Zdravím vás všetkých.
Mám s kamarátmi takú ideu na leto týkajúcu sa cesty z Blavy po hrebeni (cesta hrdinov SNP) až ... (pokiaľ sa dostaneme) s tým že spať sa bude priamo na hrebeni pod širákom, resp. v útulňach ak sa podarí. :D Viac menej sme už šli niečo podobného po častiach ale nikdy nie v celku a nikdy nie ďalej ako do Nízkych Tatier.
Neviete niekto ako je to momentálne s hrebeňom Tatier, strašia tam ochranári :evil:
Išli ste niekto dačo podobného :?:
Máte dáke skúsenosti s časovou náročnosťou a zjazdnosťou jednotlivých úsekov :?:

Vopred dik za rady, postrehy a pripomienky... :D :D :D :D :P
[/b]
12.06.2007 - 13:45:51
00
Zdravím vás všetkých.
Mám s kamarátmi takú ideu na leto týkajúcu sa cesty z Blavy po hrebeni (cesta hrdinov SNP) až ... (pokiaľ sa dostaneme) s tým že spať sa bude priamo na hrebeni pod širákom, resp. v útulňach ak sa podarí. :D Viac menej sme už šli niečo podobného po častiach ale nikdy nie v celku a nikdy nie ďalej ako do Nízkych Tatier.
Neviete niekto ako je to momentálne s hrebeňom Tatier, strašia tam ochranári :evil:
Išli ste niekto dačo podobného :?:
Máte dáke skúsenosti s časovou náročnosťou a zjazdnosťou jednotlivých úsekov :?:

Vopred dik za rady, postrehy a pripomienky... :D :D :D :D :P
[/b]


Ty kokso (ako by povedal Iby) ... no mam prejdene 3 celodenne useky z tejto trasy a je to len zlomok. Typujem, ze prejst to cele, musi trvat aj dva tyzdne ... ale je to nadherna myslienka ... (avsak, asi Ti nemam co poradit)
12.06.2007 - 14:46:07
00
nooo presne si to trafil - dva týždne dovči to istia (dúfam), však sa ukáže kam sa dostaneme...
12.06.2007 - 14:50:30
00
strasia tam "ochranari" v hnedych kozuchoch... spat pod sirakom moze byt preto celkom adrenalinova zabavka...
12.06.2007 - 15:05:07
00
no moj kamoš....ešte v dobe ked za to nebol "trest smrti" robil čast z vašej trasy....konkretne z Jahodnika či ako sa to tam vola za Blavou cez Nizke Tatry na Kojšovsku holu, ak si dobre pamatám tak za 7 dni ALE naľahko...tzn ubytko bolo dopredu dohodnuté na chatach, kde sa dalo aj najesť, umyt....atď.. čo k tomu treba, aby si taký výkon mal šancu spraviť,
ak nie si nahodou "Rambo-usek" :-) tzn bolo treba zist z hrebena, ale za to pohodlie to stoji
inak myslím si že v súčasnej dobe je to nereálny počin vzhladom na NT a ochranárov...lebo iste potajme sleduju aj toto forum ...napriklad...
a naťazko, by to aj tak nebola bajkovačka ...ale zbytočné tlačenie, nosenie "železa" hore kopcom
ako som už bol niekde spomínal ja som absolvoval tiež v "prvom živote"
trasu Čertovica Lajštroch Štefanikova chata Chopok sedlo Polany a potom kôli počasiu dole do LM :-) plán bol až na Donovaly ...
kamarat to došiel, štartovali sme z Čertovice o 04:00
12.06.2007 - 15:05:26
00
jáááj ochranári - ale čisto teoreticky veď mi sme predsa na bikoch rýchlejší. :D
Ale nie popravde ja nie som a ani nechcem byť nejaký ničiteľ živ. prostredia ale takúto cestu by mali pochopiť - skúsime to vybaviť možno s nimi dopredu. :idea: :idea: :idea:
Aj tak ma ale sere keď mi dáky snaživec s preukazom o polnoci na hrebeni vlezie do stanu a začne mi dávať pokutu - že tu sa nesmie stanovať! :x vrrr!!! Komu tým škodím to netuším... Ja svoj bordel nosím vždy so sebou... Nech sa starajú radšej o cigáňov a čučoriedky pre mackov a klčovanie polky lesa - ale na to sú mäkký :!: :!:

