chcem sa vas opitat ze ake mate skusenosti s vydlicou suntour XCP 75 LOCKOUT? lebo som na nu pocul dost skarede veci diky za vase rady
18.09.2005 - 17:18:09
00
este by som chcel vediet ze ci je tato vidlica lepsia ako rst omega , gila
18.09.2005 - 18:48:10
00
Kupil som ju s Meridou Matts Speed D model 2004 zaciatkom roka. Jazdim XC vacsinou lesne cesty a turisticke chodnicky. Najazdil som na nej skoro 3000 km. Bez problemov. Vazim 80 kg. Pokial si narocny na dynamicke vlastnosti pri tvrdsich zjazdoch tak to nemam extra skusenosti ale fajnsmekri sa na nu divaju trocha pohrdlivo. Teda asi na dirt to nebude. Porovnat to prilis neviem.
19.09.2005 - 21:23:30
00
Je to super vidlica, samozrejme za tie peniaze-stojí okolo 3000,-Sk. Neviem aký je systém v RST ale tento Suntour pracuje so systémom ocelová pružina samozrejme pruží a tlmenie zaobstaráva olejová patrona. Uzamknutie funguje na princípe uzatvorenie oleja v tlmiacej olejovej patrone.Aj kvalita púzdier je na veľmi dobrej úrovni.Váha môže byť do 2 kg, to vieš keď chceš vidlicu pod 1,5 kg desať tisíc Ti bude málo. Kúpe takejto vidlice sa hovorí: "Svadba z rozumu" alebo inými slovami vynikajúci pomer "úžitkové vlastnosti/cena".
23.09.2005 - 09:05:30
00
ja ju tiez vozim,zatial som spokojny.chcel by som na nej spravit udrzbu.poradi mi niekto ako na to?
23.09.2005 - 11:08:59
00
Jazdim tuto vidlicu priblizne 2 tyzdne,denno denne jej davam zabrat,prevazne lesne cesty a som spokojny.Jasne ze to nie je extra vidla ale ako Juraj pocvedal za tie peniaze je to asi najlepsia volba a ak nie si extremny jazdec bude ti vyhovovat.Vela ludi nanu nadavalo ze je velmi tuha ale ja so svojimi 90 kg to absolutne necitim...:-) viem ze je to blba otazka ale ako casto by trebalo mazat tuto vidlu? za info dkujem
23.09.2005 - 11:09:54
00
ale ja vazim 70 nebude potom pre mna moc tvrda?
23.09.2005 - 16:39:59
00
bude lebo je cela na ***** daj to do zberu tam to je uzitocnejsie zbitocne zaplnas miesto a zakladas nove topici na fore.


TOTO je stranka mtb biker MTB!!!!! o rst gile si kecaj na pokeci na zoznamke
23.09.2005 - 18:23:46
00
Niekto ti ublizil?
23.09.2005 - 20:44:17
00
to Jaros: mam rad takychto borcov,na vsetko nadavaju,vsetko vedia a mozno ani nemaju bicykel.mas komplexi asi z toho ze si nikdy nemal babu a preto si taky nervozny.Zacni menej chodit na pokec a skus ist von.Ak sa nebudes robit blby mozno si ta nejaka vsimne.A Biker moze byt hocikto,nielen ten co ma nadupany bicykel.Lebo pokial viem dost dolezite su nohy a kondicka a nie ci mas najnovsiu Marzocchi.


to mliec: mozno by sa oplatilo dosetrit nejakych 800sk a mas SRSuntour Axon D-RL.bude to asi o trosku lepsie. Pekny den
24.09.2005 - 09:13:19
00
JA tï nieco poviem za machra ste tu vy pisete ze suntorky su dobre a vieme seci ze su na pic... tak neoblbuj zato ze ty mas rst gila tak teraz ces aby ti niekdo napisal ze je dobra aby si mal dobry pocit a nesralota ze nemas marcchosi
25.09.2005 - 21:42:34
00
Navrhujem aby sa taký "odborníci" ako Jaros ignorovali. Ono ich to prejde keď nebude na ich nadávky nikto reagovať. Nenapíše nič k veci a ešte nevie ako sa píše MARZOCCHI.
Teraz k veci: údržbu nepotrebuje takmer žiadnu (ten Suntour samozrejme, nie Jaros) len sem-tam ošetriť klzáky. To znamená poutierať ich a premezať silikónovým olejom (NIE motorovým alebo iným, WD 40.... tieto môžu nepriaznivo vplývať na tesniace guferá). Po namazaní najlepšie prstami vidlicu pár krát silno ponoriť, aby sa olej dostal mezdi púzdra vidlice a horné nohy. Stačí takto?
26.09.2005 - 09:13:46
00
to: Juraj, Nanno22
Mate uplnu pravdu. Ja mam RST CAPU a fachcim na nej aj s kotucom uz asi 2 roky. Ta vidlica ma za sebou par tisic km a pri dobrej udrzbe je na tom celkom dobre. Bikerizmus aj tak nie len o spickovych veciach na biku. Najdolezitejsie je perfektny pocit, vydrz a spojenie s prirodou :-)
Paci sa mi, ked sa najdu aj taki, ktori sa nespravuju tak povrchne a namyslene, lebo nie vsetci maju "peniaze na vyhadzovanie".
S pozdravom MAjo
26.09.2005 - 12:21:54
00
to: Juraj, Nanno22
súhlasím. Naozaj je to o radosti z pohybu. Jazdil som RST460, potom RST Gila T5.
Teraz som kúpil nový bike, vidla je Manitou Splice, ale vždy budem v dobrom spomínať na najazdených 5000 km na RST. Pri troche starostlivosti sa dá s nimi absolvovať aj XC a marotony, prípadne orienták.

PS: Dúfam že sa na mňa nenahneváte keď dám info trochu mimo tému: tý ktorý majú chuť sa vyjašiť po kopcoch s mapou, majú tento rok poslednú príležitosť vyskúšať si orientačné schopnosti v lesoch. www.vba.sk (nie som naborový agent, ani nič podobné) len pre radosť!
26.09.2005 - 12:51:38
00
To MAjo:Hovoríš mi z duše.ja si myslím,že umenie nie je mať špičkové komponenty,ale vyladiť lacnejšie tak aby špičkovo fungovali.A to je aj prípad XCP 75.
26.09.2005 - 13:38:44
00
keyboard_arrow_up