Prispejem aj ja svojimi skusenostiami. Kontaktne cocky nosim uz asi 10 rokov. Poslednych par rokov si kupujem mesacne, ale mnoho krat sa mi stane , ze ich nosim aj dva mesiace ( samozrejme , ze nie nonstop ). Myslim , ze pokial to clovek kombinuje aj s okuliarmi a o cocky sa stara a pravidelne ich cisti, tak s tym neni ziaden problem. Po tolkych rokoch nosenia , si clovek na ne tak zvykne, ze nema problem , si ich ani vybrat a nasadit niekde vonku v prirode. Na sport je to podla mna vzdy lespsie , ako okuliare. ( teda pri mojich dioptriach -2,5 )
25.03.2013 - 09:49:42
00
ja tiež už pár rokov nosím mesačné šošovky, nevyberám ich vôbec, pravidelne sa mi stáva, že ich mením až po mesiaci a pol :)
za tie roky mi vypadla iba raz, ale aj to som ju najprv trochu vymyl pri sprchovaní a potom po sprchovaní som si pretrel oko a vypadla.
občas v lete pri vetre sa mi stáva, že mám suché oči a šošovky sa mi začnú lepiť viečko, takže ako žmurknem, viečko potiahne šošovku, ale ona sa vráti na miesto, ale na to sú kvapky.
k dioptrickým okuliarom by som sa už určite nevrátil :)
ale keď jazdím, vždy nosím okuliare, buď slnečné pri slnku alebo číre uvexky
25.03.2013 - 17:58:42
00
jednorázové šošovky sa používajú jeden krát.. 14 dňové šošovky sú na použitie 14 dní nie 14x nasadenie, mesačné šošovky sú na 30 dní nie na 30x nasadenie v priebehu pol roka.. akurát si dogabete oči keď ich používate 2 mesiace :tmi:

akurát sa to preberá aj na inom fóre :rofl: tak hneď som si spomenul že som vás chcel zvoziť minule len na telefone sa mi nechcelo :mp: :lol:
28.03.2013 - 17:30:11
00
myslím že klasické ktoré sa označujú ako mesačné sú na 30x použití a na noc ich vyberáš, dávaš ich na noc do čistiaceho roztoku, najprv som mal také na skúšku,
tieto mesačné o ktorých píšeme, alebo aspoň ja píšem, sú Silikon-hydrogélové šošovky a môžu sa nosiť mesiac s tým, že ich na noc netreba vyberať, lebo oproti klasickým majú väčšiu priedušnosť
28.03.2013 - 17:59:05
00
Ked ich nenosim 24 hodin denne, tak ich mam na 14 pouziti. Jasne, ze odlozit ich na polroka do roztoku nie je rozumne. Podla potrebysi vyberam druh sosoviek. Ak ich chce nosiť sem tam, tak si vyberiem jednorazove, ak ich budem nosiť pravidelnejsie, tak si vyberiem viacnasobne pouzitelne. Osobne by som s cockami nespal. Aj ked obcas ich vyberat bol problém. Dobrá zurka je dobra zurka:-)
28.03.2013 - 18:12:43
00
na nosenie 24/7 sú kontinuálne.. mesačné sú preto lebo sú na mesiac nie na 30 použití.. ale veď priznajte sa svojmu optometristovi či vás pochváli :)
28.03.2013 - 19:41:40
00
samozrejme takých 30x použití som myslel, že každú noc ich vyberieš a ráno vložíš, tak ich používaš iba mesiac, samozrejme nie raz za týždeň, a nosiť ich tak rok :)
Silikon-hydrogélové šošovky, ktoré nosím ja, sú tie kontinuálne :)
28.03.2013 - 20:06:18
00
OK, nenosim 24/7 cocky nosím take ktore mám na pocet vlozeni. A hovoril som o nich. Kontinualne nie su pre mňa v poriadku. A prave že som to konzultoval s optometristom. :-)
28.03.2013 - 20:17:26
00
Neviem neviem. Tie šošovky tvrdnú keď sú v oku, sú slabo hydratované. Ale v roztoku by mali zmäknúť. Schválne som si to otestoval, keď som šošovky nosil pravidelne každý deň, na konci mesiaca ma už dreli. No ak som tam mal väčšiu pauzu, a boli vo vodičke dlho, boli rovnako mäkké a pohodlné, a to boli mesiac a pol otvorené. Oni sa opotrebavajú keď sú v oku. A nakoniec šošovky som nosieval tak, že ráno v škole okuliare a iba na bike šošobky, ale tam kvôli vetru rýchlejšie tvrdnú, teda čo som si ja všimol :) Ale už dlho sa pohrávam s touto myšlienkou...
14.04.2013 - 12:46:30
00
ja na bike vždy nosím okuliare, či už slnečné alebo číre ochranné, nie je sranda vybrať z oka mušku keď človek má šošovky, takže s nejakým väčším vysychaním nemám problém
15.04.2013 - 21:48:57
01
a co myslis ze je laserova operacia oci?
Je kopec diskusii, skusenosti ale...
Precitaj si napr. tuto: http://www.zdravie.sk/forum/44963/laserova-operacia-oci-prosim-napiste-vase-skusenosti/

Je to len nahodne vybrata diskusia. Pocity sucheho oka, zhorsovanie dioptrii po x-rokoch je tam toho vela. Kazdopadne je to nevratny zakrok do rohovky.


Je to recht nazorov je kopec, nie som sice odbornik, ale nemusi to byt zakonite potrebne riesit laserovou operaciou. Kazdopadne defektov oci je viac http://www.cornea.sk/oci/ocne-chyby-a-ich-korekcia ale tak klasicku kratkozrakost a dalekozrakost je mozne riesit tymi cockami asi na zaciatok najlahsie.
16.08.2013 - 16:58:16
00
Tak ako romanx pisal... Som kratkozraky s celkom vysokými dioptriami ale nechat sa operovat pri dnesnych metodach by som zatial neriskoval. Od 14tich rokov nosim dennodenne sosovky, najprv to byvali mesacne, potom dvojtyzdenne a teraz posledne dva roky jednodenne a nestazujem si. Vsade pisu len o genialnej uspesnosti 99,xxx% ale to, ze clovek si potom bude musiet kazde dve hodiny kvapkat do oci umele slzy, lebo bude mat suchu rohovku, to sa uz nikde nepise.
16.08.2013 - 22:09:49
00
keyboard_arrow_up