zdravim, dost neoriginalna tema, ale sak spytam sa. Nedavno mi kellys zacal praskat, asi po 1800km najazdenych. Mna napadlo ze to bude asi stredove zlozenie, kedze praskanie sa objavi ked taham v stoji, konkretne lavou nohou. Ale potom som zacal trochu studovat teoriu praskania v bicykloch a zaujala ma chyra, ze kellys ramy praskaju. (zdroj chyry komponenty/praskanie-t23251-15.html ) A zaujala ma hlavne preto, ze davnejsie som mal tiez kellys, ktory po mne zdedil brat, a na nom tiez tak po roku zacalo nieco pukat/praskat. Ma s tym niekto nejaku skusenost? A tentokrat to chcem blizsie analyzovat, lebo servisy maju taky zvyk, ze zakaznik si ma tipnut co ma za problem, servisak povie vymenit, zaplatit a modlit sa, aby bol problem tam kde som si tipol, co byva vacsinou zle ( a v servise su asi radi ked ludia tipuju a vracaju sa). Dalej som sa docital o sedlovke, ale to fakt, fakt nedokazem pochopit ako je mozne... A mozno by sa oplatilo rozobrat ten stred, este som to nerobil, aka je cca obtiaznost oproti rozoberaniu predneho naboja? :D alebo riziko, ze nieco pokazim/nezlozim? Ide o to ze pozajtra je greenbike a nechcem velmi riskovat ze si znepojazdnim bike.. Ale nechcem ani praskat :D

Dakujem za rady.
22.08.2013 - 22:03:21
00
Precitaj si tuto temu a zistis, ze najistejsi sposob ako odstranit pukanie je vsetko rozobrat, vycistit, namazat a opat poskladat.
22.08.2013 - 22:18:47
00
keyboard_arrow_up