Na svojom biku mám RS Recon Gold TK 120mm, má pol roka, 2200km za sebou. Posledný týždeň si všímam vôľu v zdvihu. A teda pri max vysunutej vidle je medzi vonkajším dorazom a samotným chodom vôľa cca 3mm. Vôľa v púzdrach sa mi nezdá byť, pri pohybe dopredu-dozadu drží OK. Mám pocit že aj vyšší rebound som musel nastaviť aby chodila tak ako predtým.

Môže byť len niečo uvoľnené vo vnútri vidly? Momentálne nemám možnosť sa s tým dostať do obchodu kde som to kupoval a riešiť reklamáciu, tak ma zaujíma či bude bezpečné na tom ešte chvíľu jazdiť, prípadne či nestačí niekde niečo dotiahnuť. Skrutky na spodných nohách som samozrejme kontroloval, sú dotiahnuté OK.
23.07.2013 - 11:05:23
00
mne to robil moj recon 351 ale od vyroby. rozobral som ju a mal som volu na piestnici vo vzduchovej nohe. vyzeralo to ako chyba od vyroby ak to bola vobec chyba. je tam taka pruzna podlozka so segerkou na konci pietsnice a prave na tej pruznej podlozke mi to behalo 3mm hore dolu. vypodlozil som to a uz je vseko ok.
24.07.2013 - 07:17:05
00
Mala by mat od 80 do 120mm a nastavena na 100mm nie? Ale to je jedno asi. Na kolko si ju mal nafukanu nastavenu na svoj styl a vahu pri kupe a fukal si ju odvtedy alebo kontroloval? Jazdil si nanej surovo a skoky atd? Po kazdej jazde si ju spravne utieral a cistil alebo kasles nato? Wapkoval si ju celu niekedy? Bezpecne to bude ked budes natom zatial bezpecne jazdit a extremne to nenamahat pokial sa nato nepozrie odbornik ale nemalo by to byt asi nic vazne a konkretne ten RS Recon Gold TK je kvalitna vidla ktora myslim nie je tak celkovo citliva na udrzbu atd ako niektore ine napr od Foxu alebo ine zalezi aj podla konkretneho kusu atd.
27.07.2013 - 01:47:12
00
O vidlu sa starám - čistím, mažem. Wapku bike nikdy nevidel a ani neuvidí, umývam len mokrou handrou. Tlak kontrolujem, podľa tabuľky nafúkaná na 100psi (mám 80kg), nikdy som ju nedostal na doraz, asi 1-1,5cm tam bola vždy rezerva. Zdvih má 120 od výroby, nič sa na nej nemenilo. A myslím že jej nejak extra nenakladám, jazdím zvyčajne XC, skoky na trailoch nedávam, len bežné preskočenia jám, obrubníkov a podobne.
27.07.2013 - 10:52:09
00
Tak ju chod tak skontrolovat co nato povie nezavisli odbornik alebo rovno to daj na reklamaciu ak mas pocit ze vidla nepracuje tak ako má. Inak komplet repas atd moze stat do 100euro cca. edit: to mazanie neviem ako si myslel ci si myslel nejaky sprej ale ja by som to nijak "nemazal".


Naposledy upravil Nightwoodoo dňa 27.07.2013 - 11:44:16, celkovo upravené 1 krát.

27.07.2013 - 11:37:50
00
Jo určite s tým zbehnem, ono cítiť hlavne pri brzdení akoby klepanie, inak to chodí OK. A repas nemám dôvod robiť keď je to v záruke a je na tom 2300km najazdených.
27.07.2013 - 11:41:56
00
keyboard_arrow_up