Zdravim, jazdim na bicykli Kellys magic master, brzdy su kellys a vyskytuje sa prvy problem. Zadna brzda slape v pohode, brzdny ucinok asi nebue najlepsi, ale ja vazim okolo 65 kilo, takze si na to velmi nepotrpim. Problem je s prednou brzdou. Po jednom tvrdsom pade sa s nou stalo nieco divne, proste mi to nejde do hlavy :D poloha platniciek, respektive skor piestov je taka nestastna, ze jedna je moc vysunuta a druha je priam zarazena. Stale brzdia ale dobre, na packe je doraz dost tvrdy. Maju ten autoodvzdusnovasi system, cize zavzdusne by nemali byt. Ci? Pointa je v tom, ze ta jedna platnicka neustale drie kotuc. Nie tak ze by sa nedalo jazdit, alle predne koleso ma proste zvyseny odpor o poznanie oproti zadnemu. Cim to moze byt? Oplati sa to nejak riesit, alebo kupit nove shimano brzdy? Mozem potom nechat stary kotuc? lepsie raz vidiet ako tisic krat pocut, tak pridavam nejake foto.
01.08.2013 - 20:47:56
00
Nuz v prvom rade skontroluj ci po pade nie je nieco poskodene/zohnute (vidla, koleso). A ak nie, tak staci vystredit prasa (strmen brzdy) na kotuc. Nic zlozite.

Nasad koleso do vidly tak aby bolo spravne zapadnute v dropoutoch a potom vycentruj prasa na kotuc. Navod mas napriklad tu:
http://www.youtube.com/watch?v=XAUTCZ3gIyU
alebo:
http://www.youtube.com/watch?v=W7I6qlSsGds

//edit: a nez zacnes, zatlac oba tie brzdove piestiky spat do tela strmena, napriklad pouzitim plastovej montpacky na plaste alebo vacsim srobovakom (velmi opatrne).
01.08.2013 - 20:54:24
00
no skusim ich zatlacit, ale neviem ci to pojde. Centrovanie totiz nepomaha- ta vystrcena je az tak vystrcena, ze kotuc ma stale tendenciu sa tlacit do nej.
01.08.2013 - 21:07:59
00
a ta funkcia, ze napumpovanim packou by sa mali dat platnicky do optimalnych odstupov od kotuca jaksi nefunguje
01.08.2013 - 21:35:42
00
Vsak ich zatlac obidve uplne na max naspat do tela strmena a potom namontuj strmen tak aby bol co najviac na stred kotuca.
01.08.2013 - 22:14:37
00
Ferisko ak je piest zatuhnuty tak to nepomoze. Ak by to teda nepomohlo treba to vycistit a rozhybat
01.08.2013 - 22:16:54
00
tak som to spravil tak, podarilo sa mi to zatlacit na max, vycentroval som to , zacal som brzdit a ta jedna sa zase vysunula uplne a druha iba maly kusocek, takze mi to nepomohlo. Tak som to skusil este raz zatlacit a ked som to zatlacil, tak uz sa to hybalo iba strasne malo pri packovani, nedociahli ani na kotuc tak ze by tam bol doraz. Na tej odvzdusnovacej dierke hore som potom nasiel vytecene trochu kvapaliny. Takze uz tam nemam kvapalinu, idem do servisu, ale chcem sa este spytat, ci sa to stava, alebo je iba moja kellys brzda taka smejdova- mam si kupit novu alebo si nechat opravit tuto? a ak si kupim novu, potrebujem aj novy kotuc k nej?
02.08.2013 - 11:32:12
00
keyboard_arrow_up