Inak je jasné, že do doliny sa s času na čas zbiehať bude musieť, možno sa budeme striedať že niekto skočí odlahčený nakúpiť a zvyšok vegetik a údržba... sa ešte domyslí
12.06.2007 - 15:33:58
00
Zdravím vás všetkých.
Mám s kamarátmi takú ideu na leto týkajúcu sa cesty z Blavy po hrebeni (cesta hrdinov SNP) až ... (pokiaľ sa dostaneme) s tým že spať sa bude priamo na hrebeni pod širákom, resp. v útulňach ak sa podarí. :D Viac menej sme už šli niečo podobného po častiach ale nikdy nie v celku a nikdy nie ďalej ako do Nízkych Tatier.
Neviete niekto ako je to momentálne s hrebeňom Tatier, strašia tam ochranári :evil:
Išli ste niekto dačo podobného :?:
Máte dáke skúsenosti s časovou náročnosťou a zjazdnosťou jednotlivých úsekov :?:

Vopred dik za rady, postrehy a pripomienky... :D :D :D :D :P
[/b]

kukaj a studuj http://hiking.sk/hk/ar/180/cesta_hrdino ... _cast.html
http://vonku.sk/zapis.php?id=17
na bajku je to podla mna nerealne. na mnohych miestach budes tlacit a to je dost ubijajuce
13.06.2007 - 00:35:11
00
na biku je to sialenost...urcite je tam vela peknych usekov ale je tam urcite aj vela "velahodinovych" tlaceni a noseni, neviem si predstavit co by mi to dalo prejst to na biku...pesi je to vyzva, na biku masochizmus....
13.06.2007 - 06:52:50
00
par rokov dozadu som cital clanok ( neviem kde, asi krasy slovenska abo take nieco) o CH SNP na bajkoch. Trvalo im to cca 10 dni. Trasa ma na nasom uzemi (Petrzalka- Vysny Komarnik-Dukla) cca 740 km, takze to je celkom realne. Podla mna je to v pohode, prejdenych mam s nej asi 400 km pesi, pocitaj vsak s tym, ze niekde to bude na dlhe nosenie.
13.06.2007 - 09:24:05
00
za certovicou po bacuske sedlo, fotene minuly rok v auguste, pochybujem ze sa nieco zmenilo. Dalej sme nesli, nenasli sme znacenie. Prijemnu zabavu prajem.

Prílohy:

NT56.jpg
NT56.jpg 128.76 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2007 - 09:37:15
00
po cervenej :lol:

Prílohy:

NT58.jpg
NT58.jpg 138.16 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2007 - 09:37:52
00
bacuske sedlo

Prílohy:

NT59.jpg
NT59.jpg 158.97 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2007 - 09:39:02
00
no po tej nasej kalamite to veru nebude med lizat...aspon keby tie chodniky lesnici uvolnili...ved je to na plac,napr.to posledne foto-uprotred tych popadanych stromov turisticka orientacna tabula :!:
Inac vela zdaru s vasou cestou,hlavne si preverte trasu.
13.06.2007 - 09:51:20
00
Jedna z odpovedí na to kde su lesníci, tažia drevo niekde inde :P
13.06.2007 - 09:56:10
00
ĎAKUJEM VÁM všekým za info. Nám je jasné že to nie je asi plne zjazdne - hold sa bude nosiť a postupovať pomalšie... :wink:

Ale skusiť to treba len dúfam že vystači dovča na to aby sme sa dostali aspoň niekam slušne ny východ :D :D
13.06.2007 - 10:02:42
00
keyboard_arrow_up