Ahojte, mam deore XT presmykac. Nastavil som spodny, horny limit podla manualu ale mam problem doladit lanko.

Ked je moc volne tak mi nezaradi na najvysiu pilu, tak ho dotiahnem, co pomoze. Ale zhadzovanie prevodu zas nefunguje. Takto som sa stym pohral a tym lankom sa to neda nastavit, bud nejde hore (volne lanko) alebo nejde dole (prilis upnute lanko).

Presmykac by mal fungovat na 8sp a 9sp, ale prechode na 9sp to nefunguje.

http://www.kupkolo.cz/presmykac-shimano-xt-fd-m771_z2532/
28.06.2013 - 09:45:19
00
Mas spravne uchytene lanko?
Ladenie napatia lanka robis na presmykaci alebo na packach?
28.06.2013 - 09:52:28
00
Podla mna ho nemas nastaveny spravne na vysku. Ta cast presmyku cez ktoru prechdza retaz je tvarovana a ked je moc vysoko alebo nizko tak retaz neprechdza tade kade ma a potom to neradi. Tu v navode to mas hned prvy krok.

Popripade este moze byt ze nie je rovnobezny s prevodnikmi (teda je krivo pootoceny), ale skor to tipujem na tu vysku.
www.parktool.com
28.06.2013 - 11:57:24
00
Nastavenie lanka robim na "riaditkach", na presmykaci som to dobre dotiahol.

Vyska by mala byt OK, robil som to podla pasky ktora bola na presmyku. Mne to prestalo fungovat ked som presiel z 8 rychlosti na 9 a dal som nove radenie. Cize pozicia presmyku sa nemenila. kontrolujem este to pootocenie, mozno sa to posunulo narazom.

zatial dik! :)
28.06.2013 - 13:37:37
00
Ahojte,
mne predny presmykovac funguje ale pri napnuti ramena na presmykovaci je uplne volne cize nedrzi.Jednoducho povedane ked chytim ramienko tak snim mozem pohybovat.Musim kupit novy alebo sa da opravit?Ockom som skontroloval nity a vsetky su na mieste.Asi je slaba pruzina.Presmykovac prezil cca 10000km vacsinou v terene a je to shimano deore.
02.07.2013 - 22:06:46
00
Kupil som novy a prehadzuje ako hodinky.Nastavenie ziaden problem.
04.07.2013 - 09:43:25
00
nazdar...mam mensi problem s nastavenim presmyku. Idem na to takto
- zaradim v predu na najmensi prevod a v zadu na najvacsie koliesko
- nastavim spodny doraz
- zatiahnem nastavovaci srob na radeni
- napnem lanko a dotiahnem srobik nech to drzi

No a po tomto ukole ked zaradim na vacsie prevod tak retaz nenaskoci. To ale vyriesim nastavovacim srobikom na radeni. Problem je ze ked to nastavim tak aby to radilo v poho tak pri najlahsom prevode (v predu najmensie koliesko v zadu najvacsie) sucha presmyk o retaz (presmyk sa nevrati uplne az po nastaveny spodny doraz).

Ako keby radenie nedokazalo pohybovat s presmykom v dostatocnom rozsahu..
Neviete poradit co s tym?

Pre uplnost presmyk je SLX a radenie SRAM x7 (2 speed).
14.07.2013 - 13:43:04
00
nazdar...mam mensi problem s nastavenim presmyku. Idem na to takto
- zaradim v predu na najmensi prevod a v zadu na najvacsie koliesko
- nastavim spodny doraz
- zatiahnem nastavovaci srob na radeni
- napnem lanko a dotiahnem srobik nech to drzi

No a po tomto ukole ked zaradim na vacsie prevod tak retaz nenaskoci. To ale vyriesim nastavovacim srobikom na radeni. Problem je ze ked to nastavim tak aby to radilo v poho tak pri najlahsom prevode (v predu najmensie koliesko v zadu najvacsie) sucha presmyk o retaz (presmyk sa nevrati uplne az po nastaveny spodny doraz).

Ako keby radenie nedokazalo pohybovat s presmykom v dostatocnom rozsahu..
Neviete poradit co s tym?

Pre uplnost presmyk je SLX a radenie SRAM x7 (2 speed).


Mroblém bude v tom, že Shimaná a Sram-ky majú iný prevodový pomer. No neviem ako je to pri prešmykoch, ale aspoň pri prehadzovačoch to tak je.
14.07.2013 - 14:42:59
00
Mroblém bude v tom, že Shimaná a Sram-ky majú iný prevodový pomer. No neviem ako je to pri prešmykoch, ale aspoň pri prehadzovačoch to tak je.


V tom to nebude...ono to fungovalo..len po 400km sa to rozstelovalo. Bike bol takto osadeny origos od vyrobcu cize spolupracovat to zrejme vie.
14.07.2013 - 15:03:01
00
Tak nakoniec sa to ako tak predsa len podarilo nastavit...aktualne je pri najmensom prevodniku a najvacsom koliecku v zadu medzi presmykom a retazou +/- 0mm miesta(fakt natesno ale suchanie nepocut). A jedina kombinacia ked sucha retaz je pri velkom prevodniku a najvacsom koliecku vzadu. To je ale celkom velke krizenie co bezne robit nemienim.
15.07.2013 - 20:13:00
00
Nazdar borci,
chcem sa poradit...viem, ze moj problem nepatri do tejto temy, ale nechcem zakladat novu temu.
Mam problem s radenim...campagnolo veloce... prehadzovacka mi niekedy zaradí aj o 2-3-aj viac pastorkov, ale vzdy len na ťažšie prevody...podla mna treba vymenit reťaz, radiace lanko...vase názory? Prípadne skúsiť inú kazetu? Vďaka.
15.07.2013 - 20:54:41
00
Čaute menil som teraz prešmýkač a vôbec celu sústavu z 3x9 na 2x10 a nejde mi prehodiť reťaz z malej na veľkú pílu. keď aj rukou zatlacim prešmýk tak reťaz sa nemá moc šancu vtesnať na veľký prevodník a vôbec nijak moc nepôsobí prešmýkač na reťaz aby zmenila polohu. Myslim si že to môže byť spôsobené vymedzovacimi podlozkami. Keby odstranim z pravej strany podložku tých 2,5 mm by mi pomohlo. Ale môžem mať stred bez jedinej podložky?
08.03.2014 - 20:52:55
00
Nemozes, musis ju dat na druhu stranu.
Ale mne to skor pripada, ze nevies, ze sa tam da tymi dvoma skrutkami nastavit dolny a horny doraz.
08.03.2014 - 21:30:27
00
nechcem zakladat´ novú tému tak to dám sem mám prešmykač shimano altus a chcel by som ho vymenit´ za nový shimano alivio nebol by nejaky problém s prehadzovaním mám 3x8
11.03.2014 - 17:59:01
00
ak to vieš vymeniť a nastaviť tak problém nebude
11.03.2014 - 18:18:21
00
keyboard_arrow_up