Zdravím, dostal som výhodnú cenovú ponuku na minuloročný CTM Caliber 2.0, ale je len vo veľkosti 18´, mám 181cm, 83cm výška nôh po rozkrok a 73kg. Samozrejme si ho pred kúpou vyskúšam, ale je to v susednom meste, tak by som sa rád opýtal expertov, či má cenu tam ísť :) Stačí tá veľkosť? Je to na jazdenie tak 60% terén a 40% asfalt.
18.06.2013 - 09:38:36
00
nazdar, ja mam tento bike, mam 184cm a 80kg a uplne v pohode, vacsi som ani nechcel... sedadlo posunies dozadu ked bude treba, popripade da sa dat aj iny predstavec, ale v mojom pripade stacilo posunut len to sedadlo... ale samozrejme je to o pocite, takze urcite treba vyskusat...
18.06.2013 - 20:43:54
00
Zdar, tak som nakoniec trochu uletel a splašil som Caliber 3.0 2012 :) Sadol mi úplne krásne. Len som na biku nesedel snáď 10 rokov a asi budem mať postupne pár strašne blbých otázok. Dovolím si to dať všetko do tohoto vlákna.

A hneď začnem s vidlicou, mala by to byť Rock Shock Recon Gold RL/100mm. Nafúkali mi ju priamo v obchode na moju váhu, podľa SAG to sedí. V teréne to ešte otestujem, no keby som to chcel ladiť, kde sa to fúka? :) Mám tam vpravo dole taký otočný cuplík, ktorým nastavujem "rýchlosť reakcie", odskok asi, no dá sa to úplne vytiahnuť a je to duté. Druhá možnosť je vľavo hore, kde je druhý cuplík čiernej farby s nápisom +AIR myslím, ale je zatiahnutý strašne na fest, rukou som s tým nepohol a nechcem do toho moc rýpať... je to ono? No a ešte vľavo naspodu je najaký imbus, to predpokladám nebude ono.

A ešte k tej vidlici, má zmysel si na ňu pumpu kupovať? Uniká časom ten vzduch, alebo sa to raz nastaví a už na to netreba šahať?
24.06.2013 - 18:34:47
00
Takze poporiadku. Kde si vlastne ten bike splasil? Tusim tu uz bol jeden ktory ho zhanal ale od kubicu dostal odpoved ze ho uz nema ani nebude mat. Kazdopadne vyborna kupa :) K tym cuplikom:
Ten cuplik zospodu pravej nohy je nadstavenie odskoku. Nadstavis si tam ako rychlo sa ti bude vidlica vracat zo zdvihu.
Ano ten zatiahnuty cuplik kde je napis air+ tam sa to fuka. Je mozne ze je to silno zatiahnute. Ked to povolis tak tam budes mat venti cez ktory sa fuka vidlica.
A cez ten posledny cuplik zospodu lavej nohy sa vidlica rozobera.
A na koniec- z dobre utesnenej vidlice vzduch neunika. Ale aj tak by som si pumpu na vidlicu kupil. Je to dobra vec a urcite ju vyuzijes ;)
24.06.2013 - 19:12:59
00
Dík za odpoveď.

Kúpil som ho u Kubicu :), 18", úplne posledný kus na sklade (normálne mali v eshope, že je skladom). Ale ak by mal niekto záujem, tak viem o jednom obchode, kde 2012 ešte majú - Sadesport v Pov. Bystrici, mali by mať 18" Caliber 3.0 a 20" 2.0, problém je ale cena, bavil som sa s ním cez mail a ponúkol mi zľavu 10% z odporúčanej predajnej :) Takže 990€ za 3.0

Neviem no, chalan má nový obchod, ešte sa asi nerozkukal alebo sme sa nerozumeli a dal mi cenu za 2013... Možno by sa dalo zjednať výhodnejšie.
24.06.2013 - 19:42:42
00
Hej to bude 2013. Kazdopadne uzasna kupa nech ti sluzi. A vela stastnych kilometrov :) :y:
24.06.2013 - 20:43:26
00
Všimol som si zaujímavú vec. Keď ten bike umyjem vodou (žiadna wapka, len hadica s veľmi slabým tlakom, špongia a jemná kefa) tak zadné koleso pri točení vydáva taký kovový škrípavý alebo skôr drncavý zvuk. Celkom ma to vyplašilo, ale stačilo sa previesť a párkrát zabrzdiť a zapískať mokrými brzdami a ten zvuk zmizne a ostane len to klasické tiché tik tik tik tik... Je to normálne? Robím niečo blbo?

//Drasho: Tak to som rád, dík :-)


Naposledy upravil ziro dňa 27.06.2013 - 21:19:26, celkovo upravené 1 krát.

27.06.2013 - 20:57:14
00
Nerobíš nič zle. To ti škre kotúč o brzdové platničky. Robí to aj mne :) .
27.06.2013 - 21:15:30
00
Konečne som sa dostal k poriadnemu mazaniu reťaze - vypral som ju v práčke na reťaz (použil som jarovú vodu), opláchol a osušil. Nastriekal GT85, snažil som sa článok po článku (asi však kúpim čosi lepšie). Nakoniec som reťaz otrel suchou handrou. No reťaz je teraz očividne hlučnejšia, je to normálne, alebo je málo maziva?
03.07.2013 - 21:25:33
00
Asi to bude kvoli tomuto. Ked si precitas popis zistis ze to GT 85 vobec nieje na mazanie retaze :)
03.07.2013 - 22:33:49
00
No na obale sa o reťaziach píše a dali mi to v cykloshope :) Ale áno, dám tam niečo lepšie...
04.07.2013 - 01:16:52
00
keyboard_arrow_up