niekedy to moze byt aj tym, ze to lanko je proste uz vytahane a je moc pruzne, alebo ak je nekvalitne, tak sa ti zacnu vlakna smykat po sebe a pteto ti to pruzi a prehadzuje vselijako...

co sa tyka cistoty bowdenov, jediny osvedceny a zaroven lacny recept na 100% bezproblemove radenie je potiahnut lanko bowdenom od pacok az po presmyk/salter
11.06.2007 - 21:17:24
00
hm, dik za radu. tie jagwire su bezne dostat ? napr. kaktus, alebo sport servis (BA). skusim spravit upgrade vedenia.
este ma zaujima ci mate aj vy aspon malu volu vo vrchnej rolnicke, teda vrchenho kolieska v prehadzovaci - neviem ci to bolo od novoty, alebo to tiez vzniklo opotrebovanim.
12.06.2007 - 09:36:29
00
vôla vo vrchnej rolničke u Shimana je úplne prirodzená vlastnosť a má odburavať chyby radenia. Vrchnú kladku poznáš podla nápisu G-pulley a spodná má nápis S-pulley prípadne nič.
Moje LX rolničky sa začali rozpadávať, tak som dal BBB s ložiskom ABEC3 bez bočnej vôle, lebo ma nebavilo stále čistenie. Prehadzovanie sa podstatne zrýchlilo, len treba častejšie doladovať chod, čo je daň za bočnú vôlu. :roll:
12.06.2007 - 09:43:15
00
hm, dik za radu. tie jagwire su bezne dostat ? napr. kaktus, alebo sport servis (BA). skusim spravit upgrade vedenia.
este ma zaujima ci mate aj vy aspon malu volu vo vrchnej rolnicke, teda vrchenho kolieska v prehadzovaci - neviem ci to bolo od novoty, alebo to tiez vzniklo opotrebovanim.

Myslím že v Kaktuse by to mohli mať
12.06.2007 - 12:25:19
00
keyboard_arrow_up