Horal MTB maratón

10.08.2013
8. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Svit (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Reportáže, Výsledky
3,9€ za fotku je veľa ale za 3 pivá už je to v pohode...

co pudem pit fotku, ked som smadný :D
1:3 :beer: :muscle:
15.08.2013 - 12:11:07
00
To sa tu vážne zasa riešilo kto je profík? Pokus č. 7000 - jediným profíkom bol / je J. Hruška.

Na upresnenie - aj FOJTÍK Ondřej je profesionál
Neriešilo sa, kto je profík a kto nie, riešili sa výsledky a trénovanie.
15.08.2013 - 12:43:24
00
... Na tému FaxCopy - konečne sem niekto priniesol "zahraničné" služby, som zvedavý koľko im to vydrží (celkom držím palce), aj tak si 99% ludí stiahne fotku s vodoznakom a ďalej to nerieši, 3,9€ za fotku je veľa ale za 3 pivá už je to v pohode...

Pri všetkej úcte, 4€ za fotku priemernej kvality a hodnoty je fest veľa. Len raz som si kupoval fotky z cyklomania.sk a to som ešte dostal 2 za 1€ namiesto jednej. Do ceny síce treba započítať aj to, že 99% si fotku nekúpi (podľa mňa ani nestiahne s vodoznakom) ale toto je už dosť od veci, keď podľa toho má celá galéria hodnotu cez 4000€. Ideálne je, ak si organizátor zaplatí fotografa za normálnu cenu a fotky potom zverejní.


Naposledy upravil milos21 dňa 15.08.2013 - 15:14:36, celkovo upravené 1 krát.

15.08.2013 - 15:13:20
00
mathosh: K Faxcopy: bolo to také o ničom. Polovica pretekárov tam ani nie je odfotená, niektorí a 3x. A platiť 3.90€ za fotku? Nie každý rozmýšľa nad chlastom. Za tie prachy mám stravu pre svoje dieťa na deň...
15.08.2013 - 15:14:12
00
Prečo to riešite? Kto chce si fotky kúpi a kto nechce tak nie.
15.08.2013 - 15:53:42
01
Ja si myslím, že každý by sa mal počas maratónov fotiť sám a nespoliehať sa na druhých. Potom by odpadli takéto "nedorozumenia".
15.08.2013 - 16:33:47
02
Presne tak. Podla mna by mali ti fotografi zaplatit nam. Co si to dovoluju bez mojho pisomneho a u notara overeneho podpisu ma fotit. P.s. Pripomienka k jednej poznamke ze je to strava na cely den som sa pozastavil. Ved ucast a cesta vyjde min. 25; az 30E. Ak by som bol z Kremnice.Tak z toho som jelen.
15.08.2013 - 17:46:12
00
Ledavi prečítaj si niekedy podmienky účasti na niektorom z maratónov :)
15.08.2013 - 19:41:29
00
myslím že to skôr bola irónia :D
15.08.2013 - 19:44:39
00
.......všetci sa určite tešia na výsledky kritikov ktorí majú všetko teoreticky naštudované no prakticky nič nedokázali a sú v prdeli. ...

Zareagujem, lebo tuto debatu o kvalite fotiek som zacal ja. Ano mam teoreticky nastudovane ako sa dopracovat ku "kvalitnej" fotografii a snazim sa tieto informacie aj vyuzit. Ani mne sa to vsak stale nedari. Som tak isto amater, nezivim sa tym. Pofotil som tri rocniky MTB maratonu v Kosiciach, dva rocniky DH na Plejsach a fotim niekolko rokov sportove hry zamestnancov US Steel Kosice pre ich firemne noviny a ich intranet. Dokonca som absolvoval ako fotograf aj jednu svatbu. Myslim si, ze co-to som dokazal a mozem si dovolit aj nieco zhodnotit. Osobne nikdy nezverejnim nekvalitne, rozmazane a neupravene foto. Som tak isto zamestnany a mam rodinu. Fotenie ma bavi, takze si cas najdem. Ale ked si niekto neda ani tych 30 min namahu, aby vyhodil fakt nepodarene zabery a aspon upravil orientaciu zaberov aby boli "pozeratelne" tak potom je tazke nereagovat. Nebolo to mienene zle, dotycny sa moze do buducnosti poucit a zvolit iny sposob fotenia (predostrenie, blesk atd) a mozno sa dopracuje k zaberom, ktore mu ti, ktori tomu trocha rozumeju pochvalia. Tymto by som tuto debatu uzavrel.
15.08.2013 - 20:44:30
01
myslím že to skôr bola irónia :D


Šikovný.

Inak celkom tumu nerozumiem. Ked tu prida niekto fotky zadarmo,kritizujete kvalitu.ked zas Fax copy tak,ze treba platit. Tak som z toho som jelen.Toto nie je obdorne forum fotografov. A narazky na kvalitu by som radsej vlozil do sukromnej spravy autorovi.Pretoze je to nefer,aj ked sa napise "nic v zlom". Ved budte trochu vdacni,prajní aj za to ze si niekto najde cas a sedi tam a foti a potom to zavesi zadarmo! Neviem ci sa tu chodia niektori ventilovat,ale je tazke najst aspon jednu stranu kde nie je ironicka poznamka na cokolvek. Scvalne som si pozrel diskusiu na Salzkammergut a ani jedna poznamkaze fotografia stoji 6eur a cela sada 20,00. A ci je niekto profk,alebo nie..Preboha to uz je naco dobre?
15.08.2013 - 21:25:11
03
Co ine by sa tu rozoberalo ? :)

Pred pretekom plaste a pocasie, po preteku kto je profi a kto nie, no a fotky su teraz nejaka novinka.
15.08.2013 - 21:55:09
00
Dakujem vsetkym ci uz za kritiku ako za podporu aj rady. Viem ze moje fotenie stale este nie je OK ale doteraz som este nestihol ani prestudovat 100 stran manual k fotaku nakolko nie je cas. Fotky neotacam nakolko sa potom hodne zmensia na lezato je to predsa len vacsie, ale ak chcete pootacat to nie je problem. Taktiez fotky budem teda radsej triedit, ale bude to teda hodne zredukovany pocet potom. Niekedy je rozmazanie aj zamerom, ktory zvyraznuje pohyb. Snad to teda mozeme ukoncit a temu vratit na Horal.
15.08.2013 - 22:42:08
00
Fero, hlavne sa nenechaj znechutiť a fot ďalej.
Zober si k srdcu príspevky, ktoré tá posunú ďalej a na ostatné kašli.
HOWGH
16.08.2013 - 08:09:22
03
Presne tak. Podla mna by mali ti fotografi zaplatit nam. Co si to dovoluju bez mojho pisomneho a u notara overeneho podpisu ma fotit. P.s. Pripomienka k jednej poznamke ze je to strava na cely den som sa pozastavil. Ved ucast a cesta vyjde min. 25; az 30E. Ak by som bol z Kremnice.Tak z toho som jelen.


Nejde o cestu, ale ja som reagoval na cenu fotiek. Jedna digitálna fotka za tú cenu... ja som to len prirovnal.

Ale mne to je jedno či sú fotky alebo nie...
16.08.2013 - 14:23:28
00
keyboard_arrow_up