Na policiu nemusis ist do Martina.
06.08.2013 - 08:53:26
00
Už som bol ale povedali mi že to vobec nema zmysel, totiž cena bola 45EUR a bude to trvať roky. Akože prehltnem to, nie je to velka čiastka ale serie ma že som naletel.
06.08.2013 - 09:05:23
00
Ak to nie je pre teba nepatrna skoda, tak myslim, ze mozes podat trestne oznamenie o bezdovodnom obohateni. Minimalne mozes dotycneho dostat to situacie, ze musi na policii vypovedat. Mozno aj to postaci, aby napravil co spachal.
06.08.2013 - 10:15:36
00
Tak sem aspon supni informacie o nom. Neviem ako ste komunikovali. Mobil, email, ak to bolo na dobierku, mas asi aj jeho meno a adresu. Nech si na toho zmrda aspon ostatni daju pozor.
06.08.2013 - 11:09:00
00
Vola sa Andrej Jesenský Stavbárska 7 Martin
Komunikoval cez mail, poslal popis aj fotky, ked sme sa dohodli tak mi napisal že mi pošle za 3-4 dni, tak aj bolo. V piatok mi napisal že to dobre zabali a poslal 1.triedou, v pondelok prišiel balík a v ňom starý mobil s kablom na nabijanie zabalený do plastového obalu od old space! Už som sa s tým zmieril, ak niekedy budem nakupovať tak len z overených zdrojov, napr. odtialto z mtbiker.sk. Asi som bol dlžný čertu takúto skúsenosť!
06.08.2013 - 13:20:26
00
urcite by som trval na tom ze to chcem nahlasit a zaevidovat, nikdy nevies ci sa nebudu na policii nudit a neporiesia to a o par rokov mozno ti dotycny vrati peniazky :), mozno
tak ci tak kupovat na dobierku a podobne od neznamych je viac nez riziko, mne tiez par krat prisla hovadina tak potom som s tym prestal a uz len osobny odber alebo max dobierky z normalnych obchodov
06.08.2013 - 20:40:32
00
Vo všetkom s tebou suhlasím, už teraz :( zatial čo som kupoval všetko som riešil osobným odberom, ale teraz som sa sekol!
06.08.2013 - 21:07:25
00
Zdravím
Zháňam najlepšie tablet s dobrou GPS do ceny 150€ použitie hlavne turistická a auto navigácia.
Momentálne mam Sony xperiu X8 ale už nestíha a baterka už nevládze v teréne :P

Kúpil som ACER http://www.alza.sk/acer-iconia-tab-b1-a71-8gb-black-d379583.htm ale veľká nespokojnosť zla gps niekedy sa jej podarí netrafiť ulicu :P a odbočky ukazuje neskoro vypisuje low memory :P

Nechcem riešiť externú GPS ale ak sa inač nebude dať.

Ďakujem za rady
01.09.2013 - 20:10:09
00
No neviem. Ale chcieť tablet ako turistickú navigáciu je ako chcieť topánky na spoločenské tance, v ktorých by sa dalo dobre chodiť po horách.

Skús prehodnotiť svoje požiadavky.
01.09.2013 - 20:48:34
00
Tak do teraz mi stačila Sony xperia X8 a bolo to v pohode nenahrávam trasu nehľadám kesku len sem tam pozriem kde sa nachádzam a kde treba odbočiť :P
Tak také botasky by mi stačili :D
Ale ak ma ten acer v meste odchýlku 150m tak v lese to je úplné naprd :P
Proste hľadám zlatu strednú cestu ak poblúdim tak len kuknúť kde som . Ma niekto praktické skúsenosti ? Ešte možno by som doriešil novy fon ale to sa mi nechce X8 mi na volanie stačí
zatiaľ mam len jedinú alternatívu http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-tablety/me172v/asus-memo-pad-7-hd-16gb-andr-modry-puzdro

Laco ak by si vedel čo mam zmeniť na požiadavkách poraď ?
Android --Fon-inGPS, FON-exGPS, Tab-inGPS,Tab-exGPS ?
Nechcem okolo toho robiť vedu ale zas nechcem blúdiť po lese s ACEROM :D :D :D :D
01.09.2013 - 21:19:06
00
Keď si chceš kúpiť lacný tablet, tak si kľudne ten Asus kúp. Má najnovší chip od Mediateku, malo by to byť v pohode.

Ja som iba narážal na to, že z tabletu turistická navigácia nebude. Ale pokiaľ to budeš používať iba tak, ako píšeš, tak budiž. Keď tam nainštaluješ Locus a budeš používať off-line mapy, bude to použiteľné. Samozrejmosťou je nejaké dobré ochranné púzdro a nosenie vo vaku. Musí to však byť väčší vak, lebo napr. do môjho starého Camelbaku Lobo by sa niečo o rozmeroch 20 x 12 cm nezmestilo. Ako autonavigácia sa mi najviac osvedčilo iGO Primo. Sú však aj celkom dobré legálne navigácie zadarmo, napr. Be-on-road s free OSM mapami. Tiež to mám nainštalované, funguje spoľahlivo. Ako turistickú navigáciu používam už vyššie spomínaný Locus.

Ak nie je tablet s veľkým displejom prioritou, dalo by sa uvažovať o nejakom novom androidovskom telefóne s napr. 4,3" displejom. Aj ten Locus by vedel využiť mobilné dáta. A netreba so sebou nosiť dva krámy. Náhradnú nabitú baterku sa však so sebou nosiť oplatí.
02.09.2013 - 08:48:30
00
zdravim,chcem si kupit navigaciu garmin dakota 20,moja otazka znie ci za tie peniaze je nieco lepsie alebo vyuzitelnejsie nabajk
dik za odpovede
03.09.2013 - 07:36:39
00
Ahojte, po precitani tunajsich prispevkov mam uz trocha predstavu ale aj tak sa chcem spytat ci nema niekto aktualnejsiu skusenost kedze posledne prispevky su z 2013. Ide o to, ze otcovi chcem kupit tablet, ktory by pouzival ako navigaciu. Kupil si totiz Funtrek 132 ale nezvlada jeho ovladanie a taktiez velmi maly displej. Na smartphone sa mu uz robi s navi lepsie a tak ma napadlo kupit tablet a slusnu powerbank aby mal komfort. Pouzitie by bolo na turistiku a na bike iba ako logger, resp. v puzdre v batohu - jazdi cisto trek teren takze nejake mechanicke poskodenie moc nehrozi. Z toho co tu naposledy pisal laco teda zostavam pri Asus dufajuc, ze stale pouzivaju dobre GPS cipy. Nerad by som skoncil s tym, ze dostane tablet a ten bude mat GPS nepouzitelne nepresne. To sa totiz stalo frajerke s LG telefonom, ktory kresli ako podnapily Picasso.
13.12.2016 - 18:47:03
00
Prečo tablet a nie nejaký starší model mobilu? Otec má tracking na nejakej xperii J, čo bola pred 3 rokmi nižšia stredná trieda A nemal s locusom a trackovanim žiaden problem
13.12.2016 - 21:36:03
00
Chcel som tablet kvoli velkosti obrazovky ale veru sa postupne priklanam k nejakemu +/- 5" smartphone. S Xperia GPS je otec spoko?
13.12.2016 - 22:22:04
00
keyboard_arrow_up