azda sa spýtam ako úplný amatér, ale pri týchto bajkoch :
1. http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race-7-1_id_24057_.htm

2. http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/Skeen-8-0_id_23411_.htm

existuje možnosť úplného zavretie vidle /a v prípade toho fullu aj tlmiča /
neviem si skrátka predstaviť kúpiť si nový bajk a v nejakom peknom asfaltovom kopci sa húpať ako na hojdačke.

S cyklistikou začínam,tak pardon za zrejme zbytočnú otázku.../toto mi motorkári napr. neriešime:) /


Jo a dalšia vec, vidle a tlmiče zrejme potrebujú dáky servis,nastavenie atd...Vie mi to pri týchto bajkoch ktosi nastaviť,servisovať na Slovensku,prípadne v Čechách??

Ďakujem pekne a verím,že ma tu neukameňujete.
05.07.2013 - 10:20:59
00
Nie, CTD nema uplny "lockout". Mas tri nastavenia:
- Climb (najtvrdsie)
- Trail (zlata stredna cesta)
- Descent (plne otvorene)

Na niektorych verziach mas este trail adjust, kde vies pre Trail rezim nastavit 3 urovne tuhosti (stale vsak tvrdsie ako Descent a maksie ako Climb)

http://www.youtube.com/watch?v=XYQWaEv4oys

Hupat ako na hojdacke sa nebudes ;)

//edit: co sa servisu tyka, tak u nas myslim len Slovkolex. Velky servis ale staci raz za rok a maly "30 hodinovy" zvladnes v pohode aj sam doma.
05.07.2013 - 11:52:13
00
No dobre,ale v asfaltovom kopci snád nie je nad úplne uzamknutú vidlu a hardtail,či?
05.07.2013 - 12:40:08
00
Úplné uzavretie je zbytočnosť na horskom bicykli, ak chceš jazdiť len asfaltové kopce tak pozeráš nesprávnu kategóriu bicyklov.

26" HT-čko by som nedával do výberu, jedine ak by si bol ozaj nízky.

Celkovo pozri ešte nejaké modely s Rock Shox vidlicou, možno by to bolo celkovo vhodnejšie riešenie.
05.07.2013 - 13:21:59
00
a akú kategóriu mám pozerať? :)

Crossový bajk? Ďakujem,neprosím, na cross-country si cením tú použitelnosť kdekolvek,vrátane horskej asfaltovej cesty s 15%stúpaním a následným 5 minútovým zjazdom po rozbitej lesnej ceste.

Kategóriu vyberám správne.

29er nechcem,mám 175cm.
05.07.2013 - 13:31:26
00
Climb sa nepohupuje vobec. Vidla a tlmic reaguje vtedy len na tvrde narazy :)
05.07.2013 - 13:38:03
00
Ďakujem,presne takúto odpoveď som chcel počuť:))

edit : a nepohupuje sa i pri šlapaní na stojáka? a ako sa bude chovať ten radon full pri šlapaní na stojáka?
05.07.2013 - 13:38:58
00
Ty si stojis na kabli ci ?
05.07.2013 - 15:48:15
00
idem objednať bajk z eshopu,bez toho aby som si ho skúsil. Moje doterajšie skúsenosti s bajkom je za a.) 20 ročný favorit a za b.) obstarožný hardtail s vidlou xcm suntour lockout. Myslím,že teraz sa už dajú pochopiť moje pohnútky na jednoznačnú odpoveď. Ale ak ťa obťažuje napísať mi normálne,kludne zasieraj vlákno,ja si takto masírovať ego na iných nemusím /a môžem:) /
05.07.2013 - 16:18:22
00
a akú kategóriu mám pozerať? :)

No jediné čo ťa na funkčnosti pruženia zaujíma je do akej miery sa z toho dá spraviť neodpružený bicykel :D Nejako vážne to berieš a sám uvidíš ak čo-to vyskúšaš že na niektorých by ti absencia locku vôbec nevadila alebo by si takú možnosť vôbec nepoužíval ak by aj bola prítomná. Takto to vyzerá, že by si zobral aj totálnu hupačku ak by mala úplný tvrdý lock, čo by v nejakom vlnitejšom teréne znamenalo že by si sa stále hral s tlmičom a dosť by to kazilo pôžitok z jazdy.

Stále sú inak možnosti ako napr. Specialized bicykle s Brainom, kde by si mal špeci systémom zabezpečené efektívne pruženie bez nutnosti hrania sa s ovládačmi, prípadne by sa dal zvoliť systém pruženia ktorý pohupuje pri šlapaní minimálne alebo aj vôbec nepohupuje aj keby sa "divoko" oprieš do pedálov v stoji - medzi ne by sa dali zaradiť napr. u nás bežne dostupné bicykle Lapierre X-control, Giant Anthem...
05.07.2013 - 17:30:16
00
keyboard_arrow_up