sa v háku a čakali na záver. S tým rozdielom, že Cavendish je v závere o kúsok silnejší, má lepší tím a vie si ho zorganizovať.
A nezabudni - cestná cyklistika je tímový šport. Znie to síce neuveriteľne, ale je to tak. Jednotlivec na pretekoch toho veľa nezmôže. Aj najlepší jednotlivec potrebuje okolo seba kvalitný tím - potiahnuť špicu, doniesť vodu, doraziť skupinu alebo dotiahnuť do skupiny...
Všimni si - Sagan, Cavendish a aj ďalší nikdy nezabudnú po úspechu v etape poďakovať tímu, hoci často tá podpora a pomoc v TV nie je vidieť. Oni veľmi dobre vedia, čo parťáci pre nich urobili a ako sa pri tom narobili.

... ,,mentori,, tohto fora ku ktorím radím aj teba v momente píšu také bludy že mám jazdiť ja alebo si založiť team a zháňnať peniaze...

P.S. - jazdiť som ťa nikdy neposielal, len som ti poradil, aby si si pozháňal peniaze, založil tím a potom realizoval svoje predstavy...
03.07.2013 - 22:10:37
00
Páni, toto sa sem hodí pre všetkých, čo nadávajú na Cannondale. Nie je to z mojej hlavy, ale sadne to aj do tohoto fóra. Ako riťka na šerblík.

http://sport.sme.sk/diskusie/dpl/20443912/Zraneny-prisiel-do-ciela-7-sekund-za-limitom-Tour-nemala-zlutovanie.html

vsetky tieto utoky na cannondale mi uz lezu na nervy... stava sa z toho take klise, az to boli... ten tim robi, co je v jeho silach, aby mu pomohli - vsetci sa obetuju len a len pre neho... v tomto time neexistuje, aby sa do uniku s cielom vitazstva v etape dostal iny cyklista... myslim, ze nie je ani jeden dalsi tim, kde by bol kapitan timu tak jasne urceny... dokonca ani v Omege nie, hoci tam je Cavendish nedotknutelny... ale ako sme uz aj na tejto TdF videli - dostali priestor aj Chavanel alebo Velits (ked nebolo treba Cava tahat do kopca)... v Can je vsak vsetko obetovane Petovi
.
ta praca timu nie je len o tom, aby mu spravili vlacik 5-6 jazdcov pred finisom... praca timu je pocas celej etapy a tam to robia dobre... niekedy to vyjde niekedy nie... keby nemal tim, ako ma, tak sa na tie 2 druhe miesta mozno ani nedostane... ano, keby mal napr. poziciu ako Wigins minuly rok v Sky, kde nikto nemohol mat osobne ambicie a vsetko bolo podriadene len jemu, tak mozno mohol Peto vyhrat uz 3 etapy... ale taky tim by sa mu do roka rozpadol (vid absolutna frustracia Frooma minuly rok a odchod Cava)...
.
uz by to konecne mohli ludia pochopit, ze Peto nepotrebuje vlacik, ako ma cavendish alebo greipel... je vobec otazka, ci by vedel taky vlacik vyuzit, aj keby ho mal...
.
zaroven, ze je preboha furt extremne mlady a vsetko ma este len pred sebou (aj ked drviva vacsina jazdcov by si priala po skonceni kariery uspechy, ake ma on uz teraz)
.
ako vravi nestastnik Ted King, o ktorom mala byt tato diskusia:
The main difference between Cannondale and other sprinters' teams, like Omega Pharma-Quickstep, working for Mark Cavendish, Lotto-Belisol for Andre Greipel or Argos-Shimano working for Marcel Kittel, is that Sagan doesn't require a classic lead-out train, King said.

"Sagan is a crafty and intelligent rider. He relies more on his strength and savvy in a sprint, and he used it to great success in his first Tour de France.

theory


Edit: s tym, ci by Peto vedel vyuzit vlacik sa da polemizovat, ale ostatne sedi. :)
03.07.2013 - 22:23:53
00
tito tu vyzeraju jak ufoni, neskutocne :P to je tim buducnosti, myslim ze froome bude vitaz (aj ked srdcom drzim skor contaminerovi :)

Prílohy:

031-PIC379883901.jpg
031-PIC379883901.jpg 272.74 KiB thumb_up0thumb_down

03.07.2013 - 22:37:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up