Zdravim. Rad by som vedel ake mate vy skusetnosti s realnym znacenim tras a tras zaznacenych v cyklomapach.

V mojom okoli je vacsina sedi spolu zo znacenim v mape, no stretol som sa uz s takymi, ktore na mape boli vyznacene uplne inde ako realne existuju (napr. zelena zo Zbynova do Sulova).

Dalej dost tras je tu dost slabo znacenych a najhorsie je ked nie je znacka ani smerova tabula na krizovatke. (napr. ziadne znacenie cervenej magistraly z Rajca cez Konsku do Rajeckych Teplic. Toto su trasy ktore mam v najcerstvejsej pamati ale urcite ich bolo takychto v okoli viacej. Inak pouzivam cyklomapu c.1 od VKU Harmanec, 2.vydanie.

A dalsou vecou su vandali, ktori ulamuju smerove tabule, tym by som ruky poutrhal.
12.06.2007 - 11:55:44
00
chodim vacsinou na istotu, uz nechcem zazit nijake tulanie sa v lese pred dazdom, raz mi stacilo.......nezname trasy idem vacsinou s niekym, mapu zatial nepouzivam a pokial neuraduju vandali, tak aj tie znacky nieco zachrania
12.06.2007 - 17:06:04
00
ja si vacsinou pozriem trasu na mape a potom to uz risknem, ze sa dostanem tam kam chcem. lenze nie vzdy sa mi to podari, ale nejake velke bludenie som nezazil.
12.06.2007 - 18:18:11
00
ja sice tak daleko nechodim, ale pozeram si trasy v turistickych mapach, a potom ich porovnam s fotometrickymi, ci tam tie cesty naozaj su, pripadne nejako upravim trasu, ked napriklad v tej foto mape su nejake polne, lesne, ale v turistickej ee., potom nahadzem do oziho, vytlacim na tlacke a idem. ale to len take, kde som pred tym este nebol.
13.06.2007 - 09:30:31
00
No ono pokial je dobra cesta aj inokade ako je znacena alebo ako je na mape tak to je v pohode. Ale ta spominana trasa zo Zbynova do Sulova je zaznacena zo Zbynova asi o 2km vedla, cez taku luku tak som to vyslapal a za kopcekom dalsia luka bez prejazdnej cesty s metrovou travou, proste strasne cosi a pritom realne je znacena z dediny po krasnej ceste, ktora obchadza ten kopcek z druhej strany ponad tu zarastenu luku.
13.06.2007 - 21:34:00
00
vcera som si to aj ja slapal s chalaniskami hore kopcom v asi metrovej trave/zeline. ale bolo to len asi 200 metrov. ale stacilo ;)
13.06.2007 - 22:31:47
00
pozri...ja som teraz v NL ako iste vacsina tu vie a chodievam jazdit do belgickych Arden a som na to sam :!: proste som si den predtym pozrel na nete pribliznu lokalitu,vyhladal nejake trasy,este som napisal do Holandskeho fora co mi poradia,samozrejme zo NL-EN slovnikom a nasiel som adresu campu,kym som sa tam dostal tiez potrvalo(moje GPS nepoznalo adresu,tak som sa vypytoval...),ale potom-proste som sadol na bike,dobikoval do najblizsieho shopu kde mali mapu a cestou nazad mi nedalo a zasiel som do lesa,kde som zrazu nadabil na mtb znacku...a tak som sa viezol po nej (s gps v cameli) az kym som neprisiel do bodu,ze som rozmyslal ci uz ist nazad alebo ci co...tak som zapol gps a to mi povedalo,ze po tej celej motanici po kopcoch som bol stale iba 1km od ulozeho bodu parkingu auta...,ale nasiel som fajn trasu a urcite tam este zajdem,su tam fajn useky,ci uz zjazdy alebo stupania... :wink: kurna nerozpisal som sa moc?
13.06.2007 - 23:23:03
00
keyboard_arrow_up